نقد و برسی Dating Life: Miley X Emily

توسط Pars Joy در 13 اکتبر 2021

مگر می شود که وارد یک فروشگاه گیمینگ شوید و در همان بخش ابتدایی مورد رگبار بازی های رمان بصری قرار نگیرید؟ این بازی ها به دلیل کم بودن نقش گیم پلی شاید ساده به نظر برسند و برخی سازندگان هم به این دلیل به ساخت این بازی ها روی بیاورند ولی این را بدانید که تا وقتی نتوانید یک داستان خوب را داخل یک چنین بازی ای جای دهید شکست خواهید خورد. مثال خوب این جمله بازی Dating Life: Miley X Emily می باشد. با نقد و برسی این بازی همراه پارس جوی باشید.

Dating Life: Miley X Emily یک بازی به سبک رمان بصری/مجازی می باشد که در تاریخ سی و یکم جولای سال ۲۰۱۹ برای پلتفورم رایانه های شخصی و همچنین کنسول بازی نینتندو سوییج ، PS5,PS4 و ایکس باکس در دسترس می باشد. استودیوی Dharker Studio وظیفه ی ساخت این بازی را برعهده گرفته است و از همین استودیو به نام ناشر این بازی یاد می شود.

بازی در حال حاضر با قیمت ۱۰ دلار به فروش می رسد و برای تهیه ی آن میتوانید سری به فروشگاه پلتفورم گیمینگتان بزنید. این عنوان به تازگی برای کنسول های نسل نهمی در دسترس قرار گرفته است و فرصت خوبی می باشد که آن را با هم برسی کنیم پس با نقد و برسی این بازی همراه پارس جوی باشید.

تمام داستان بازی درباره ی دختری به نام مایلی می باشد. بازی قصد دارد تا زندگی او را و روابط عاشقانه ای که برقرار می کند را به تصویر بکشد و تقریبا تمام طول داستان بازی یک روایت درام و عاشقانه را شاهد هستیم و بس. نمی خواهم بگویم که سبک درام و عاشقانه بد است و اتفاقا محصولات بسیار خوبی در این سبک ساخته شده اند و منکر این داستان نیستم.

ولی متاسفانه ای بازی با دیدگاه هایی که ارائه می دهد و استفاده از حاشیه های بی منطق سعی کرده است که یک داستان بسیار آبکی را به خورد مخاطب دهد و این موضوع برای مخاطبی که یک بازی رمان بصری را برای تجربه ی داستان خوبش تهیه کرده است به هیچ عنوان نمی تواند قابل قبول باشد.

گیم پلی بازی مانند اکثر بازی های رمان بصری می باشد. شما در طول بازی لازم نیست کار خاصی کنید و بیشتر به خواندن دیالوگ ها می پردازید و در مواقعی که بازی می خواهد از بین گزینه ی a و b یکی را انتخاب می کنید. این اثر در پیاده سازی این مکانیزم به خوبی عمل کرده است و لذا این نظر مشکلی به بازی وارد نیست و آن را می توان بی نقص خواند.
این بازی از نظر گرافیکی یک تجربه ی فوق العاده زیبا می باشد که شاید نتوان از نظر فنی به آن نظر خاصی داشت ولی یک تجربه ی هنری بی نظیر می باشد که شما را انگشت به دهان خواهد گذاشت. طراحی های بازی دست کمی از یک انیمه ی خوش ساخت ندارد و جزئیات موجود در طراجی بک گراند ها فوق العاده می باشد.
البته یکی از اشکلاتی که در این بخش وجود دارد آن است که شخصیت های داخل بازی از نظر بصری با محیط های موجود در بازی تناسبی ندارند و شاید طراحی آن ها نیز به خوبی انجام گرفته باشد ولی این عدم تناسب یک نکته ی منفی ریز محسوب می شود و باید سازندگان به این بخش دقت می ورزیدند.
بازی از نظر صوتی شامل موسیقی و صداگذاری بی نقص عمل کرده است ولی این بی نقص بودن به معنی ارائه ی تجربه ی جذاب نیست و صرفا به آن معنی می باشد که بازی در حد یک استاندارد متوسط می باشد و نمی تواند پای خودش را فراتر از آن بگذارد. شاید بهتر بود که این بخش از بازی نیز به خوبی قسمت گرافیکی آن عمل می کرد تا حداقل در بخش صوتی تصویری بازی می توانستیم نکات مثبت بیشتری می یافتیم.
Dating Life: Miley X Emily بهترین مثال برای یک رمان بصری شکست خورده است و این موضوع در تک تک بخش های بازی ( جز گرافیک) فریاد میزند و علت اصلی آن نبود یک داستان درگیر کننده در بازی می باشد. از این که با نقد و برسی این بازی همراه پارس جوی بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که از برسی این بازی لذت برده باشید.

 

نکات مثبت

گرافیک هنری فوق العاده
موسیقی قابل قبول

نکات منفی

داستان به شدت سطحی
نبود تناسب بین شخصیت ها و محیط

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
1.0
گیم پلی
5.0
موسیقی
5.0
جزئیات

Dating Life: Miley X Emily بهترین مثال برای یک رمان بصری شکست خورده است و این موضوع در تک تک بخش های بازی ( جز گرافیک) فریاد میزند و علت اصلی آن نبود یک داستان درگیر کننده در بازی می باشد.

4.9
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers
3 دسامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.7

نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers

5.8

نقد و بررسی بازی Eagle Island Twist

نقد و بررسی بازی The Amazing American Circus

9.3

نقد و بررسی بازی THE GAME OF LIFE 2

9.5

نقد و بررسی بازی Danger Scavenger

7.0

نقد و بررسی Fire Tonight

6.7

نقد و بررسی بازی Toy Soldiers HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved