نقد و بررسی Temple of Horror

توسط Pars Joy در 8 ژانویه 2023

امروز بعد از مدت ها ب معرفی یکی از بازی های ژانر وحشت خواهیم پرداخت. بازی که با شکل و شمایل تاریک و عجیبش و همینطور داستان زمینه ای سنگین و ترسناکش می تواند یک گیم هیجان انگیز برای علاقه مندان در این ژانر باشد. این بازی با نام Temple of Horror در سال 2022 منتشر شده است که از بازی های ترسناکی مستقل می باشد که امروز ما به نقد و بررسی این بازی در سایت Pars Joy برای شما کاربران و گیمرهای همیشگی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بازی Temple of Horror را باید جدا از بخش وحشت و ترسناکی که در گرافیک آن تعبیه شده است ابتدا با داستان آن سنجید. داستان ابتدایی این بازی بسیار در روند انجام بازی موثر است به طوری که یک پیشزمینه از آنچه که در بازی با گیم پلی آن درگیری م شوید را به صورت بسیار واضح بیان می کند که هر لحظه از این بازی را به شکل بسیار ترسناک تری هیجان انگیز می کند. داستان اصل این است که شما در یکی از معبد های بسیار قدیم و باستانی خودتان را پیدا می کنید و هیچ یادآور از آنچه که چرا در آنجا هستید ندارید. داستان است که بدن شما در این معبد وجود ندارد. در اصل این معبد با طلسمی که بر روی افراد می گذارد روح آنها را می بلعد انواع اقسام ارواح در این معبد زندگی می کنند که این داستان توسط یکی از ارواح خسته و شکنجه شده در این معبد به شما گفته می شود. اما این معبد پر از موجودات شیطان افراد پلیدی است که آنها نیز می خواهند از این معبد فرار کنند ولی داستان برای شما تازه شروع شده است.

بازی Temple of Horror ترکیبی از پیدا کردن سر نخ ها و همینطور اکشن هایی در ژانر وحشت است که باعث می شود دائما شما با گیم درگیری داشته باشید. مکان مختلف این معبد توسط شما باید به خوبی دیسکاور شوند. این دیسکاوری با جامپ اسکیر و پرش های وحشتناکی که NPC های بازی بر روی شما انجام می دهند انجام می شوند. در کنار این ها باید بتوانید در بازی Temple of Horror ارواح دیگر را نجات دهید و با صحبت کردن با آنها ماموریت های جدیدی بدست آورید و سرنخ های از این که چگونه می توانید از این معبد خارج شوید را پیدا کنید. در بازی تونل های مختلفی وجود دارد که دائما شما باید از مسیر اصلی به آنها منحرف شوید و با موجودات اهریمینی بازی اصلا درگیری پیدا نکنید. خیلی از مواقع قسمت های اکشن و درگیری با موجودات در بازی کارساز نیست و باید خودتان را از آنها مخفی نگه دارید تا مسیر بازی شود و به راه خودتان ادامه دهید.

بسیاری از در های بازی ها شامل پازل هایی هستند که باید توسط شما و با استفاده از آیتم هایی که در مسیر بازی برای خودتان در اینونتوری ذخیره کردید حل شوند که در کل شکل پیوسته ای از طراحی گیم پلی را در این بازی می توان به خوبی شاهد بود. بعضی از NPC ها معلوم است که چگونه به شما حمله م کنند ولی بازی دارای باس هایی است که برای شکست دادن آنها نیاز دارید تا مکانی عملکرد آنها را یاد بگیرید و با استفاده از قابلیت هایی که در نقشه بازی برای شما توسعه داده شده است از آنها گذر کنید. خود مسیر بازی نیز دائما شامل تله های زیادی است که باید مراقب قدم هایتان در آنجا نیز باشید. در بحث گرافیکی بازی Temple of Horror را باید یک بازی معمولی دانست. آنچنان در بخش راحتی استفاده از کارکتر در بازی کیفیت خوبی را تجربه نمی کنیم و با اولین پرش ها و حرکت دادن دوربین بازی متوجه می شویم که بازی به شکل آنچنان حرفه ای توسعه داده نشده است.

البته تمام مکانیک های بازی به شکل کار سازی قابل انجام است و باگ خاصی درا در این مورد نمی توان گزارش داد ولی خوب انتظار داشتیم که حرکت های نرم تر و همینطور سرعت حرکت دوربین که به صورت POV است به شکل طبیعی تری ساخته می شده است که خوب این مورد را در بازی تجربه نکردیم. خود نقشه بازی تاریک است ولی یک لایه روشن برروی دوربین بازی  باعث میشود که جزئیات را به خوبی ببینیم. علامت گذاری های نقشه به علاوه جزئیات در تولید محیط بازی این گیم را که با یک موتور گرافیکی قدیمی توسعه داده شده است به مرز توجیهی می رساند که توسعه دهندگان این بازی تمام توان خود را برای دولوپ نقشه های بازی انجام داده اند.

 

نکات مثبت

داستان فوق العاده موثر در گیم پلی
مپ و نقشه وسیع
داستان ها و ماموریت های داخل بازی خوب
گرافیک استاندارد با جزئیات در نقشه بازی

نکات منفی

نداشتن کیفیت لازم در دوربین POV بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
9.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
10
جزئیات

در کل باید گفت که بازی Temple of Horror از آن دسته از بازی های بسیار جذاب گیم های ترسناک در سال 2022 است که شاید در ابتدای بازی و نگاه به اسکرین شات های آن فکر کنید که یک بازی مستقل ساده را که سعی می کند قابلیت های ترسناک داشته باشد را تجربه می کنید ولی اصلا اینطور نیست و کیفیت داستانی و همینطور وسعت نقشه بازی به خوبی می تواند برای علاقه مندان در ژانر بازی های وحشت راضی کننده باشد.

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Flooded
24 فوریه 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

8.4

نقد و بررسی بازی nGolf

7.5

نقد و بررسی بازی Wildagotchi: Virtual Pet

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved