نقد و برسی Onirike

توسط parsjoy در 15 سپتامبر 2021

امروز با نقد و برسی یک بازی سه بعدی پلتفورمر همراه شما کاربران وبسایت parsjoy هستیم. بازی ای که امروز قصد داریم تا برای شما برسی کنیم یک اثر متفاوت می باشد که قصد دارد در یک دنیا درباره ی رویا ها داستان خودش رو برای ما تعریف کند. اول از همه کمی با این بازی آشنا شویم تا بعد به برسی آن بپردازیم.

Onirike یک بازی پلتفورمر ۳ بعدی می باشد که به صورت مستقل ساخته شده است و وظیفه ی ساخت آن را استودیوی بازی سازی DevilishGames  برعهده گرفته است. بازی در ژوئن همین سال منتشر شده است و در حال حاضر برای پلتفورم های نینتندو سوییچ ، پلی استیشن ۴ ، رایانه های شخصی و ایکس باکس سری ایکس ، سری اس و ایکس باکس وان عرضه شده است.

در طول بازی ، بازیکن نقش پریتو را بازی می کند ، یک موجود عجیب که با باقی موجوداتی که در دنیایش زندگی می کند تفاوت دارد و همیشه دوست داشته تا بداند علت اصلی این اتفاق چیست و شما باید در یک سفر پر خطر به او کمک کنید تا به پاسخ سوالاتش دست یابد. ویژگی هایی که پریتو دارد باعث شده تا یک سری قابلیت مثبت و یک سری قابلیت منفی داشته باشد. از قابلیت های مثبتش میشه به سرعت رعد آسا و همچنین قدرت نامرئی شدن اشاره کرد ولی این قدرت ها برای او دو نقطه ضعف نیز به همراه داشته اند.

اول آن که اگر پریتو گل گیاهی به اسم گچ سوفیلا را نکارد یا جمع آوری نکند ، جانش را به دلایلی از دست می دهد. مشکل بعدی ای که وجود دارد این است که  اگر سپیده دم فرا برسد و سنگ حافظه ی موجود در دنیای بازی  را پیدا نکرده باشید ، حافظه شما پاک می شود و تمام فعالیت های آن روز از بین می رود.

گیم پلی بازی لذت بخش می باشد و می تواند شما را سرگرم کند. بازی از چند بخش پلتفورمر ، مبارزات و حل پازل تشکیل شده است که در اکثر آن ها به قدرت های پریتو نیاز پیدا خواهید کرد. البته مراقب باشید که خیلی از این قدرت ها استفاده نکنید چرا که انرژی زیادی از شما می گیرند و باید در حفظ انرژی در بازی دقت به خرج داد.

پازل هایی که برای بازی طراحی شده است به قدرت های پریتو محتاج هستند ولی از طرفی هم آنقدر سخت نیستند که بتوانند شما را وارد چالش کنند و به شخصه ترجیح می دادم تا پازل های جدی تری در طول بازی شاهد باشم و حداقل اندکی به درجه سختی این قسمت از بازی افزوده میشد.بازی از نظر تنوع به خوبی عمل کرده است و موجوداتی که در بازی با آن ها تعامل می کنید و یا به جنگشان می روید تنوع گونه ای بسیاری دارند و انواه موجودات در بین آن ها دیده می شود.

از نظر گرافیک بازی عملکرد به نسبت خوبی دارد و محیط هایی که در بازی به آن ها سر خواهید زد از کیفیت خوبی برخوردار می باشند و متنوع هستند به طوری که مناطق آتش فشانی و جنگل های تاریک و … همگی در بازی دیده می شود. از نظر فنی بازی خوب عمل کرده است هرچند که یک سری مشکلات مثل دوربین عذاب آور در بازی وجود دارند که می توانند ضربه ی بزرگی به تجربه ی شما وارد کنند.

بازی تمی تاریک و گاهی حتی ترسناک دارد و موسیقی نیز به حفظ این مسئله کمک شایانی کرده است.

بازی از نظر صوتی نیز به خوبی عمل کرده است و آن اتمسفر دارک بازی کاملا در موسیقی نیز شنیده می شود. از نظر صداگذاری آوا های ترسناکی که در بازی شنیده می شوند که بسیار خوب و با کیفیت ساخته شده اند و برای حفظ اتمسفر بازی کاملا کفایت می کنند و در کل از این بخش نیر راضی خواهید بود.

Onirike بازی سرگرم کننده ای هست و با روایت یک داستان قابل قبول و جذاب به عنوان یک بازی ایندی عملکرد خوبی از خودش به جای گذاشته است و درست است که بازی بی نقص نیست ولی از طرفی نکات مثبت زیادی دارد که می تواند تا حدی این نقص ها را بپوشاند. اگر از طرفداران بازی های دارک هستید و دوست دارید که همزمان یک تجربه ی پلتفورمر را نیز تجربه کنید این بازی گزینه ی بسیار خوبی می باشد.در عوض اگر یک بازی لایت تر می خواهید و حال و حوصله ی پلتفورمینگ بازی را ندارید به نظر این بازی نمی تواند شما را راضی نگه دارد و ناامید خواهید شد.

از این که با نقد و برسی بازی Onirike همراه وبسایت parsjoy‌ بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که از نقد و برسی این بازی لذت برده باشید و ما نیز توانسته باشیم به شما کمک کرده باشیم تا با این بازی بیشتر آشنا شده باشید.

نکات مثبت

روایت خوب
گیم پلی قابل قبول
اتمسفر جذاب

نکات منفی

پازل های ساده
مشکل دوربین در بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
8.5
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.0
جزئیات

بازی سرگرم کننده ای هست و با روایت یک داستان قابل قبول و جذاب به عنوان یک بازی ایندی عملکرد خوبی از خودش به جای گذاشته است و درست است که بازی بی نقص نیست ولی از طرفی نکات مثبت زیادی دارد که می تواند تا حدی این نقص ها را بپوشاند.

7.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved