نقد و بررسی Escape Game Fort Boyard

توسط parsjoy در 4 سپتامبر 2020

باسلام. در این مقاله قصد داریم بازی Escape Game Fort Boyard را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. این بازی برای کنسول های بسیار مختلفی عرضه شده است. از کنسول های نسل هشتمی مانند ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 گرفته تا رایانه های شخصی ویندوزی و نینتندو سوئیچ. هم چنین قابل اشاره است که بازی برای مک هم قابل اجرا است. با Parsjoy همراه باشید.

در حقیقت ایده ی اصلی این بازی بسیار شبیه به اتاق های فرار است که امروزه در بسیاری از کشورهای به عنوان بازی های فیزیکی و سرگرمی های خانواده ها و دوستان محبوب شده اند. شاید شما هم جزو کسانی باشید که در شهر خودتان این بازی ها را با دوستان یا خانواده تجربه کرده باشید.

این بازی ها هسته ی اصلی شان بر این اساس است که شما در یک محیط بسته ای قرار می گیرید و با توجه به تم بازی باید در این محیط ها بچرخید و سرنخ ها و راه های فرارتان را بیابید. حال بازی Escape Game Fort Boyard نیز از همین مسئله استفاده کرده است تا بتواند یک تم داستانی در این بازی را خلق کند.

شما در بازی به عنوان یک گروه هستید که باید با همکاری یکدیگر به رقابت های چالشی بپردازید. برخی از این چالش ها را باید با همکاری هم انجام دهید و در برخی مراحل هم باید به عنوان رقیب یکدیگر در رو به رو ی یکدیگر قرار بگیرید و چالش های مختلف که بیشترشان فیزیکی هستند اما نیاز به تمرکز ذهنی بالایی دارند نیز شرکت نمایید.

شاید یکی از اولین ایراد های بازی در همان ابتدای بازی مطرح شود و برای شما پیش بیاید. داستان بازی اخته است این بدنی معنی است که سرگذشتی از افرادی که در بازی حاضرند به شما داده نمی شود و آن ها صرفا در آن مکان حاضر هستند و تشکیل یک تیم را می دهند. این مسئله از ایرادهای اصلی بازی است.

چالش های سرگرم کننده ی زیادی در بازی به چشم می خورند و بطور کلی می توان گفت که گیم پلی Escape Game Fort Boyard دارای مراحل متنوع و جذابی است که هر کدام بعد از مدت ها بازی باز هم برای شما تکراری نخواهند شد. این امر از جذابیت های اصلی Escape Game Fort Boyard به حساب می آید.

نمای ضعیف دوربین در Escape Game Fort Boyard تا حد زیادی روی اعصاب بازیکن است! نمای دوربین بسیار بد طراحی شده است و در اکثر مراحل و به طور اخص در مراحلی که باید در آن ها به انجام یک فعالیت فیزیکی ای بپردازید که نیاز به تمرکز بالا دارد، این نمای بد و جای گیری بسیار بد دوربین باعث می شود تا شما در به پایان رساندن آن مراحل دچار مشکل شوید.

از آنجایی که مراحل و چالش های بازی Escape Game Fort Boyard شامل انجام وظایف فیزیکی می شوند و سیستم بازی هم علاوه بر آن سیستم کلیکی نیست و یک سیستم پویا را شامل می شود؛ نمای دوربین ضعیف ان به شدت  تاثیر منفی در جذابیت بازی خواهد گذاشت. چرا که جای گیری دوربین از منظر روان شناختی باید در هر مرحله با دیگر بخش ها متفاوت باشد اما در این بازی دوربین از ابتدا تا به انتها روی هوا سرگردان است.

گیم پلی بازی Escape Game Fort Boyard  چالشی است. و همانطور که اشاره شد در موارد بسیاری شما خودتان را رو در روی دوستان می یابید. همین امر باعث می شود تا بازی به صورت چالشی تر و هیجان انگیزتر برگذار شود. چالش های متنوع بازی نیز در عین حال رنگ و لعابی جذاب تر بر این بخش اضافه می کنند.

یکی دیگر از جذاب ترین بخش های بازی این است که شما می توانید آن را با همراهی دوستان تان بازی کنید. این بخش با توجه به چالش ها و مرالح متنوع بازی می تواند تجربه ای بسیار لذت بخش و جذاب باشد که بر جذابیت بازی می افزاید. هر چند بازی از نظر گرافیکی بازی قوی ای نیست و ایرادات کمی هم ندارد اما این بخش را می توان از نکات مثبت آن به حساب آورد.

به صورت کلی بازی Escape Game Fort Boyard یک بازی سرگرم کننده و جذاب است و هر چند گرافیک قدرت مندی ندارد و داستان پردازی آن و هم چنین شکل گیری و پرداخت شخصیت های ان هم مناسب نیست و علاو بر این ها دارای نمای دوربینی بسیار بد است اما دارای مراحلی چالش برانگیز و سرگرم کننده است که باعث می شود تا شما بتوانید در طی گیم پلی نه چندان طولانی آن با دوستان خودتان به اجرای بازی بپردازید و از آن لذت ببرید.

نکات مثبت

چالش های سرگرم کننده
گیم پلی چالشی
امکان بازی کردن بازی به صورت 4 نفره

نکات منفی

داستان پردازی ضعیف
نمای بد دوربین بازی
گرافیک معمولی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
6.5
گیم پلی
7.5
موسیقی
6.5
جزئیات

به صورت کلی بازی Escape Game Fort Boyard یک بازی سرگرم کننده و جذاب است و هر چند گرافیک قدرت مندی ندارد و داستان پردازی آن و هم چنین شکل گیری و پرداخت شخصیت های ان هم مناسب نیست و علاو بر این ها دارای نمای دوربینی بسیار بد است اما دارای مراحلی چالش برانگیز و سرگرم کننده است که باعث می شود تا شما بتوانید در طی گیم پلی نه چندان طولانی آن با دوستان خودتان به اجرای بازی بپردازید و از آن لذت ببرید.

6.9
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی Good Pizza, Great Pizza
21 اکتبر 2020
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی Good Pizza, Great Pizza

6.9

نقد و بررسی Immortal Realms: Vampire Wars

7.5

نقد و بررسی Aery: Broken Memories

5.3

نقد و بررسی بازی A hero and a garden

4.9

نقد و بررسی بازی Infini

7.9

نقد و بررسی CrossCode

8.3

نقد و بررسی Night Call

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved