نقد و بررسی بازی nGolf

توسط Pars Joy در 13 ژانویه 2024

ورزش گلف همانند سایر تمرین های بدنی یک هیجان خالص محسوب می شود که در نگاه اول تصور می شود در دنیای واقعی فقط افراد ثروتمند می توانند به تجربه این ورزش بپردازند، اما به لطف پیشرفت صنعت بازیهای ویدئویی، استودیوهای بازی سازی زیادی تلاش کرده اند هیجان ورزش گلف را به صورت مجازی ارائه دهند.

RedDeer.Games یکی از بزرگترین ناشران و توسعه دهندگان بازی های مستقل برای کنسول نینتندو سوییچ، در جدیدترین محصول خود یعنی بازی nGolf به سراغ گلف رفته و لذت انجام این ورزش در زیباترین مکان های جهان را برای سایر بازیکنان به ارمغان آورده است. چیزی که در ابتدا بسیار ساده و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد، می‌تواند به سطوح چالش‌برانگیز و بسیار پیچیده‌ای برسد که اصلا تصورش را هم نمی کنید، چرا که در دنیای دیگر خارج از جهان‌های اول بازی چیزهای خاص در انتظار شماست که واقعا عالی ارائه می شوند. در ادامه با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

بازی nGolf جزو عناوین انحصاری نینتندو سوئیچ محسوب می شود که در 11 ژانویه 2024 منتشر شده است و به عنوان کسی که تا به حال عناوین زیادی را در این کنسول تجربه کرده ام، می توانم بگویم این بازی جذاب ترین ماجراجویی گلف را که تا به حال دیده اید به ارمغان می آورد و طی آن از مکان های خارق العاده از سراسر جهان دیدن می کنید.

مفهوم این بازی واقعا ساده است، شما باید کاری کنید که توپ در کمترین ضربات ممکن به سوراخ برسد. تا اینجا همه چیز خوب است و در ابتدا متوجه می شوید که مکانیک اضلاع و منحنی هایی که در بخش های مختلف وجود دارد چگونه کار می کند. اما لذت واقعاً nGolf زمانی شروع می شود که موانع ظاهر می شوند و دقیقاً در این نقطه است که گیم پلی بازی، شما را برای همیشه مجذوب خود می کند. در واقع پس از شروع بازی مدت زمان زیادی نمی گذرد که این عنوان مستقل شما را درگیر خود می کنه و تا انتها نیز این شرایط همچنان پابرجا خواهد ماند.

همانطور که گفتم، هدف اصلی شما در nGolf این است که توپ را سریع و بدون هیاهو به دروازه خود که همان سوراخ گلف است، برسانید. در سناریوهای مسطح و مستقیم تر، انجام این کار واقعا آسان است و شاید گاهی اوقات با خود فکر کنید که این یک بازی مناسب سن کودکان است تا یک اینکه بخواهد مخاطبان بزرگسال را درگیر کند. ولی از دنیای دوم به بعد، سختی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

در مجموع 8 دنیای منحصر به فرد در بازی وجود دارند که هر کدام شما را به مناطق مختلفی از جهان می برند و شرایط محیطی گوناگونی دارند، از مناطق بیابانی و خشک مصر گرفته تا زمین های برقی قطب که هر کدام از لحاظ تنوع محیطی واقعا عالی هستند.

چیزی که گیم پلی ساده nGolf را واقعا چالش برانگیز می کند، انواع تله ها و و موانع هستند: اینها شامل بادها، تیغ ها، پهلوهای باز، آتش و چندین مورد دیگر هستند که با حفظ سادگی گیم پلی، واقعاً چالش زیادی را به بازی می افزایند. بنابراین اصلا تصور نکنید که با یک بازی ساده روبرو هستید که طی مدت زمان کوتاهی تکمیل می شود، زیرا چالشی که ارائه می دهد، به طور فزاینده ای افزایش می یابد و البته از یک روند منطقی پیروی می کند.

همچنین در هر مرحله، تعداد نامحدودی از راه حل های ممکن برای اتمام مراحل وجود دارد. به طور مثال زوایای مختلف و نیروی مورد نیاز برای پرتاپ توپ می تواند مسیر حرکت توپ را به طور قطری تغییر دهد. ضمنا در محیط اطراف شما یکسری تپه ها، تله پورت ها یا تقویت کننده های سرعت نیز وجود دارند که کمک زیادی به شما می کنند، به طوری که هر کدام از این المان ها فرصت جدیدی برای ضربه زدن به سوراخ می دهد. به یاد داشته باشید که زمان‌بندی دقیق کلید موفقیت در این بازی است و نباید در مورد ضربه خود عجله کنید.

از نظر گرافیکی، من واقعاً nGolf را دوست داشتم، عمدتاً به این دلیل که با پیشرفت در بخش‌های مختلف آن، سناریوهای جدیدی همچنان ایجاد می‌شود. هنگامی که یکی از آنها تمام می شود، نقشه بزرگنمایی می شود، فاز بعدی را نشان می دهد که در کنار آن قرار دارد و شما به دنباله عکس ها ادامه می دهید – به همین سادگی. همه در طرح های کاریزماتیک با چندین تم مختلف و زیبا جای گرفته اند که حس بسیار خوبی را در حین بازی به شما منتقل می کنند. خیلی وقت بود که از مشاهده جلوه های بصری و رنگارنگ یک بازی مستقل تا این اندازه لذت نبرده بودم.

نکات مثبت

گیم پلی فوق العاده سرگرم کننده
از لحاظ گرافیکی واقعا جذاب است
چالش فزاینده مراحل، شما را بیشتر درگیر بازی نگه می دارد

نکات منفی

کوتاه است و خیلی سریعتر از آنچه انتظار داشتم تمام می شود
در اولین برداشت خود می تواند برخی از بازیکنان را ناامید کند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
8.0
گیم پلی
8.5
موسیقی
8.0
جزئیات

صادقانه بگویم، من سرگرمی نابی را که nGolf به همراه دارد، دوست دارم و معتقدم که چند دقیقه بازی کردن آن باعث می شود هر کسی بخواهد در هر یک از سناریوهای مراحل آن به حداکثر امتیاز دست یابد. به این بازی مستقل کوچک فرصت دهید تا سال 2024 را به خوبی آغاز کند، شرط می بندم که از محتوای آن پشیمان نخواهید شد.

8.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved