نقد و بررسی Skyland Rush: Air Raid Attack

توسط Pars Joy در 24 ژانویه 2022

وقتی به بازی های شوتری که به گرافیک ها و افکت های رنگارنگ خودش بر می خوریم نمی توانیم از امتحان نکردن آنها بگذریم و آن را برای شما گیمر های عزیزمان در سایت Pars Joy معرفی نکنیم. یکی از همین بازی ها با نام Skyland Rush Air Raid Attack که از محصولات سال 2021 محسوب می شود برای استور ننتیندو و استیم منتشر شده است که انجام آن بر روی کنسول های ایکس باکس و پلی استیشن قابل انجام می باشد و با قیمت کمی که در استور فقط با 6.999 دلار دارد یکی از ایده آل ترین بازی های شوتر محسوب می شود که با نقد و بررسی آن در خدمت شما هستیم.

اولین چیزی که در هنگام انجام بازی Skyland Rush Air Raid Attack توجه ما را به خودش جلب می کند حرکت کردن های قطعه ای بازیکن بازی است که در اصل ما را یاد بازی های اندوریید می اندازد که انگار با تبدیلی دوباره به استور ننتیندو آمده است. در ابتدای بازی متوجه می شوید که توسعه دهندگان آن می خواهند شما را یکراست به محیط بازی ببرند و معمولا در بازی های شوتر منویی برای ورود و استارت وجود دارد و یا می توانستید تنظیمات بازی را آنطور که می خواستید تغییر دهید ولی در بازی Skyland Rush Air Raid Attack شما به صورت یکراست در محیط اصل بازی قرار می گیرید.

البته شروع بازی با آموزش آن انجام می شود و در یک محیط ابتدایی شما حرکت های بازی را یاد خواهید گرفت. بعد از اینکه وارد بازی شدید متوجه می شوید شخصیت اصلی بازی که دختر مو طلایی است که بر روی یک راکت سوار شده است دارای قابلیت شلیک کردن است که متاسفانه باید بگوییم که شلیک های او تمامی ندارد. از زمانی که بازی را شروع می کنید کارکتر اصلی شروع به شلیک کردن می کند و اصلا نمی توان جلوی او را گرفت. البته این را متوجه هستیم که در بازی های شوتر مخصوصا این نوع گیم ها که تعداد گلوله ها اصلا مهم نیست تنها کاری که معمولا گیمر ها می کنند تیراندازی کردن و حرکت دادن کارکتر است ولی اینکه قابلیت تیراندازی را از گیمر ها صلب کرده و همینطور اصلا در بازی Skyland Rush Air Raid Attack منویی وجود ندارد که بتوان این قابلت را خاموش یا روشن کرد واقعا اذیت کننده می باشد.

در مسیر انجام بازی شما نیاز دارید تا سکه هایی را که به صورت چینشی در بازی قرار داده شده اند را جمع آوری کنید. سکه ها در همه جای نقشه بازی قرار دارند و به گونه ای به شما نشان خواهند داد که در اصل باید به کدام ست حرکت کنید و مسیر حرکتی اصل بازی را برای شما شرح می دهند. در قسمت های مختلف بازی سکو هایی نیز وجود دارند که بر روی آنها جعبه هایی قرار داده شده است. این جعبه ها هم می توانند محتوایی از قبیل همان سکه ها را داشته باشند و یا امتیازات بیشتری به شما داده و یا آیتم های جدید را به شما نشان می دهد. البته بیشتر این جعبه ها خالی هستند و آنهایی که دارای محتوای ارزشمند هستند به شلی معلومی در جای جای بازی قابل تیر راس شما هستند.

اما وقتی وارد بازی می شویم یکی از چیز هایی را که نمی توان به آن اشاره نکرد بخش طراحی هنری و گرافیکی بازی است. زیبایی که در نقشه بازی وجود دارد و استفاده از رنگ های جذاب روشن و پر از درخت و طبیعت بازی در آسمان های آبی و سنگ های شناور در آن همراه با سکه های طلایی آن از قسمت های ویژه ای است که تولید کنندگان بازی Skyland Rush Air Raid Attack بر روی آن برای فروش بازی حساب باز کرده اند.

در صفحه بازی منو های آن کادر ها و نوشته ها همگی با استایل طراحی بازی به شکل خوبی مچ شده اند که به نظر می رسد کار طراحی گیم بازی را یک شخص به طور کامل انجام داده است زیرا تفاوتی در استایل ساخت بازی در همه جای آن وجود ندارد که از نقاط مثبت بازی محسوب می شود. این ویژگی های تصویری بازی Skyland Rush Air Raid Attack همراه با صدا های SFX آن موج خوبی و هیجان جالبی را رقم زده است که باعث انجام بازی به صورت مداوم می شود و معمولا از انجام بازی خسته نمی شویم.

نکات مثبت

شوتر استاندارد
محیط طراحی روشن
انواع شلیک های مختلف با مسیر های جذاب
SFX های جذاب بازی

نکات منفی

کوتاه بودن مسیر بازی
بدون قابلیت تنظیمات

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
5.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
5.0
جزئیات

در مجموع باید گفت بازی Skyland Rush Air Raid Attack یک بازی شوتر معمولی است. معمولی بودن آن به این معنا نیست که بازی کردن آن ارزشی ندارد و در اصل به این معنا است که توسعه بازی به شکل بسیار خوب و استانداردی انجام شده است. شاید ویژگی های دیوانه وار خیلی از بازی جدید را به همراه نداشته باشد ولی همین بازی با سبک موبایلی که دارد می تواند ساعات زیادی شما را در محیط زیبایی مشغول نگه دارد.

6.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved