نقد و بررسی Jurassic World Evolution 2

توسط parsjoy در 22 نوامبر 2021

با سلام خدمت شما کاربران گرامی وبسایت پارس جوی. امروز با نقد و بررسی یک بازی جدید همراه شما هستیم. سری فیلم های پارک ژوراسیک از آن سری فیلم هایی هستند که حسابی طرفدار دارند و شاهد موفقیت بالای نسخه های اولیه ی آن ها بوده ایم. یک قانون نانوشته وجود دارد که می گوید هر فیلمی که به موفقیت رسیده است باید بازی آن نیز حتما ساخته شود( معمولا هم این بازی ها جذاب از کار در نمی آیند.).

Jurassic World Evolution 2 یکی از آن آثاری می باشد که در راستای این موضوع عرضه شده است و در مورد یک پارک ژوراسیک می باشد که توسط شما اداره می شود. این بازی توسط استودیوی بازی سازی Frontier Developments خلق شده است و همین استودیو نیز توانسته است تا این بازی را انتشار دهد.

بازی در تاریخ نهم نوامبر سال 2021 عرضه شده است و می توانید این بازی را برای پلتفورم های PlayStation 4, Xbox Series X and Series S, Xbox One, PlayStation 5, Microsoft Windows تهیه کنید. با نقد و بررسی این بازی همراه وبسایت Pasjoy باشید تا ببینیم که عملکرد این بازی چگونه بوده است و آیا می توان از این بازی راضی بود یا خیر.

Jurassic World Evolution 2 داستان خاصی را روایت نمی کند و بیشتر شاهد یک روایت بسیار ساده در بازی هستیم که چندان هم درگیر کننده نیست. بازی یک تجربه ی استراتژیک مدیریتی می باشد که در آن باید به منابع و دایناسور های خود بپردازید و از این رو یک پارک دایناسوری جدید را راه بیندازید.

اگر از قبل با بازی های شبیه ساز و مدیریت محور کار کرده اید این بازی نیز برای شما بسیار آشنا خواهد بود. در بازی باید به شکار یک سری دایناسور بروید و آن ها را به پارک خود بیاورید تا پرورش دهید و یک زندگی ( به قول بازی خوب ) را به آن ها هدیه دهید. حال هر یک از دایناسور ها در بازی نیازی دارد که شما باید آن را برطرف کنید.

یک سری از این موارد جالب از کار در آمده اند ولی یک سری از بخش ها جنبه ی تزئینی دارند. برای همین مانند برخی دیگر از بازی های شبیه ساز مدیریتی در این  تغییر محیط و رفتن به یک زیست بوم دیگر تاثیر زیادیی بر روی حیوانات شما نخواهد داشت و در کل این مورد در بازی به چشم نمی آید.

گاهی ممکن است دایناسور ها با هم درگیر شوند و از این رو باید به این مورد دقت کنید که به نوعی آن ها را کنار هم قرار دهید که هم احساس نیاز به همدم نکنند و هم با هم درگیر نشوند و از این موارد به خوبی در بازی دیده می شود و لذت بخش می باشد. یکی دیگر از کارهایی که می توان در بازی انجام داد ساخت مغازه های مختلف در پارک می باشد.

این بخش از بازی ایده ی جذابی دارد ولی متاسفانه بازی نتوانسته است به خوبی از آن استفاده کند و جز یک سری کار های متوسط و کسب درآمد از طریق ساخت گیفت شاپ ها بازی محتوای بیشتری در این بخش به شما ارائه نمی دهد. گیم پلی بازی در کل کم محتوا می باشد و درست است که جذاب می باشد ولی بالاخره روزی فرا می رسد که تجربه ی بازی برای شما خسته کننده می شود و این مورد کاملا در بازی مشهود است.

بازی از نظر گرافیکی دو تجربه ی متفاوت را ازائه می دهد. به شخصه از استایل بازی و آرت هنرمندانه ی آن لذت می برم و به نظرم بازی تجربه ی جذابی را به شما ارائه می دهد. داسناسور ها در بازی رفتار های جالبی را از خود به نمایش می گذارند و تعداد آن ها نیز در بازی بسیار زیاد می باشد و لذا می توان گفت که بازی در ارائه ی یک دنیایی جذاب بسیار خوب عمل کرده است.

از نظر فنی اما گرافیک بازی کمی آزار دهنده می باشد. بازی کمی کهنه به نظر می رسد و لذا نمی توان از آن به عنوان یک تجربه ی چندان به روز و نسل نهمی یاد کرد و البته می توان گفت که این اثر موفق شده است تا تجربه ی بهینه ای را به مخاطب خود ارائه کند و در این بخش راضی کننده عمل کرده است. برای مثال یک سری از تکسچر های بازی کهنه به نظر می رسند و عملا این اتفاق می تواند به صورت مستقیم به تجربه ی بصری بازی ضربه بزند و نتوانید آنطور که باید و شاید بین بخش هنری و فنی بازی ارتباط خوبی برقرار کنید.

به آخرین بخش بازی می رسیم که در آن قرار است موسیقی بازی را مورد بررسی قرار دهیم. موسیقی بازی با الهام گیری از سری فیلم های این مجموعه نواخته شده است و از این رو می توان گفت که با موسیقی جذابی در طول بازی طرف هستیم که سازندگان بازی توانسته اند به خوبی آن ها را به مخاطب خود ارائه دهند و مطمئنا اگر از طرفداران این سری فیلم ها باشید از آن لذت خواهید برد.

 

صداگذاری موجودات داخل بازی نیز به خوبی انجام شده است به گونه ای که شاهد آن هستیم که دایناسور ها رفتار های باور پذیری را از خود به نمایش می گذارند و از این رو صداگذاری آن ها نیز به همان صورت واقع گرایانه انجام شده است و لذا آوای آن ها در بازی جذاب به نظر می رسد و شاید هم نعره ی تی رکس های بازی کمی شما را بترساند!

Jurassic World Evolution 2 یک بازی مدیریتی می باشد. بازی ای که تلاش کرده است تا کلی قابلیت را در اختیار شما قرار دهد و این رو شاهد آن هستیم که بازی به خوبی توانسته در بسیاری از بخش ها موفق ظاهر شود. اما ارزش کم تجربه ی طولانی مدت بازی و نبود یک سری محتوا در برخی بخش ها موجب آن شده است تا بازی نتواند به آن سطح از کمالی که باید برسد و این بزرگترین اشکال این اثر می باشد.

اگر از طرفداران بازی های مدیریتی هستید ، به فیلم های دایناسوری علاقه دارید و یا این که دوست دارید تا یک بازی استراتژیک جذاب را تجربه کنید این اثر می تواند یکی از بهترین و جدید ترین انتخاب های شما باشد ولی در غیر این صورت این بازی نخواهد توانست تا شما را سرگرم کند و از تجربه ی این بازی لذت نخواهید برد ، مخصوصا وقتی که بازی محتوای زیادی برای ارائه کردن به شما ندارد.( البته این میزان محتوا در برابر دیگر بازی های ساخته شده در این سبک مقایسه شده است.)

از این که با نقد و بررسی این بازی جدید همراه وبسایت پارس جوی بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که از این نقد و بررسی لذت برده باشید و در آینده نیز شاهد بازی های بسیار بهتری از این مجموعه ی پرطرفدار باشیم.

نکات مثبت

جزئیات بالا
گرافیک هنری جذاب
صداگذاری خوب
گیم پلی راضی کننده

نکات منفی

نبود محتوای زیاد در بازی
وجود محدودیت های عجیب در گیم پلی
گرافیک فنی نه چندان راضی کننده

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
گیم پلی
7.5
موسیقی
8.0
جزئیات

اگر از طرفداران بازی های مدیریتی هستید ، به فیلم های دایناسوری علاقه دارید و یا این که دوست دارید تا یک بازی استراتژیک جذاب را تجربه کنید این اثر می تواند یکی از بهترین و جدید ترین انتخاب های شما باشد ولی در غیر این صورت این بازی نخواهد توانست تا شما را سرگرم کند و از تجربه ی این بازی لذت نخواهید برد ، مخصوصا وقتی که بازی محتوای زیادی برای ارائه کردن به شما ندارد.

7.7
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی Clea 2
24 ژانویه 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی Clea 2

4.5

نقد و بررسی Unblock Brick

6.0

نقد و بررسی Skyland Rush: Air Raid Attack

9.3

نقد و بررسی Retro Machina

3.8

نقد و بررسی بازی Epic Dumpster Bear 2: He Who Bears Wins

10

نقد و بررسی بازی Skeletal Avenger

7.8

نقد و بررسی Sunblaze

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved