نقد و بررسی Space Commander: War and Trade

توسط Pars Joy در 13 ژانویه 2022

بازی Space Commander War and Trade شاید یکی از جذاب ترین بازی های فضایی باشد که بعد از نقد آن همه بازی دو بعدی و آرکید کلا تیم نقد و بررسی Pars Joy به آن احتیاج داشته باشد. امروز با نقد و بررسی این بازی تصویر کلی از آنچه از بازی Space Commander War and Trade انتظار می رود را برای شما تشریح می کنیم.

بازی با داستانی جالب در مورد حکومت های فضایی شروع می شود. حکام فضایی با رژیم ها و ارتش های مختلفی که دارند در صدد مشکلاتی که برای همدیگر بوجود می آورند به جنگ با یکدیگر می روند و هر کدام از این لشگر ها با کمک فرمانده هانشان کشتی های فضایی جنگی را راهی سیاره های همدیگر می کنند.

اما در این بین شما نیز به صورت یک فرمانده که به صورت جاسوس باید جلوتر از همه به این کشتی ها مله کند با این ماموریت راهی فضا با کشتی جنگی خودتان می شوید. داستان هر چقدر که جلو تر می رود با پیچیدگی ها و نکات ظریفی همراه می شود که برای اسپویل نکردن آن انجام بازی را به خودتان می سپاریم.

اما گیم پلی خود بازی به قسمت های جداگانه ای تقسیم می شود. البته که بازی قسمت اکشن و مربوط به خودش را دارد اما قسمت هایی برای جزئی سازی بازی و همینطور شخصی سازی جت های جنگنده در بازی ساخته شده اند که نه تنها خسته کننده نیستند بلکه بسیار به هیجان قبل انجام ماموریت ها کمک می کنند. انجام خود بازی را با دسته بازی حتما پیشنهاد می کنیم زیرا با کیبورد و موس بازی بسیار خسته کننده می شود و نمی توانید از همه قابلیت های بازی استفاده کنید.

در دسته بازی با استفاده از ویل سمت چپ می توانید کشتی جنگی خودتان را به همه جهان حرکت دهید و با استفاده از ویل سمت راست می توانید کشتی جنگی را به جلو و یا عقب شتاب دهید. بعد از اینکه حرکت دادن اصلی بازی را یاد گرفتید باید یاد بگیرید که چگونه به دشمنان در بازی شلیک کنید. دو نوع حمله اصلی بازی در کشتی ها وجود دارد که اول از همه شلیک های لیزری معمولی است که با نشانه ای که در وسط صفحه نمایش بازی وجود دارد صورت می گیرد. بعد از آن نیاز دارید تا با استفاده از تریگر سمت چپ بازی بر روی دشمنان فکوس کنید و با زوم کردن دوربین بازی بر روی هدف می توانید با استفاده از دکمه B به آنها شلیک کنید. بعد از اینکه با این حرکت آشنا شدید نوبت به استفاده از موشک های هسته ای و انفجاری می رسد.

در بازی و نبرد های جنگی فضایی که انجام می دهید سفینه های فضایی که دشمن هستند همیشه اندازه شما نیستند و می توانند ده ها برابر بزرگ تر باشند. در نتیجه باید با استفاده از موشک های قدرتمند آنها را نابود سازید. برای انجام این امر باید با تریگر سمت راست بر روی آنها نشانه اصلی را قفل کرده و بعد با استفاده از دکمه A به آنها شلیک کنید و آنها را منفجر بسازید.

اما یکی دیگر از گیم پلی های سرگرم کننده بازی مربوط به سفر های فضایی دور است. در بازی Space Commander War and Trade قسمت دیگری به عنوان نقشه بزرگ و اصلی بازی نشان داده می شود که در آن می توانید کهکشان ها و مدار های یک منظومه را مشاهده کنید. برای انجام ماموریت های مختلف و رسیدن به سیاره های دیگر نیاز دارید به آنها سفر کنید ولی طی کردن مسافت بین آن دو به همین راحتی نیست و باید سوخت کافی برای سفر ها داشته باشید که آن هم با خرید از شاپ هایی که در محیط سیاره اولیه که در آن حظور دارید انجام می شود.

نکات مثبت

گرافیک سه بعدی بسیار جذاب
کشتی های مختلف جنگی
نقشه بزرگ جنگی
مدیریت منابع فضایی جذاب

نکات منفی

نداشتن دخالت داستان در گیم پلی
مشکل در هنگام زوم و قفل سلاح

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
6.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
6.0
جزئیات

اما بازی Space Commander War and Trade را باید در مجموع یک بازی با استایل بسیار خوب که جنگ های فضایی را به خوبی به تصویر می کشد دانست. گرافیک بازی بسیار جذاب است. البته با اینکه حرکت در فضا با استفاده از یک منبع نوری و ستاره اصلی در آن انجام پذیر است اما با استفاده از همان سایه ها و نور افتادن بر روی کشتی های بازی به خوبی جذابی یک بازی هواپیمایی را برای شما بوجود می آورد.

6.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved