نقد و بررسی Funny Farm Animal Jigsaw Puzzle

توسط Pars Joy در 23 سپتامبر 2021

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت Parsjoy. با نقد و بررسی یک عنوان پازلی کلاسیک و مخصوص کودکان در خدمت شما دوستان خواهیم بود، عنوان Funny Farm Animal Jigsaw Puzzle یک بازی مخصوص کودکان میباشد که با وجود پازل ها و معما های قابل قبول در خود اما توانایی جذابیت بالایی را برای کودکان نخواهد داشت. بازی در سال 2021 برای پلتفرم نینتندو سویچ ساخته و منتشر شده است.

تقریبا تمامی ما در کودکی پازل های را با نقش ها و طرح های مختلف برای حل کردن داشته ایم، پازل های کلاسیکی که با بهم ریختن قطعات آن ها باید دوباره از نو تصویر و یا طرح های اولیه آن پازل را ساخته و قطعات را در کنار هم جور کنیم، البته این سرگرمی صرفا فقط مناسب کودکان نیست و پازل های سخت تری نیز وجود دارند که برای بزرگتر ها طراحی شده اند، مانند پازل های 1000 تایی، با این اوصاف نمیتوان این سرگرمی را صرفا برای کودکان نامید، بلکه این طرح ها و درجه های سختی پازل ها هستند که آن ها را از سنین مختلف متمایز خواهند کرد. در طول سال های گذشته پازل ها و سرگرمی های معمایی بسیاری در قالب ویدیوگیم ها و همچنین بازی های رو میزی وجود دارند، با این وجود اما پازل های کلاسیک بخخاطر گیم پلی ها ساده و همگانی بودنشان هنوز هم از محبوبیت بالایی در میان افراد در سنین مختلف برخوردار هستند.

عنوان Funny Farm Animal Jigsaw Puzzle از نظر محتوا دقیقا مناسب کودکان خواهد بود، البته این امر به معنی جذابیت این بازی نیست، بلکه صرفا به معنای مناسب بودن محتوای بازی و درجه سنی آن خواهد بود، اما به این معنی نیست که محتوای آن صرفا جذاب و کاملا سرگرم کننده نیز باشد.

گیم پلی بازی تشکیل شده از پازل های کلاسیک این سبک خواهد بود و همانطور که گفته شد شما باید قطعات بهم ریخته ی پازل را مانند تصویر اصلی و اولیه آن مرتب کرده و سر جای خود بگذارید، این روند پازل به خودی خود حتی میتواند بسیار سرگرم کننده و فوق العاده باشد، در واقع پازل های این سبک روند گیم پلی بسیار روانی خواهند داشت، شما صرفا فقط باید قطعات پازل را در صفحه جابجا کرده و هر کدام از آن ها را سر جای خودشان بگذارید.

اما اولین قسمت ناراحت کننده بازی این است که بازی به هیچ عنوان از دکمه های کنترلر نینتندو سویچ پشتیبانی نکرده و شما فقط و فقط میتوانید از طریق صفحه لمسی بازی برای دستیابی به کنترل های آن استفاده کنید، با وجود اینکه پشتیبانی نکردن بازی از جوی کان های آن به تنهایی یک نکته منفی برای بازی محسوب میشود، باید این نکته را هم در نظر داشته باشیم که کنترل لمسی بازی نیز چندان روان و قابل قبول نبوده و چنگی به دل نخواهد زد. بازی اما به بهترین نحو توانسته درجه های سختی متعادلی را در خود قرار دهد، از پازل های آسان تا پیشرفته تری که بسته به انتخاب درجه سختی بازی میتوانید به آن ها دسترسی پیدا کنید، با این اوصاف اما بازی همچنان یک قسمت آموزشی خودکار را نیز در خود جای داده است که میتوانید بسته به خواست خودتان آن را فعال کنید.

اما نکته مهم درون بازی محتوای آن ها خواهند بود، سیستم پازل ها بسیار تکراری شونده خواهند بود، بازی صرفا چند طرح از حیوانات را در خود خواهد داشت و شما با نوآوری جدید و یا حداقل تنوع و تعداد بالایی از طرح ها روبرو نیستید، این طرح ها شاید برای چندین بار اول برای یک کودک جذاب به نظر برسند، اما توانایی جذب کودک در طولانی مدت را نداشته و به زودی زود برای آن ها تکراری و خسته کننده میشود، همچنین بازی هیچ نوع انیمیشنی را در خود جای نداده و جلوه های درون آن اصلا پویا و جذاب نخواهند بود، چیزی که اولویت اول را در میان قسمت های مختلف بازی برای کودکان خواهد داشت.

Funny Farm Animal Jigsaw Puzzle به هیچ وجه یک عنوان کامل نخواهد بود، بازی نکات مثبتی را در خود داشته اما عدم توجه به محتوای گرافیکی توسط سازندگان بازی و مشکلاتی مانند عدم پشتیبانی از جوی کان ها و کنترلر های نینتندو سویچ جذابیت را از بازی گرفته و آن را برای کودکان یک تجربه فاقد کشش و درگیر کنندگی خواهد کرد، عنوانی که شاید صرفا چند ساعت و یا چند لحظه برای یک کودک جذابیت داشته باشد.

نکات مثبت

سیستم گیم پلی جذاب و روان
وجود درجه های سختی متعادل

نکات منفی

عدم پشتیبانی از کنترلر ها و جوی کان ها
محتوای بسیار کم و تکراری شونده
نبود جلوه های گرافیکی و انیمیشنی به قدر کافی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
3.0
داستان
5.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
4.0
جزئیات

Funny Farm Animal Jigsaw Puzzle یک عنوان با گیم پلی خوب، اما به دور از جذابیت و رنگ و لعاب خواهد بود، در واقع بازی شاید تجربه سرگرم کننده ای را ارائه بدهد اما بسیار خشک و بدور از تنوع جلوه های گرافیکی مناسب کودکان خواهد بود و به همین علت نیز پس از مدت کوتاهی، تجربه آن بسیار کسل کننده خواهد شد.

4.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی Clea 2
24 ژانویه 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی Clea 2

4.5

نقد و بررسی Unblock Brick

6.0

نقد و بررسی Skyland Rush: Air Raid Attack

9.3

نقد و بررسی Retro Machina

3.8

نقد و بررسی بازی Epic Dumpster Bear 2: He Who Bears Wins

10

نقد و بررسی بازی Skeletal Avenger

7.8

نقد و بررسی Sunblaze

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved