نقد و بررسی بازی Might and Magic: Clash of Heroes – Definitive Edition

توسط Pars Joy در 27 جولای 2023

به نظر می رسد که ما در حال حاضر در عصر طلایی بازی های پازل زندگی می کنیم، اما این اولین بار نیست که عناوین این ژانر صنعت بازیهای ویدئویی را تحت تاثیر قرار می دهند. در اواخر سال‌های جدید، برخی از توسعه‌دهندگان بااستعداد متوجه شدند که ترکیب بازی‌های سبک پازل تطبیقی یا همان Match-3 با بازی‌های RPG فانتزی می‌تواند منجر به خلق عناوین بسیار سرگرم‌کننده ای شود. برای مثال در ابتدا بازی Puzzle Quest که از جمله معروف ترین عناوین سبک پازل تطبیقی بود، عرضه شد که توانست موفقیت های زیادی را کسب کند.

اما بازی که قلب من را ربود و به شدت مرا مجذوب خود کرد، Might & Magic: Clash of Heroes بود که در سال 2009 عرضه شد. خوشبختانه اکنون افراد بیشتری می توانند این عنوان پازلی فوق‌العاده را امتحان کنند، زیرا Might & Magic: Clash of Heroes – Definitive Edition در کنسول‌های مدرن و PC عرضه شده است. این بازی همانطور که از نامش پیداست، نسخه نهایی و قطعی عنوان اصلی خود است که با استانداردها و معیارهای بازیهای امروزی دوباره عرضه شده است و اکنون بهترین فرصت است تا بتوانید این جواهر پنهان را تجربه کنید.

وقایع داستانی این نسخه نهایی حدود 40 سال قبل از حماسه Heroes of Might & Magic V اتفاق می‌افتد و داستان پنج قهرمان پراکنده در پنج منطقه مختلف در دنیای Ashan را روایت می‌کند که هر کدام باید از مسیرهای خطرناکی عبور کرده و در مسیر، قدرت خود را افزایش دهند تا بتوانند یک توطئه شیطانی را خنثی کرده و در نهایت دنیای خود را از ویرانی نجات دهند.

در واقع داستان بازی از جایی آغاز می شود که دنیای Ashan مورد حمله یک نیروی ماورایی اهریمنی قرار گرفته و پنج پادشاهی را علیه یکدیگر قرار می دهد. تمام رهبران جهان به طرز وحشیانه ای توسط این دشمن شیطانی به قتل رسیده اند و در این میان تنها کسانی که برای نجات باقیمانده این دنیا زنده مانده اند، یکسری قهرمانان جوان شجاع هستند. شما در نقش این افراد بازی می کنید و اگر می‌خواهید در این جنگ پیروز شوید، باید متحدان، نیروهای افسانه‌ای و آیتم های قدیمی قدرتمند را از سراسر سرزمین جمع آوری کنید و در نتیجه خودتان را برای یک ماجراجویی فانتزی حماسی پر از درام و نبرد آماده کنید.

از لحاظ گیم پلی، بازی Might & Magic: Clash of Heroes ترکیبی منحصر به فرد از عناصر پازل، استراتژی و RPG است. به طوری که هر رویارویی جنگی آن در دو نیمه صفحه تصویر رخ می دهد، نیمه بالایی متعلق به دشمن و قسمت پایینی متعلق به شما است. هر دوی این قسمت ها با واحدها یا نیروهای جنگی رنگی پر شده اند و در هر نوبت شما می توانید آنها را انتخاب کرده و در هر کجا که می خواهید رها کنید. با قرار دادن سه واحد یکسان به صورت عمودی، آنها را فعال می کنید و چند نوبت بعد به سمت دشمن حمله می کنند، در حالی که قرار دادن آنها به صورت افقی آنها را به یک دیوار دفاعی تبدیل می کند.

هنگامی که یک واحد به اصطلاح بازی شارژ شد و آماده حمله شد، مستقیماً به سمت بالا به سمت نیروهای دشمن حرکت می کند. اگر به اندازه کافی قوی باشد، دیوارها و نیروهای جنگی سر راه خود را نابود می کند و به پشت جبهه ارتش می رسد و به فرمانده دشمن آسیب می رساند. شرط برنده شدن (معمولاً) به سادگی به وارد کردن آسیب کافی برای کاهش HP فرمانده اصلی و رساندن آن به صفر است، اما گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، زیرا دشمن همواره سعی دارد همین کار را با شما انجام دهد. انجام این کارها به سبک بازیهای پازل Match-3 انجام می شود و واقعا سرگرم کننده است.


اما گیم پلی Might & Magic: Clash of Heroes – Definitive Edition فقط مربوط به پازل نیست، بلکه عناصر نقش آفرینی را نیز شامل می شود. شما پس از هر نبرد برای ژنرال و واحدهای خود امتیاز تجربه کسب خواهید کرد، همچنین منابعی برای خرید واحدها و تجهیزات ویژه به دست می آورید که تعدادی نیروهای جدید و جالب را به تیم شما اضافه می کند. در کل پیشرفت در این بازی واقعاً رضایت‌بخش است و شما را در طول کل کمپین طولانی خود مشغول نگاه خواهد داشت. داستان بازی فقط از نبردهای پشت سر هم ساخته نمی شود، بلکه دنیایی برای کاوش، ماموریت های جانبی، پازل ها و باس فایت ها در طول بیست ساعت اجرای آن وجود دارد.

پس از اتمام کمپین اصلی، می‌توانید به حالت versus mode بروید و با بات‌ها، دوستان یا افراد دیگر واقع در سراسر جهان مقابله کنید. این حالت رقابتی فوق العاده هیجان انگیز بوده و مطمئناً بسیار ساده تر از سایر بازی آنلاین این سبک است. من بازی قدیمی را دوست داشتم و این نسخه جدید را نیز دوست دارم. گرافیک جدید تا حد زیادی خوب است و همه چیز آن فقط کمی بهتر از نسخه نینتندو DS کار می کند.

نکات مثبت

یک بازی RPG پازلی فوق العاده که برای دوران مدرن بازگردانده شده است
تعداد زیادی واحدهای جنگی جالب
در طول کل کمپین تنوع خود را حفظ می کند
در حالت versus، سرگرمی های اضافی زیادی را ارائه می کند

نکات منفی

به سختی می توان محتوای اضافی برای این نسخه قطعی یافت
داستان آنقدرهای که هم که فکر می کنید، جذاب نیست

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
8.0
گیم پلی
9.5
موسیقی
8.5
جزئیات

در بازی Might & Magic: Clash of Heroes – Definitive Edition چیز زیادی برای شکایت وجود ندارد، اما همانطور که از عنوانش پیداست، اگر آن را نسخه قطعی و نهایی بنامیم کمی بی انصافی کرده ایم. بازنگری جلوه های بصری آن چندان فوق العاده نیست و حتی افزودن محتوای اضافی به کمپین همانند یک تکه DLC غیر داستانی به نظر می رسد. نبردهای بازی متفکرانه و جذاب هستند و بخش کمپین موفق می شود در طول بیست ساعت اجرای خود به طور مداوم همه چیز را تغییر دهد. این نسخه قطعی محتوای زیادی به بازی اصلی اضافه نمی کند، اما اگر قبلا در سال 2009 موفق نشدید آن را بازی کنید، اکنون این شانس شماست تا یک عنوان کلاسیک جذاب را با معیارهای امروزی بازی کنید.

8.6
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved