نقد و بررسی Merek’s Market

توسط Pars Joy در 29 می 2022

آنقدر بازی هایی که به طور پیوسته در استور بازی ها منتشر می شوند ژانر های تکراری دارند که وقتی یک بازی جدید مانند Merek’s Market منتشر می شود مانند یک نفس جدید برای نشان دادن خلاقیت در زمره بازی های ویدئویی می باشد. این بازی از لحاظ ساخت ژانر شاید اولین بازی نباشد که با این فرمول بتوانید در استور بازی ها پیدا کنید ولی از لحاظ نوع بازی در این ژانر مطمئنا نمونه ای را نمی توانید شبیه به آن بیابید. با این حال امروز ما در سایت Pars Joy به نقد و بررسی این بازی جذاب خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

وقتی می گوییم که بازی Merek’s Market از لحاظ ژانر و بدنه با بقیه بازی ها متفاوت است یعنی گیم پلی ای که در این بازی دریافت می کنید بسیار خاص تر از بقیه بوده است و شاید نمونه ای مانند آن را بازی کرده باشید. بسیار ی از گیمر ها این ژانر از بازی را شبیه به بازی های کوکینگ می دانند.

یعنی در این ژانر از بازی شما باید طبق دستورالعمل هایی که خود بازی برای شما تعیین می کند و طی لیستی از تسک ها و ماموریت هایی که در بازی است باید بتوانید به خوبی یک محصول را آماده برداشت کنید. با این تفاسیر بازی جدیدی به نام Merek’s Market شکل گرفته است که در آن کار از آشپزی ساده گذشته است و گیمر ها در محیطی قرار دارند که در اصل به زمان بسیار قدیم و قرون وسطی باز می گردد و شما نقش کارکتری را بازی می کنید که در اصل یک آهنگر است. اما این آهنگر درخواست های زیادی از آن می شود و مهمترین آن ساخت سلاح است. یعنی در بازی شما ابزار های مختلف و سفارشی را نیز تهییه می کنید ولی مهمترین آنها ساخت سلاح های فولادی و آهنین برای سربازان و موجودات جادویی است.

برای ساخت هر سال دستورالعمال هایی وجود دارد که به ترتیب مراحل بازی Merek’s Market دائما انجام آن ها سخت تر خواهد شد. بازی برای آموزش ابتدایی تعداد ابزاری ساده که ساخت آنها نیازمند استفاده از روش های پیچیده نیست را معرفی میکند که خوب برای یادگیری مفهوم های ابتدایی بایز بسیار موثر است. در کنار آنها داستان های مختلف با مسیر هایی که شما را ترغیب به انجام ساخت سازهای بازی می کند در گیم به خوبی جای داده شده است و هر ماموریتی که در بازی Merek’s Market وجود دارد طبق داستانی از سفارش های مشتری های شما است که به آهنگری شما آمده اند و درخواست وسیله و یا سلاحی را مطرح کرده اند.

در کنار این ها خود بازی دارای گیم پلی روان و خوبی است. البته در زمان انجام بعضی از نمایش های افکتی و گرافیکی بازی با فریم ریت های پایینی نمایش داده می شود ولی این مشکل آنچنان در انجام خود گیم پلی بازی تاثیر گذار نیست و مشکل خاصی در خود انجام دستورالعمل های آهنگری در بازی نمی بینیم. زمان هایی را در بازی بادی اختصاص بدهید تا آهن در بازی بجوشد و یا در تایم خاصی فلز خاص دیگری را به منبع ها اضافه کنید. بعد از آن ضربه زدن به آهن و شکل گیری ها آنها از قسمت های جذاب بازی هستند.

از لحاظ گرافیکی بازی با شکل و شمایل تقریبا کاریکاتوری و کارتونی ساخته شده است. بازی به شکل سه بعدی طراحی شده و رنگ های بازی همگی به قهوه ای مایل می شوند که نشان دهنده زمان های قدیم باشند. بعد از اینکه چند مرحله از بازی را سپری می کنید متوجه می شوید که تعداد محل های آنجام بازی کم هستند که خوب با بالا رفتن سطح شما در بازی می توانید مغازه و شاپ خود را بزرگتر کنید ولی در کل بسیاری از انیمیشن های بازی شروع به تکراری شدن می کنند.

 

نکات مثبت

شبیه ساز جالب محیط آهنگری
داستان های همگام با مراحل بازی
جزئیات در سفارش های بازی
داستانی جدید در ژانر کوکینگ

نکات منفی

گرافیک بدون جزییات
لگ های گاه و بی گاه در چرخش دوربین

امتیاز
امتیاز
گرافیک
4.0
داستان
6.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
3.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که بازی Merek's Market از لحاظ ایده پردازی و منحصر به فرد بودن در ژانر تولیدی خودش یکی از بازی هایی است که شاید شما نمونه از آن را ندیده باشید وبا این که لگ های بی جا و مشکلات معدودی در قسمت گرافیکی دارد ولی این مشکلات در حدی نیستند که بخواهند ایرادی در گیم پلی بازی ایجاد کنند و در کل ما انجام این بازی را به تمام کسانیکه می خواهند ژانر جدیدی از بازی را تجربه کنند پیشنهاد می دهیم.

5.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

بازی Elden Ring بیش از 16.6 میلیون نسخه‌ فروش داشته است

شایعه: مراسم Dead Space Remake در اواخر سپتامبر برگزار می‌شود

گزارش: بازی GTA 6 محتویات اضافۀ داستانی دریافت خواهد کرد + اطلاعات بیشتر

نقدها و نمرات بازی Thymesia منتشر شدند

فایل‌های Spider-Man حاکی از عرضه لانچر اختصاصی سونی هستند

نقدها و نمرات Rollerdrome منتشر شدند

8.0

نقد و بررسی بازی Tanknarok

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved