نقد و بررسی Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream

توسط Pars Joy در 15 آوریل 2022

باید گفت که هنوز هم که هنوز از دست بازی های آتلیر هیچ خلاصی نداریم و با اینکه تیم توسعه دهنده آن قول داده بود که نسخه قبلی که مجموعه ای کلی از همه بازی های قبلی بود آخرین نسخه باشد ولی باز هم شاهد ظهور نسخه ای دوم از ماجرا های سوفی به نام Atelier Sophie 2 The Alchemist of the Mysterious Dream هستیم که در این بازی نوع جدیدی از بازی سازی نسبت به بازی های قبلی مخصوصا در زمینه تصویری و بخش گرافیکی به کار گرفته شده است که حتما ارزش و نقد و بررسی آن در سایت Pars Joy را دارا می باشد. با ما همراه باشید.

می دانیم که معمولا بازی های آتلیر به چه شکلی هستند. در دنیای این بازی ها شکل و فضای بازی ها به قسمی درآمده است که در آنها شخصیت های انیمه ای و ژاپنی جذابی در داستان هایی قرار گرفته بوده اند که در نسخه های اولی بازی دنیای بازی های آتلیر را تشکیل داده اند. همینطور که بازی های مختلفی در طول این سال های متمادی منتشر شده بود دنیای این بازی مخصوصا نقشه کلی آن دائما در حال آپدیت هایی بود که شاید همه گیمرهای علاقه مند به آن تصور داشتن این حجم از دیتا را برای آن نمی کردند.

ولی در هر حال دنیای این بازی های به شکل های مختلفی که مربوط به هر کارکتری است با یک بیس و ضمینه برای کارکترهای مختلف با داستان هایی جدید منتشر می شود که این بار داستان سوفی کارکتر تقریبا جدید این بازی را می توان مشاهده کرد. این شخصیت دوست داشتنی در بازی قبلی به دنبال کم کردن به دوستانش بوده است و همیشه آن را به عنوان کارکتر دوم می شناختیم ولی در این بازی داستان مربوط به خود او است که در آن او کتاب اصلی که پر از طلسم و نیرو ها جادویی است را گم کرده است و این کتاب در اصل برای او و نسل او است که به دست موجودات پلیدی افتاده و آنها با استفاده از آن به تسخیر موجودات آتیلر می پردازند که این داستان بازی در میان دیالوگ های خوب بازی در بین معرفی دو کارکتر جدید گفته می شود.

در بازی قبلی این سری که سوفی در آن نقش محوری داشته است داستان بازی به شکلی که بازی Atelier Sophie 2 The Alchemist of the Mysterious Dream به آن پرداخته شده است توسعه داده نشده است و صرفا بازی برای خود گیم پلی آن ساخته شده است ولی خوب خیلی از طرفداران این بازی شاید به شکایت این نقد و بررسی را مورد نقد خودشان قرار بدهند و بگویند که حتما باید نسخه قبلی از این بازی را بازی کنید که ما باز هم می گوییم که این نسخه از بازی اصلا شامل داستانی جداگانه ای است که گیم پلی آن با روش بسیار بهتری ساخته شده است و انجام این بازی باعث نمی شود که چیزی را از بازی قبلی از دست داده باشید هرچند بازی قبلی در جای خودش نیز ارزش انجام خودش را دارد. در این بین داستان خود بازی به شکل انیمیشن های بسیار جذاب همیشگی این بازی کارکتر های زیبا و دوست داشتنی خودش را معرفی می کند ولی برای اینکه داستان بازی اسپویل نشود از توضیح بیشتر آن خود داری می کنیم.

اما از لحاظ خود گیم پلی بازی باید گفت که ادامه دنیای آتلیر و گیم پلی های آنها را در همین بازی هم میبینیم. شما در این بازی تلنت های مختلفی را برای کارکترهای بازی دریافت می کنید و همینطور است هایی مختلف از آیتم های و سلاح ها را می توانید خریداری کنید و بر روی آنها طلسم های قدرتی قرار دهید. شکل و ظاهر کارتر و آیتم های بازی در طول بازی به خوبی تغییر می کنند و با اینکه بازی های در دنیای آزاد ویژگی های بازی های جدید آتلیر محسوب می شوند در این بازی با افکت های بسیار بهتر و باگ های بسیار کمتری در اختیار شما قرار دارند که باعث می شود گشت و گذار در دنیای آزاد بازی به نظر کاری خوش آیند و جذابی به نظر برسد. موسیقی های متن به همراه صدا های جذاب SFX که اگر واقعا صادق باشیم بعد از مدتی به دلیل تکراری شدن اسپل های بازی به شکل آزار دهنده ای تکراری به گوش می رسند بخشی از بازی هستند که باید با آن کنار بیایید.

 

نکات مثبت

داستان بسیار جذاب تر از ورژن قبلی
نسخه ای با بالاترین گرافیک بازیهای آتلیر
تلنت های جدید
نقشه آزاد بسیار خوب
معرفی کارکتر های انیمه ای جدید

نکات منفی

چرخش دوربین در این نسخه کمی نامتعادل است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
9.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که بازی Atelier Sophie 2 The Alchemist of the Mysterious Dream را باید یک نمونه از بهترین آپدیت های بازی های آتلیر نه تنها در بخش معرفی کارکتر سوفی بلکه در بین همه بازی های آن دانست زیرا بالاترین نوع پرداخت گرافیکی و همینطور توسعه محیطی بازی برای آن بازی اتفاق افتاده است و به نوعی می توان گفت سری بازی های آتیلر در این نسخه به خوبی به بلوغ نه تنها داستانی بلکه به بلوغ گرافیکی و تصویری نیز رسیده است.

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

عناوین رایگان بعدی فروشگاه اپیک گیمز مشخص شدند

نقدها و نمرات Cuphead: The Delicious Last Course منتشر شدند

شرکت کنترل کیفی بازی Cyberpunk 2077 به اتهامات پاسخ داد

رئیس ایکس باکس: Bethesda دیگر از فشار کاری رنج نمی‌برد

9.1

نقد و بررسی بازی Best Month Ever!

2.0

نقد و بررسی بازی Ice Cream Surfer

9.5

نقد و بررسی بازی Rise of the Third Power

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved