نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare II

توسط Pars Joy در 18 نوامبر 2022

سلام به دوستان عزیز وب سایت پارس جوی امروز هم همان طور که مطمئنا خودتان از الان حدس زده اید، با یک نقد و بررسی دیگر همراه شما هستیم. بازی ای که امروز قصد نقد و بررسی آن را داریم یعنی بازی Call of Duty: Modern Warfare II یک بازی خیلی جالب می باشد که شما قطعا قبلا یا اسم خودش یا اسم سازندگانش را شنیده اید و ما در کل فکر می کنیم این مسئله که یکی از مخاطبین وب سایت ما از قبل با سری بازی های کال آف دیوتی آشنا نباشد و یکی از این بازی ها را تجربه نکرده باشد و یا این که در مورد این فرنچایز معروف اطلاعاتی نداشته باشد. البته باید بدانید که صرفا معروف بودن سری بازی های کال آف دیوتی باعث نمی شوند که هر نسخه و ورژن جدیدی که این سری بازی منتشر می کند قوی و خوب باشد و بازی انتخابی امروز ما اما موارد خیلی بدی هم دارد و ما فکر می کنیم که این بازی به طور کلی با این که ایرادات زیادی هم دارد اما ارزش خرید هم دارد و در هر حال ما امروز این بازی را برای نقد و بررسی در پارس جوی انتخاب کرده ایم و اگر شما دوست دارید نظر پارس جوی را درباره این بازی به طور دقیق بدانید می توانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا هم با بازی ای که امروز برای شما دوستان عزیز در این مطلب انتخاب کرده ایم و بخش های مختلف آن مانند گرافیک، گیم پلی، موسیقی و داستان و هم با نظر ما درباره این بازی آشنا شوید.

خب از همین اول باید به شما بگوییم که اگر قصد تجربه این بازی را دارید باید از قبل در مورد داستان بازی های سری وارزون – War zone -کال آف دیوتی اطلاع داشته باشید چون داستان این قسمت بازی به تنهایی قابل تجربه نیست و باید در مورد مباحثی مثل نیروی ویژه 141 و مبارزات بین المللی شان تجربه های مناسب داشته باشید. البته نگران این مسئله نشوید چون در ابتدای بازی یک تیزر کوتاهی پخش می شود که هدف آن توضیح مختصر داستان بازی به مخاطبین جدید است اما به نظر تیم ما اگر دنبال یک تجربه خوب هستید اول بروید و سری بازی های وارزون را به طور کامل روی مود داستانی بازی کنید و بعد سراغ این بازی جدید بیایید. اما نظر کلی ما در مورد داستان بازی بر خلاف حرفی که اینجا زدیم و از شما خواستیم که بازی های قبلی را تجربه کنید خیلی هم مثبت نیست چون این بازی عملا هیچ چیز جدیدی به داستان های اصلی بازی های وارزون اضافه نمی کند و به نظر ما شرکت سازنده کال آف دیوتی صرفا آن را برای کسب درآمد بیشتر از طرفداران ساخته و عملا اهمیتی به درخواست های مخاطبین و یا کیفیت داستانی خود نمی دهد.

با این که داستان بازی اصلا نظر ما را جلب نمی کند، از کیفیت بالای گرافیک و موسیقی آن نمی توان بی تفاوت گذشت. مطمئنا شما از بودجه بسیار زیاد شرکت سازنده کال آف دیوتی خبر دارید و می دانید که ساخت و پردازش یک گرافیک بسیار قوی که در سیستم های تقریبا متوسط هم کیفیت خود را حفظ کند برای آن ها قطعا کار سختی نخواهد بود. همین مسئله در مورد موسیقی بازی و کیفیت جلوه های صوتی آن هم صدق می کند. مخصوصا که این بازی به طور ویژه یک موسیقی دان معروف – Sarah Schachner – را برای ساخت موسیقی زمینه انتخاب کرده است.

از لحاظ گیم پلی این بازی طراحی فنی تمیزی دارد و خب این مورد هم باز به علت بودجه زیاد ساخت بازی است. اما در کل سیستم مکانیک و کنترل های بازی خیلی چنگی به دل نمی زنند و ما فکر می کنیم که بازی سازان کال آف دیوتی باید اندکی خلاقیت بیشتری موقع طراحی سیستم هایمبارزه خود به خرج دهند و بدانند که صرفا اضافه کردن تعداد زیادی مود بازی و قابلیت های مختلف در بازی آنلاین و چند نفره هیچ کمکی به قدرت جذب کلی بازی نخواهد کرد و اثر مفیدی ندارد.

خب دوستان عزیز وب سایت پارس جوی دیگر به پایان نقد و بررسی مان درباره بازی Call of Duty: Modern Warfare II رسیدیم و همان طور که خودتان می دانید، وقت گفتن نظر نهایی پارس جوی درباره این بازی است. به نظر وب سایت پارس جوی، بازی Call of Duty: Modern Warfare II یک بازی خیلی حرفه ای می باشد اما ما فکر می کنیم که این بازی در صورتی برای شما مناسب خواهد بود که شما از قبل جزو طرفداران این سری بازی باشید. به عبارتی دیگر، منظور ما از حرفه ای بودن بازی صرفا از لحاظ کیفیت ساخت آن است و این مسئله به علت بودجه زیاد و تعلق داشتن به یک کمپانی خیلی معروف و محبوب قطعا امکانات زیادی برای بالا بردن کیفیت بازی داشته و همان طور که شما قطعا می دانید، کیفیت بالا به هیچ وجه به تنهایی برای قوی بودن یک بازی کافی نیست و اگر بازی روحیه قوی نداشته باشد و ارتباط خوبی با مخاطب برقرار نکند و به اصطلاح دل مخاطب و گیمر را از طریق داستان قوی و طراحی با توجه به نیاز های کاربر به دست نیاورد، کیفیت خوب به تنهایی باعث نخواهد شد که بازی قوی باشد. به همین علت است که ما خیلی از بازی امروز راضی نیستیم و فکر می کنیم که اگر شما از قبل طرفدار این سری بازی نباشید و به خرید و بازی کردن همه آثار این فرنچایز علاقه نداشته باشید، لذت زیادی از این بازی نخواهید برد. با این حال انتخاب نهایی با شماست و اگر فکر می کنید که واقعا به خرید این بازی نیاز دارید و انتخاب خوبی برای شما خواهد بود،  شما می توانید بازی Call of Duty: Modern Warfare II را با قیمت حدود هفتاد دلار در وب سایت استیم خریداری کنید. البته بگوییم که این هفتاد دلار فقط ادیشن استاندارد بازی است و با این که بازی یک ادیشن رایگان هم دارد اما حقیقتا این نسخه رایگان به هیچ دردی نمی خورد و قطعا شما از آن لذت نخواهید برد و اگر بخواهید از همه امکانات گیم پلی بازی استفاده کنید و بتوانید آن را به بقیه بازی های کال آف دیوتی متصل کنید یا اگر بخواهید که به عنوان کالکتور بازی را خریداری کنید متاسفانه باید خیلی بیشتر از هفتاد دلار و در حقیقت نود و نه دلار – به طور حداقل – هزینه کنید که خب این بازی قطعا پیشنهاد ما نیست و امیدواریم که این نقد و بررسی برای تصمیم گیری در مورد خریدن یا نخریدن بازی مذکور به شما کمک کرده باشد. اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید نظر خود را از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

نکات مثبت

گرافیک با کیفیت بالا
موسیقی قوی و حرفه ای

نکات منفی

داستان نه چندان عمیق و جالب
گیم پلی تکراری و حوصله سربر

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.5
داستان
7.5
گیم پلی
8.5
موسیقی
9.5
جزئیات

شرکت بزرگ و محبوب کال آف دیوتی در بازی Call of Duty: Modern Warfare II تلاش کرده تا داستان سری وارزون را دوباره زنده کند و این طور که به نظر می رسد، خیلی هم موفق نبوده است.

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی World Class Champion Soccer
28 ژانویه 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
2.0

نقد و بررسی World Class Champion Soccer

8.8

نقد و بررسی بازی Gas Station Simulator

8.8

نقد و بررسی بازی Unusual Findings

7.5

نقد و بررسی بازی Maze Blaze

8.8

نقد و بررسی Temple of Horror

8.5

نقد و بررسی Enoh

7.6

نقد و بررسی بازی Warhammer 40000: Darktide

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved