نقد و بررسی Future Aero Racing S Ultra

توسط Pars Joy در 13 ژانویه 2022

همیشه بازی های رالی که برای ننتیندو سوئیچ منتشر می شوند با مشکلات فراوانی در همه زمینه ها و عناصر توسعه بازی برخوردارند. البته بسیاری از باز ها در این ژانر نیز وجد داشته اند که به گونه ای می توان گفت به آن صورت که باید و شاید کیفیت مد نظر را فراهم کرده اند اما با توجه به گرافیک و فضای محدود پردازشی ننیتندو طراحی اینگونه بازی ها کمی سخت تر از حد معمول به نظر می آید. امروز با نقد و بررسی یک بازی دیگر به نام Future Aero Racing S Ultra که در ژآنر رالی منتشر شده است در خدمت شما کاربران گرامی سایت Pars Joy هستیم.

یکی از مشکلات متعددی که در زمینه طراحی های بازی های رالی می توانیم به آن اشاره کنیم بی کیفیت بودن نقشه در اکثر آنهاست. البته در مورد بازی هایی مانند Forza و یا F1 صحبت نمی کنیم. این بازی ها هم با مشکلاتی اینچنینی دست و پنجه نرم می کنند و برای طراحی های نقشه های بازی خودشان و در مجموع گرافیک گیم پلی بازی مشکلات متعددی را از لحاظ پخش پیکسلی بازی تجربه می کنند.

اما تنها راه حلی که برای بازی هایشان در نظر دارند افزایش دقیق نقشه ها است که گرافیک بازی بتواند مشخصه یک بازی تولید شده در سال 2021 را داشته باشد. از جهتی دیگر نیز ساخت نقشه های اینچنینی با استفاده از موتورها و انجین های واقعی سازی بازی نیازمند خروجی های فایل هایی با حجم های وسیع است. حال این مشکل در بازی هایی مانند Future Aero Racing S Ultra کاملا نمایان می شود. زیرا در هنگامی که کاربران بازی های سطح اول را بازی می کنند محیط انجام آنها کنسول های پیشرفته با حجم های زیاد و یا کامپیوتر های خانگی است که می توانند حداقل 200 گیگ از هارد شما را اشغال کنند.

اما همچین چیزی در ننتیندو امکان پذیر نمی باشد زیرا هر چقدر هم انجین های تصویری بازی بهینه سازی شده باشند و یا پردازنده های ننتیندو آپدیت شوند باز هم نمی توانند حجم زیادی از فایل ها را مانند سیستم های پیشرفته پردازش کنند. در نتیجه ساخت بازی هایی مانند Future Aero Racing S Ultra با گرافیک هایی بسیار پایین معمولا مشخص می شوند و در اکثر مواقع محیط های بازی یا فلت هستند و یا پیکسل های صفحه در هنگام حرکت مانند بازی های PS1 نشان داده می شوند. اما در بازی Future Aero Racing S Ultra توسعه دهندگان با استفاده از یک ترفند به گونه ای سعی داشته اند که بازی را از نظر دیداری مورد پسند تر جلوه دهند. البته مشکل اصلی را حل نکرده اند و با استفاده از تغییراتی در گیم پلی این مشکلات را از چشم شما پنهان کرده اند. آن ترفند هم چیزی نیست جز سرعت دادن به بازی!

یعنی هنگامی که وارد بازی می شوید و گیم پلی آن را انجام می دهید سرعت حرکت وسیله نقلیه شما آنقدر زیاد است که نمی تواند چشم شما بر روی جزییات بازی تمرکز کند و این به گونه ای توانسته نقاص فراوان طراحی های بازی رالی را در این سطح طراحی گرافیکی و این پلتفرم ها پوشش دهد. در نتیجه نقشه هایی که برای بازی Future Aero Racing S Ultra ساخته شده اند باید بسیار طولانی باشند که دور هایی که ماشین ها می زنند زمان کوتاه تری را در لوپ های پشت هم تجربه نکند.

ترکیب ساخت بازی شبیه به ماشین های رالی فرمول یک هستند ولی ساخت آنها شبیه به ماشین های آینده و بسیار مدرن هستند که اصلا با انجین و موتور های امروزی کار نمی کنند و بیشتر به نظر می رسند که موتور های جت و پلاسما بر وی آنها سوار شده است. بر اساس موود هایی که در بازی وجود دارند انواع رالی های تایمینگ و سرعتی و یا مسابقات کلی برای بازی تنظیم شده اند که چیز خاصی نسبت به بقیه بازی های مشابه در این ژانر مشاهده نخواهیم کرد.

نکات مثبت

سرعت بالای بازی
کاستوم کردن ماشین ها

نکات منفی

افت شدید پیکسلی بازی
نقشه های کم
موود های کم بازی
نداشتن کمیپن اصلی برای بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
4.0
داستان
2.0
گیم پلی
6.0
موسیقی
5.0
جزئیات

در مجموع بازی Future Aero Racing S Ultra را باید یک نسخه بهتر از بازی های PS3 دانست. ترکیب های جدید ساخت ماشین ها در آن همراه با نوع گیم پلی سریع آن در بازی از ویژگی های آن محسوب می شوند ولی هر چند وقت در یکبار می توانند پرش های گرافیکی و افت فریم ریت بازی را در هنگام انجام آن تجربه کنید. مخصوصا هنگام که بازی را در مانیتور های بزرگ انجام بدهید مشکلات گرافیکی به صورت زننده ای نمایان می شوند.

4.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved