نقد و برسی Pixboy

توسط Pars Joy در 27 جولای 2021

Pixboy‌ یک بازی محصول سال ۲۰۲۰ است که آمده تا خاطرات شیرین ما را بازی های رترو و آتاری های دستی را برای ما زنده کند ولی بازی های تلاش کرده اند تا خاطرات آن دوران را زنده کنند و به سختی شکست خورده اند. حال به نقد و برسی این بازی در وبسایت پارس جوی می پردازیم تا ببینیم که آیا این بازی نیز شکست خورده است یا توانسته است به موفقیت برسد.

Pixboy داستان دانشمندی عجیب و دیوانه را روایت می‌کند که قدرت‌های جادویی گوناگونی را با هم ترکیب می‌کند و قصد دارد به اهداف دلخواه خود دست پیدا کند. در یکی از روز ها آیتم های مهمی از آزمایشگاه شما دزدیده می شود و شما نیز باید برای برگرداندن آن ها به آزمایشگاه وارد یک نبرد و یک ماجراجویی خطرناک بشید.

داستان بازی پیچیدگی خاصی ندارد و بازی سازان بازی هم که استودیوی Oaky Games رو تشکیل دادند و دو نفر بیشتر نیستند تمام تمرکز خود را نه بر روی داستان بازی بلکه بر روی گیم پلی آن گذاشته اند و ما هم همین جا با داستان بازی خداحافظی می کنیم و با توجه به کوچک بودن بازی به آن امتیاز خوب را می دهیم.

گیم پلی بازی به خودی خود راحت است و به پریدن ، جمع کردن واحد پول بازی ، حرکت کردن و شلیک به سمت دشمنان بازی خلاصه می شود. اما نگذارید این مسئله شما را گول بزند چرا که همین گیم پلی ساده ی بازی بسیار چالش برانگیز است. ( به صورت منطقی) در بازی تعداد بی شماری دشمن ( بیش از ۳۰ نوع مختلف ) و تله وجود دارد که هر لحظه جان شما را تحدید می کنند و فرار کردن از آن ها بسیار سخت است.

به نظر من تنوع محیطی بازی و دشمنان و حتی تا حدودی باس فایت های بازی با توجه به تعداد سازندگان بازی و حجم گیم پلی ارائه داده شده کاملا مناسب است و از نظر تنوع محیطی بازی نمره ی خوب رو دریافت می کند و گیم پلی بازی هم در رتبه ی عالی قرار می گیرد چرا که بسیار سرگرم کننده است و به راحتی خاطرات خوب زمان آتاری های دستی و موبایل های قدیمی را زنده می کند.

در بازی ۱۵۰ اتاق مخفی شده اند و شما  با حدس زدن و مقداری شانس می تونید به این مکان ها دسترسی پیدا کنید و جایزه های خوبی هم در انتظارتان هست که هرچند قرار نیست با آن ها در بازی خود پیشرفت کنید ، بلکه می تونید به شخصی سازی کاراکتر اصلی بازی بپردازید. بازی از ۴ محیط مختلف ساخته شده که هر کدام شامل یک طیف رنگی متشکل از طوسی ، سبز ، آبی و سبز-مشکی می باشند.

گرافیک بازی ساده اما جذاب است و سازندگان بازی از همین انکانات کم تصاویر زیبایی خلق کرده اند و شاید برای نسل جدید جذاب نباشد اما خیلی هم این اتفاق مهم نیست و به نظرم این بازی می تواند حتی نسل جدید را هم به تجربه کردن بازی های قدیمی علاقه مند کند چرا که ظاهر همه چیز نیست و اتفاقا همین گرافیک به ظاهر ساده لحظات بسیار خوبی را در بازی خلق کرده است.موسیقی بازی نیز بسیار شنیدنی است و با وجود ساده بودن اما لذت بخش است. صداگذاری بازی هم دست کمی از موسیقی ندارد و به همان خوبی عمل می کند و ایرادی به این بخش از بازی وارد نیست.

Pixboy یک بازی ارزشمند است که خاطرات بسیار خوبی را زنده می کند به نظر من همه باید این بازی را برای دقایقی هم که شده تجربه کنند. این بازی برای رایانه های شخصی ، نینتندو سوییچ و تلفن های همراه عرضه شده است و به نظر من بهترین راه برای تجربه ی این بازی نسخه ی تلفن های همراه است که در حال حاضر با تخفیف قیمتش به ۰.۹۹ دلار کاهش پیدا کرده است.

به نظر من اگر امتیاز های گوگل پلیتون رو خرج نکرده اید و وقت خرج کردنش هست پیشنهاد میکنم که این فرصت رو اصلا از دست ندید و با پرداخت یک دلار از این بازی لذت ببرید. از این که با نقد و برسی بازی pixboy‌ همراه ما بودید سپاسگزاریم و امیدوارم که از نقد و برسی این بازی که توسط تیم تحریریه ی وبسایت پارس جوی تهیه شده بود لذت برده باشید.

نکات مثبت

ارزشمند بودن بازی
گیم پلی چالشی و جذاب
تنوع بالای دشمنان
حس خوب نوستالژیک

نکات منفی

مشکلات خیلی کوچک در رابطه با داستان و یک سری موارد دیگر ...

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
7.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
9.0
جزئیات

Pixboy از آن بازی هاییست که با وجود ساده بودن تجربه ای فوق العاده سرگرم کننده رو ارائه می دهند و تمام انتظارات یک گیمر را تقریبا برآورده خواهد کرد و پیشنهاد میکنم هرگز این بازی رو از دست ندهید.

8.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved