نقد و برسی Weaving Tides

توسط parsjoy در 16 اکتبر 2021

با سلام خدمت شما کاربران گرامی وبسایت parsjoy. امروز با نقد و برسی یک بازی پازل پلتفورمر از استودیوی بازی سازی Follow the Feathers همراه شما دوستان هستیم. این استودیوی بازی سازی اولین بازی خودش رو سال 2018 بر روی پلتفورم استیم منتشر کرده است و حال با یکی از جدیدترین بازی های خود دوباره یک محصول جذاب را در اختیار کاربران گذاشته است.

Weaving Tides نام این بازی می باشد که در تاریخ 27 می همین سال منتشر شده است. بازی برای پلتفورم های Nintendo Switch, Microsoft Windows, macOS, Macintosh operating systems عرضه شده است و اگر قصد دارید تا این بازی را تهیه کنید باید بدانید که هزینه ی این بازی به عدد 25 دلار می رسد که البته به تازگی اندکی تخفیف شامل حال این بازی شده است و می توانید آن را به قیمت 21 دلار تهیه کنید.برویم تا با هم ببینیم که این بازی در بخش های مختلف چگونه عمل کرده است و راجب آن با هم صحبت کنیم.

Weaving Tides داستان Tass را دنبال می کند ، تنها انسان در دنیایی که از دو نژاد تشکیل شده است: پروانه های آنتروپورمورفیک و نژادی از موجودات شبیه اژدها که با نام Weavers شناخته می شوند. تاس با یک ویور به نام کیلم زندگی می کند که به عنوان پدر خوانده خود خدمت می کند. با این حال ، پس از حمله به زادگاهش توسط  Weavers های دشمن تصمیم می گیرد که به دنبال گذشته و پدر و مادرش بگردد تا بتوان دوباره خانواده داشته باشد.

داستان بازی تجربه ی جالبی می باشد. یکی از نکات مثبت داستان بازی نیز شخصیت پردازی ویژه ی بازی می باشد که باعث شده است بتوانید تا انتها آن را دنبال کنید و با شخصیت های بازی ارتباط برقرار کنید و به همین دلیل می توان به این بخش نمره ی خوبی از طرف تیم نقد و برسی پارس جوی داد.

از نکات جالب بازی تعامل با شخصیت های داخل بازی می باشد که می تواند به دنیای خوش رنگ و لعاب بازی حس تازه ای ببخشد و این مورد هم یکی از نکات قوت بازی محسوب می شود و حتی باعث شده است که بتوان شخصیت پردازی بسیار جالب بازی را در هنگام مکالمات بازی کاملا حس کرد.

گیم پلی بازی به دو بخش حل پازل ( بخش اصلی) و انجام مبارزات داخل بازی ( بخش فرعی)  خلاصه می شود. حل پازل های بازی که به وسیله ی یک سری مینی گیم انجام میشود بسیار جالب از کار در آمده است و می توان از این بخش از بازی حسابی لذت برد ولی چشمتان روز بد نبیند که بعد از حل پازل های بازی چند باری باید وارد بخش مبارزات شوید.

مبارزات بازی بسیار بی کیفیت کار شده اند و نمی توان از این بخش از بازی اصلا انتظار زیادی داشت. از طرفی یک سری از مکانیزم های گیم پلی بازی بسیار بد در بازی جای گرفته اند این بحث موجب آن شده است که در هنگام انجام بازی به یک سری مشکلات بر بخورید که از نکات منفی بازی می باشد.

بازی از نظر بصری بسیار زیبا می باشد. آنقدر محیط هایی که در بازی طراحی شده اند هنرمندانه می باشد که بار ها پیش می آید بیخیال بازی کردن بشید و صرفا به تماشای محیط های بی نظیر و جنگل های جذاب بازی بپردازید و از جنگ و حل پازل نیز دست بکشید و این موضوع نشان از کیفیت بالای این بخش دارد.

این عنوان از نظر فنی یک شاهکار به حساب نیمی آید و حتی یک سری اشکالات در این بخش از بازی یافت می شود ولی آنقدری نیست که به تجربه ی شما ضربه بزند و با کمی ارفاق می توان از این بخش از بازی گذشت. اگر نگران مشکل فنی در بازی هستید باید گفت که این موضوع در این بازی برای شما پیش نخواهد آمد.

بازی در بخش موسیقی عملکرد متوسطی دارد و نه آنقدر خوب عمل کرده است و انتظار زیادی نباید از این بخش بازی داشته باشید. درمورد صداگذاری و افکت های صوتی بازی نیز شرایط مشابهی را شاهد هستیم که شاید بهتر بود تمرکز بهتری بر روی این بخش از بازی شکل می گرفت.

در کل اگر از بازی انتظار دارید تا داستانی فوق العاده را تحویل شما بدهد و یا این که یک گیم پلی محشر داشته باشد احتمالا ناامید خواهید شد و شاید آن را یک بازی متوسط و معمولی بخوانید ولی اگر به بازی فرصت دهید و کمی انتظارات خودتان را از آن پایین بیاورید یک تجربه ی شگفت انگیز  و پر از لحظات زیبا برای شما به ارمغان خواهد آمد  آن را به راحتی فراموش نخواهید کرد.

از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت parsjoy بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که توانسته باشیم شما را در این نقد و برسی به خوبی با این بازی دوست داشتنی آشنا کرده باشیم و شما نیز از این مطالب لذت برده باشید.

نکات مثبت

پازل های جذاب
داستان قابل قبول
دنیای رنگارنگ

نکات منفی

مبارزات تکراری
گرافیک فنی ضعیف

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
8.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.5
جزئیات

در کل اگر از بازی انتظار دارید تا داستانی فوق العاده را تحویل شما بدهد و یا این که یک گیم پلی محشر داشته باشد احتمالا ناامید خواهید شد و شاید آن را یک بازی متوسط و معمولی بخوانید ولی اگر به بازی فرصت دهید و کمی انتظارات خودتان را از آن پایین بیاورید یک تجربه ی شگفت انگیز  و پر از لحظات زیبا برای شما به ارمغان خواهد آمد  آن را به راحتی فراموش نخواهید کرد.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking
6 جولای 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
5.1

نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking

7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved