نقد و بررسی بازی Pixel Driver

توسط Pars Joy در 31 می 2023

به عنوان یک کودک متعلق به دهه‌های 80 و 90، به انجام بازی‌هایی عادت کرده بودم که با عشق و علاقه آنها را نوعی رانندگی هیجان انگیز و ترسناک در بزرگ راه های با طول مسیر به ظاهر بی پایان در نظر می گرفتم. بازی Enduro در کامپیوتر 8 بیتی قدیمی ZX Spectrum یک نمونه بارز از این موارد بود که یک جاده همراه با 500 ماشین برای سبقت را پیش روی شما قرار می داد و هدف شما این بود که تا حد امکان از تصادف جلوگیری کنید.

بازی Pixel Driver نیز دقیقا همین رویکرد را در پیش گرفته و بدون تغییر کلی آن را روی کنسول‌های مدرن از جمله نینتندو سوئیچ قرار می‌دهد. این عنوان از یک اصل بسیار پایه ای پیروی می کند و در ارائه اصل مطلب یا موضوع خود بسیار ساده است، اما یک تجربه قوی در سبک عناوین کلاسیک ماشین سواری و به اصطلاح Retro را برای کسانی که از سادگی لذت می برند ارائه می دهد. در این مقاله از وب سایت Pars Joy به نقد و بررسی این بازی پرداخته ایم.

Pixel Driver یک بازی در سبک رانندگی بی نهایت با گیم پلی بسیار سریع است که در آن در ترافیک سنگین با سرعت بالا با دیگر حریفان مسابقه می دهید. در این عنوان چهار مکان و 10 خودرو برای خرید وجود دارند که از طریق پیروزی در مراحل تولید شده به دست می آیند. هر خودرو دارای چندین ویژگی یا آماری است که می‌توان آن‌ها را نیز ارتقا داد و شما این کار را با جمع‌آوری سکه در هر بار اجرای مرحله و با اجتناب از ترافیک انجام می‌دهید.

همانطور که گفتم، این بازی از عناوین آرکید ماشین سواری قدیمی پیروی می کند و به همین علت دارای سبک گرافیکی بسیار جالب و همچنین گیم پلی واقعا ساده ای است که برای مدت محدودی می تواند شما را سرگرم کند. رانندگی با اتومبیل های مختلف در این بازی، در حالی که از موج ترافیک سنگین خودروها دوری می کنید، به نوبه خود واقعا هیجان انگیز است.

به نظرم جالب ترین ویژگی بازی Pixel Driver این است که اگر در حین رانندگی با یک ماشین تصادف کنید، یک انفجار خنده دار از همه چیز در جاده رخ می دهد و لاشه های اتومبیل به اطراف پراکنده می شوند. این لحظات جزو سرگرم کننده ترین بخش های گیم پلی محسوب می شود که در این زمینه واقعا باید سازندگان را تحسین کرد.
همچنین یکی از فاکتورهای مهمی که در این بازی باید به آن توجه داشته باشید، میزان مصرف سوخت یا بنزین اتومبیل تان است. برای سنجش این مقدار یک نمایشگر در سمت چپ تصویر وجود دارد که مقدار مصرفی آن را نمایش می دهد. خوشبختانه قوطی‌های سوخت به‌طور تصادفی در جاده یا حاشیه‌های چمن قرار می‌گیرند و شما باید آنها را جمع‌آوری کنید. من در ابتدا فکر می‌کردم برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت و رسیدن به قسمت های جلوتری یک مسیر، با دنده خلاص حرکت کنم، اما دریافتم که در طول مسیر، قوطی های سوخت یافت می شوند که باید آنها را بگیرم.


هر یک از چهار منطقه بازی Pixel Driver طرح‌بندی متفاوتی دارند و جاده‌های تنگ‌تر همیشه از شما می‌خواهند بین ترافیک با دقت رانندگی کنید. در حین رانندگی علاوه بر ایتم های سوخت، سکه هایی نیز جمع آوری می کنید که قفل ماشین های جدید را باز می کنند. همچنین می توانید اتومبیل های خود را طبق سلیقه خودتان شخصی سازی نمایید و رنگ آنها را تغییر داده و یا ارتقا دهید.
خوشبختانه کنترل‌های روان و پاسخ‌گوی بازی به شما امکان می‌دهد از اتومبیل‌ها با سرعت‌های شگفت‌انگیز جاخالی دهید. علاوه بر ترافیک اتومبیل ها، برخی از قسمت های جاده نیز توسط مخروط های ترافیکی مسدود شده اند و اینها خود باعث دشوارتر شدن گیم پلی و چالش برانگیزتر شدن دسترسی به امتیازات بالاتر می شوند. تابلوی امتیازاتی که این بازی ارائه می دهد، باعث شد من بیشتر از آنچه انتظار داشتم بازی کنم تا سکه‌های بیشتری به دست آورده و قفل ماشین‌های بهتری را باز کنم.

نکات مثبت

سبقت از سایر رقبا در تابلوی امتیازات آنلاین بازی یک احساس عالی را به ارمغان می آورد
گرافیک خیره کننده بازی یادآور عناوین یزتز آرکید کلاسیک است
در هنگام تصادف، تماشای لاشه های اتومبیل ها بسیار رضایت بخش است
یک بازی سرگرم کننده در سبک رانندگی بی پایان

نکات منفی

بعضی وقت ها قوطی های سوخت محتاطانه عمل می کنند و گاهی اوقات کمی بی انصافی می کنند
از نظر طراحی محیطی بعد از 10 دقیقه اول تکراری می شود

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
6.5
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.5
جزئیات

Pixel Driver یک عنوان آرکید ساده با محوریت طفره رفتن از ترافیک سنگینی است که بر جاده های مختلف بازی سایه افکنده که با پیاده‌سازی بسیار خوب و قدرتمند تابلوی امتیازات آنلاین همراه است. این بازی همانطور که از عنوانش پیداست، شما را به یک دنیای با گرافیک پیکسلی خیره کننده می برد که در آن وظیفه دارید در جاده های با ترافیک شدید به رانندگی بپردازید و رکوردهای قبلی خود را بهبود بخشید. طرفداران بازیهای مسابقه ای و ریسینگ قدیمی مانند Enduro، Outrun و Chase HQ از این بازی Pixel Driver لذت بیشتری خواهند برد. دیگر پلیرها ممکن است احساس کنند چیزهای زیادی که بازی ارائه می کند، بیش از حد بسیار ساده هستند، اما قیمت پایین و فقدان اشکالات یا مشکلات به شما امکان می دهد حداکثر استفاده را از عملکرد سریع آن ببرید.

7.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking
6 جولای 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
5.1

نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking

7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved