نقد و بررسی Rainbows, Toilets & Unicorns

توسط parsjoy در 6 آوریل 2020

همه ی ما با بازی های در ژانر شوتر اشنا هستیم مخصوصا بازی های کلاسیکی که معمولا سوار بر سفینه ای فضایی شما در محیطی دو بعدی از پایین به موجوداتی که از بالا به شما شلیک می کردند شلیک می کردید و انها را از بین می بردید و به جمع آوری امتیاز می پرداختید.

این بازی ها را در این ژانر را همه ی ما تا ه حال بازی کرده ایم و این موارد باعث شده است تا شما و ما همگی با این ژانر اشنا باشیم. البته این ژانری است که بیشتر امروزه به آن پرداخته نمی شود و متاسفانه بازی های کم تری در این ژانر در این زوها به بازار عرضه می گردد.

بازی Rainbows, Toilets & Unicorns یک بازی در همین ژانر می باشد که بخوبی توانسته است برای بازیکن ها جذاب باشد و هم چنین توانتسه  است بخوبی عنصر طنز را نیز در این ژانر بگنجاند و بازی را با این حرکت بسیار جذاب تر کند.

طنز بازی در این است که شما در بازی با بسیاری از شخصیت های جذاب و معروف زمانه ی خودما ن رو به رو هستید و این ها هستند که در حقیقت دشمن شما در بازی هستند  و باید آن ها را در بازی به آن ها شلیک کنید و این امر بسیار در نوع خودش بامزه و جسورانه است.

این افراد معروف البته بیشتر در نقش باس فایت های بازی یا همان رئیس های اصلی ظاهر می شوند و مثلا با شخصیت هایی مانند ترامپ یا نصرت آشپز یا بسیاری شخصیت های بازمه ی دیگر در گرافیکی کارتونی و بازمه رو به رو هستیم که این مسئله بازی را بسیار خوب و طنازانه می کند.

در بازی شما در نقش فردی هستید که به صورت عمودی در محیط بازی بالا می رود و به مبارزه و شلیک به این اشیائ می پردازد. یک مورد دیگری که در بازی بچشم میخورد تنوع وسیع از طیف دشمنان است که بسیار در نوع خود قابل توجه است.

شما در بازی همانطور که گفتیم از شخصیت های برجسته و معروف و سلبریتی گرفته تا به قاشق و چنگال و لوگوی اینستاگرام و … شلیک می کنید! و این بسیار خلاقانه است و در نوع خود با مزه و درخشان است و بازی را بسیار بامزه تر می کند.

این مورد بر خلاقیت بی انتهای استودیوی توسعه دهند ه ی بازی اشاره می کند که توانتسه است انقدر خوب و عالی با استفاده از وسایل و عناصر روزمره که در زندگی همه ی ما ملموس هستند به این صورت خوب بازی کند و بازی Rainbows, Toilets & Unicorns برای ما به ثمر برساند.

البته موردی که اینجا قابل ذکر است این است که با اینکه این اشیای مختلف و این دشمنان دارای تنوعی بسیار زیاد هستند اما در عینم حال مشکلی که دارند این است که از طراحی هوش مصنوعی قوی ای برخوردار نیستند و به براحتی می توان شکست شان داد.

بازی هایی در این ژانر همواره به سختی غیرقابل وصف معروف بوده اند اما این بازی بسیار ساده و حتی در مقام سیستم مبارزاتی بسیار دم دستی و ضعیف است و این امر قطعا باعث خواهد شد تا طرفداران بسیار متعصب این ژانر از این بازی لذت نبرند و حتی آن را تحریم کنند.

موسیقی بازی نیز در نوع خود بامزه و جذاب است اما چیز خاصی برای گفتن درباره ی آن وجود ندارد هم چنین صداگذاری بازی نیز حرف خاصی برای گفتن نمی گارد زیرا اساس این بخش ها در این ژانر از بازی اهمیت چندانی ندارند و خیلی قابل ذکر نیستند.

بازی Rainbows, Toilets & Unicorns به صورت کلی دارای اتمسفری خنده آور است و این امر به لطف استفاده از عناصر روزمره در بازی ممکن شده است و توانست هاست یک بازی خوب را به وجود آورد. بازی هر چند به ژانر اصلی خود چندان وفا دار نیست اما در کل یک بازی خوب و دوست داشتنی است که تجربه ی آن می تواند تجربه ای خوب و سرگرم کننده باشد.

نکات مثبت

بامزه بودن دشمنان و عناصر بازی
خلاقیت در طراحی دشمنان

نکات منفی

ضعف در طراحی باس فایت ها
سیستم مبارزاتی ضعیف

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
7.5
گیم پلی
8.0
موسیقی
7.5
جزئیات

بازی Rainbows, Toilets & Unicorns در نوع خود جذاب و جسورانه است و با وجود بودجه ی کم توانتسه است یک بازی خوب و موفق باشد و مخاطب را بخوبی سرگرم نماید.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Magical Drop VI
1 ژوئن 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی بازی Magical Drop VI

7.3

نقد و بررسی بازی Pixel Driver

7.5

نقد و بررسی بازی The Companion

7.8

نقد و بررسی بازی Molly Medusa: Queen of Spit

7.6

نقد و بررسی بازی Zoeti

8.0

نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

8.0

نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved