نقد و بررسی بازی Sky Caravan

توسط Pars Joy در 20 جولای 2023

Sky Caravan یک عنوان ماجراجویی نقش آفرینی مبتنی بر متن با فضای آینده نگرانه است که در آن بازیکنان نقش کاپیتان یک کاروان فضایی را بر عهده می گیرند. در این بازی شما همراه با یک خدمه وفادار، سفری را در دنیای وسیع و متنوع Skyways آغاز می‌کنید و وظیفه دریافت و اجرای دستورات حمل و نقل کالا را بر عهده دارید. اینکه آیا یک ماموریت محموله دار، سودآور است و ارزش ریسک را دارد یا خیر – به تصمیمات شما و انتخاب هایی که انجام می دهید، بستگی دارد. بازی Sky Caravan دارای داستانی سبک اما غیر کلیشه ای، سبک هنری خیره کننده و گرافیک زیبای با دست طراحی شده و شخصیت های خنده دار و غیرمعمول است و ارزش تکرارپذیری آن، گیم پلی را برای مدت طولانی جذاب نگه می دارد. این بازی در سال 2022 برای رایانه های شخصی از طریق استیم منتشر شده بود و خوشبختانه با استقبال بسیار خوب هواداران روبرو شد. اکنون پس از گذشت حدود یکسال از این زمان و در 23 ژوئن 2023 توسط کمپانی محبوب و نام آشنای RedDeer.Games برای کنسول نینتندو سوئیچ عرضه شده است.

چیزی که در مورد بازی Sky Caravan مهم است و اهمیت زیادی دارد، این است که عاقلانه انتخاب کنید. زیرا این بازی یک ماجراجویی مبتنی بر انتخاب متن از طریق تصاویر است که برقراری روابط مدیریتی ضعیف با خدمه می تواند به بدتر شدن اوضاع کاروان منجر شود. همچنین مهم است که در نظر داشته باشید که هر تصمیمی که گرفته شود بر رویدادهای آینده تأثیر خواهد داشت.

داستان این بازی در جایی اتفاق می‌افتد که در واقع متعلق به آسمان برزیل است و تعداد باورنکردنی ارجاعات فرهنگی در طول داستان وجود دارد. چیزهایی مانند غذای برزیلی و حیوانات محلی (کاپیواراها، مورچه خواران، ماگافاوها) این بازی ماجراجویی علمی تخیلی را در مکانی بسیار واقعی نگه می دارند. از دست دادن این ارجاعات اصلاً ارزش داستان را از بین نمی برد، اما دانستن آنها کاملاً آن را تقویت می کند.

شما در طول داستان با سه خدمه بسیار دوست داشتنی خود تعاملات زیادی خواهید داشت که هر سه نفر آنها انگیزه های واقعی برای حضور در کاروان شما دارند. این سه شخصیت که Kleber, Bartô و Jackie نام دارند، تیم بازیگران جالب و متنوعی را در بازی تشکیل می دهند. آنها دائماً ایده های متناقضی در مورد چگونگی حل مسائل دارند و دائما شما را به استفاده از آنها رهنمون می نمایند و به همین علت شما مجبور خواهید شد در بسیاری از برخوردها از آنها طرفداری کنید.

از لحاظ گیم پلی، بازی Sky Caravan یک عنوان انتخاب محور است که تاکید زیادی روی این موضوع دارد و بدین منظور شما انتخاب های خود را بر اساس تصاویر پیشنهادی که هر کدام مفهوم متفاوتی را می رسانند، انجام می دهید. این تصاویر با یک کادر همراه هستند که مختصری درباره آن گزینه انتخابی شما توضیح می دهد. در کل سه حالت قابل انتخاب برای این کادر وجود دارد: حالت Detailed که به طور کامل در مورد آن انتخاب توضیح می دهد. حالت Minimal که عبارت مختصر اما مفیدی را بالای آن تصویر به نمایش می گذارد و سومین حالت این است که هیچ کدام از این دو مورد فعال نباشند.

مکانیک اصلی گیم پلی این بازی فقط برای چیزی که در نهایت یک تجربه بسیار خطی را ارائه می دهد، تنظیم شده است و روی مدیریت منابع، مدیریت زمان و پول تمرکز دارد، اما هیچ کدام از این موارد را چندان جدی نمی گیرد. بنابراین اگر به دنبال مدیریت عمیق منابع هستید، پیشنهاد می کنم یک بازی بقا یا چیز دیگری انجام دهید. با این حال این بازی به نوبه خود یک تجربه جدید در این ژانر محسوب می شود که ارزش حداقل یکبار وقت گذاشتن را دارد.

طراحی بصری و صوتی احتمالا جزو بخش‌های مورد علاقه شما در مورد Sky Caravan خواهد بود – رابط کاربری حجیم به نظر می‌رسد و همراه با جلوه‌های صوتی، واقعاً به ایجاد فضای محو شدن در یک کشتی فضایی کوچک با تم تیره کمک می‌کند. مدل سازی دوبعدی شخصیت ها و پس‌زمینه‌ها نیز واقعاً خوب هستند و طراحی رابط کاربری مستحق ستایش ویژه است. من فقط تعدادی رمان بصری را در زندگی خود بازی کرده ام و چنین رابط کاربری زیبایی (مخصوصاً انتخاب های داستانی عالی هستند) را به ندرت ملاقات کردم.

موسیقی همچنین واقعاً مناسب است و در تطبیق و بهبود صحنه‌ها در طول روایت داستانی کار بسیار خوبی را انجام می‌دهد و این احساس را در شما به وجود می آورد که یک کاپیتان آسمان واقعاً جسور هستید. در کل می توان گفت این بازی یک ماجراجویی سرگرم کننده بوده که به خوبی ساخته شده است. فقط ای کاش کمی طولانی تر بود زیرا واقعاً مرا به دنیای نسبتاً بدیع خود جذب کرد.

نکات مثبت

ارائه داستانی عمیق که با لحنی سبک ارائه شده است
شخصیت پردازی منحصر به فرد کاراکترهای داستان
انتخاب های متعدد در طول داستان تغییر زیادی در روند بازی ایجاد می کند
سبک هنری و گرافیکی زیبا

نکات منفی

داستان کوتاهی دارد
باگ های متعددی در قسمت هایی از بازی به چشم می خورد
مملو از اشتباهات تایپی است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
7.5
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.5
جزئیات

Sky Caravan یک بازی جذاب و تا حدودی خیره کننده است که با وجود مستقل بودن، سطح بهینه سازی آن بسیار فراتر از انتظارات عمل می کند. طراحی صدا و موسیقی آن یک سورپرایز دلپذیر برای یک بازی به سبک رمان بصری و یک افزوده بسیار خوشایند است که مطمئنم نظر هر بازیکنی را به خود جلب می کند. اگرچه سناریوی کوتاهی دارد، اما خط داستانی بسیار جذاب و جالب است و شما می توانید بازی را سریع از مدت زمان معمول به اتمام برسانید. سیستم انتخاب‌محور این بازی واقعا عالی کار شده و تعداد گزینه های موجود، قابلیت پخش مجدد زیادی به آن می دهد، همچنین پایان های متعددی وجود دارد که بنابر سلیقه خود می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. من مشتاقانه منتظر بازیهای بیشتری از توسعه دهنده این بازی هستم و برای آنها آرزوی موفقیت می کنم.

7.6
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved