نقد و بررسی Spaceland برای Xbox one

توسط parsjoy در 31 مارس 2020

در این پست قصد داریم به بررسی بازی Spaceland بپردازیم. این بازی برای کنسول های رایانه ای بسیار متنوعی عرضه شده است و به عباتی میشه گفت بر روی اکثر ان ها نیز قابل دسترسی است. اما ما در این پست قصد داریم تا به بررسی آن بر روی کنسول محبوب Xbox one بپردازیم. با ما همراه باشید.

این بازی همانطور که شاید از اسم و کاور خود بازی برخی بتوانند حدس بزنند یک بازی در ژانر علمی تخیلی و فضایی می باشد که جریاناتی که در آن اتفاق می افتد در آینده ای نامعلوم و در فضاهای کهکشان اتفاق می افتد و از این منظر بازی دارای تمی نسبتا کلیشه ای می باشد.

داستان بازی همانطور که شاهد هستید درباره ی یک تیم فضایی و اتفاقات و مبارزات بین کهکشانی آن ها می باشد. پس این همانطور که مشاهده می کنید بازی دارای داستانی کلیشه ای می باشد و از این منظر چیز خاصی برای ارائه به بازیکنان ندارد.

این تیم فضیی د رواقع برای یک سری اکتشافات و برای مبارزه با دیگران رفته است و در اینکار هم باید از همه ی ابزار خود و توانایی خود استفاده نماید و بازی را برای خود و به نفع خود به اتمام برساند.

سیستم مبارزه ای که در این بازی بکار رفته است سیستم استراتژیک نوبتی می باشد و این به این معنی است که بازی دارای یک نوع خاص از مبارزه می باشد که در عین حال که شاید برای برخی جذاب باشد در عین حال خسته کننده هم هست و باید انتظار زیادی برای یک ضربه ی ساده کشید.

پس باید یک استراتژی خوب و منظم و دقیق پیش از شروع بازی کشید تا بتوان بازی را پیروز شد و دشمنان را شکست داد. چرا که بازی دارای این سیستم مبارزه ای می باشد که باعث می شود شما نتوانید هر طور که می خواهید و به شکل آزادانه به بازی بپردازید.

یکی دیگر از معایبی که در بازی جا دارد تا بدان اشاره شود سیستم دوربین بازی یا بعبارتی نمای دوربین بازی می باشد که از بالا می باشد و این نما کمی بازی را از جذابیت خود می اندازد و باعث می شود تا مخاطب بازی را خیلی به دلش ننشیند.

 

این به این علت است که این نوع نما برداری از بازی ها معمولا چون تا حدودی خسته کننده هستند اگر با یک گیم پلی محدود کننده – و در اینجا مقصد گیم پلی مبتنی بر نوبت است- هم همراه شوند احتمالا یک معجون فاجه آور تولید می کنند که برای هیچکدام از طرفین نمی تواند دارای جذابیت باشد.

و باید به اطلاع شما خواننده گان عزیز رساند که در واقع Spaceland هم به همین منوال است و متاسفانه موفق به تولید این معجون شده است. البته که بازی فاقد جذابیت هم نیست اما خب نمی توان از این ترکیب سیستم نوبتی با نمای بالا به پایین دوربین به راحتی گذشت..

بازی هم چنین دارای یک گرافیک نسبتا خوب می باشد که بازی را نسبتا جذاب و پر از رنگ های چشم نواز و درخشان جلوه می دهد و ظاهر بازی را تا حد بسیار زیادی جلا می دهد. این جلا دادن ظاهر بازی باعث می شود تا شما در عین حال که از بازی لذت می برید آن را دوست داشتنی نیز بیابید.

بازی هم چنین یک انتخاب خوب در بخش موسیقیایا ارائه می دهد که در نوبه ی خود قابل توجه است و این مورد بازی دوست داشتنی تر می کند و باعث می شود تا در حین مواقعی که اندکی از روند پیشرفت بازی خسته می شوید خود را به این موسیقی سپرده و از آن لذت ببرید.

در کل Spaceland یک بازی نسبتا شلخته و بی سر و ته است که هم خوب است و هم بد. و در واقع این به نوعی نشان از ناهماهنگی درون این استودیو و تیم سازنده بازی می تواند داشته باشد. در کل بازی یک بستر مناسب را برای لذت بردن و سپری کردن یک زمان خوب برای شما فراهم می کند.

اما این در حالی است که در حقیقت این بستر عاری از بسیاری عناصر لازم برای پیشرفت بازی می باشد مانند داستان قوی و یک گیم پلی جذاب و گیرا که بازی را کمی دل نشین تر سازد.

نکات مثبت

زیبایی بصری محیط بازی
موسیقی دل نشین

نکات منفی

فاقد روایت مناسب
تم کلیشه ای
گیم پلی خسته کننده

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
7.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.5
جزئیات

بازی دارای جذابتی پنهان می باشد که در عین حال که دارای یک سری نکات مثبت هست در عین حال بسیاری المان های منفی هم در خود دارد که باعث می شوند تا امتیاز بازی تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

7.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers
3 دسامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.7

نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers

5.8

نقد و بررسی بازی Eagle Island Twist

نقد و بررسی بازی The Amazing American Circus

9.3

نقد و بررسی بازی THE GAME OF LIFE 2

9.5

نقد و بررسی بازی Danger Scavenger

7.0

نقد و بررسی Fire Tonight

6.7

نقد و بررسی بازی Toy Soldiers HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved