نقد و بررسی Hope’s Farm

توسط Pars Joy در 25 جولای 2021

شاید فکر کنید که اکثر بازی های استراتژیکی که توسط تیم های بازی سازی منتشر می شود همگی برای بزرگسالان باشند ولی امروز در این مقاله بازی جدیدی را به شما معرفی می کنیم که علاوه بر اینکه برای کودکان و نوجوانان بسیار مناسب است در ژانر بازی های استراتژیک و شبیه سازی نیز قرار خواهد گرفت. بازی بسیار جالبی که دارای بخش های متنوع و گیم پلی های خوبی برای مخاطبان مخصوصا با سن های کم توسط تیم توسعه بازی سازی Green Sauce Games ساخته و منتشر شده است.

بازی محصول سال 2021 می باشد و اگر این بازی توانسته باشد مانند دیگر محصولات این شرکت مانند Strom Tale به خوبی ساخته شده باشد می توان آن را یک گزینه بسیار خوب برای خریداری و اضافه کردن به کلکسیون بازی هایتان در نظر بگیرید. حال برای اینکه بتوانید همه جوانب این بازی جذاب را برای شما نقد کنیم تیم بررسی سایت Pars Joy برای شما این مطلب را تهیه کرده است. با ما همراه باشید.

بازی hope’s farm یک بازی با طراحی استراتژیک به گونه ای که دوربین بازی همانند بازی SIMS و یا StrongHold از سمت بالا زمین بازی را نشان خواهد داد. طراحی های بازی های استراتژیک شاید در نظر اول بسیار سخت به چشم به نظر برسد ولی اگر به صورت دقیق توسعه این بازی ها را بررسی کنیم متوجه می شویم که نسبت به یک بازی سه بعدی و حتی بعضی از بازی های ننتیندو دو بعدی تیم توسعه بازی شرایط آسان تری را تجربه می کند. زیرا کد نویسی و همینطور استفاده از انجین های سبک تر برای اجرای بازی هایی به این شک بسیار مرسوم است و سخت بازی بازی در این ژانر می توانید پیدا کنید که در اصل بخواهد محیطی را با یک موتور توسعه جدید بسازد.

ساختار بازی hope’s farm ساده است و با برنامه نویسی در یک لند به صورت  Xو Y مختصات گذاری شده است و شما ساختمان ها و اجزای بازی را در مربع های زیرین بازی بنا خواهید کرد. بعد های Z برای بازی ساخته نشده اند که ایرادی محسوب نمی شود و اگر بخواهیم کاملا با شما صادق باشیم بازی نیازی به طراحی و ساخت ها در بعد عمودی را ندارد. گرافیک بازی همان طور که از عکس های قرار داده شده پیداست بسیار ساده  در حد همان بازی های ننتیندو ساخته شده است و استایل و سبک ساخت بازی آن را برای مخاطبان کوچک تر بسیار مناسب تر می کند. اکثرا شکل ها و اشیایی که تیم سازنده گرافیکی بر روی آن کار کرده اند پیکسل هایی با طیف بسیار نزدیک به هم و با شکل های گرد و بدون لبه ساخته شده اند. جدا از این که این نوع طراحی به خود بازی بسیار می آید و داستان و روند بازی را به خوبی نشان می دهد انجام و توسعه پیوسته این نوع طراحی در سراسر بازی به خوبی انجام شده است و شما شکل ها و آیتم هایی در بازی خارج از قرار معلوم و آنچه در ابتدای بازی به عنوان استایل هنری اصلی بازی دریافت می کنید وجود نخواهد داشت.

داستان بازی بسیار شیرین و جذاب و است و درباره دختری است که می خواهد با کمک اهالی روستا در زمین مادربزرگش به دامداری بپردازد و محصولات کشاورزی را به فروش برساند. انواع اقسام زمین ها و میوه های کشاورزی در بازی قرار دارند که به متعادل قرار دادن انواع آنها بین آنچه تولید می کنند و حیواناتی که در مزرعه خود نگهداری می کنید می توانید یک مزرعه دوست داشتنی با کلی امکانات در بازی ساخته باشید.

رسیدگی به محصولات گیاهی و حیوانات مانند آب دادن و گرداندن آن ها نسبت به نوع موجوداتی که در بازی قرار داده شده است بخشی از بازی است. جدا از آن در خود بازی پازل های درون گیمی ساخته شده اند که می توان گفت کمی بی ربط به داستان خود بازی هستند ولی توانسته اند تنوع خوبی به بازی ببخشند.

 

نکات مثبت

استراتژیک مزرعه داری بسیار جالب
بالانس بین اعتبارات و محصولات دربازی
موسیقی متن جذاب
پازل های درون بازی

نکات منفی

خارج شدن از داستان و مسیر بازی در میانه گیم پلی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.0
داستان
6.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.0
جزئیات

بازی hope's farm را باید یک بازی بسیار خوب با ساخت و کیفیت خوب نام برد که می تواند ساعت ها شما را مشغول کند تا بتوانید زندگی در یک مزرعه را به خوبی تجربه کنید. با اینکه در میانه بازی داستان بازی دیگر اصلا به چشم نمی آید و بازی دیگر خاصیت مرحله بندی خودش را از دست می دهد ولی با این حال باید گفت که کیفیت این بازی در حدی است که ارزش بازی کردن داشته باشد.

6.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved