نقد و بررسی MouseBot: Escape from CatLab

توسط Pars Joy در 10 سپتامبر 2021

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت Parsjoy. با نقد و بررسی یک عنوان پلتفرمر دیگر که بر پایه ی نسخه ی موبایلی خود ساخته شده است همراه شما خواهیم بود، MouseBot نام عنوان پلتفرمری میباشد که در ابتدا و چندین سال پیش برای سیستم عامل های موبایلی ساخته و منتشر شد، حالا و در سال 2021 بازی با تغییراتی در برخی از جلوه های گرافیکی خود و همچنین اضافه شدن المان ها و انیمیشن های جدیدتر نسبت به آن نسخه با نام MouseBot: Escape from CatLab برای سیستم رایانه های شخصی و همچنین پلتفرم های نسل هشتمی Playstation 4 , Nintendo Switch و Xbox One منتشر شده است.

وضعیت موش ها دیگر چندان جالب نیست، گربه ها با تشکیل انجمن های مختلف و با استفاده از فناوری های متنوع سعی در ریشه کن کردن و از بین بردن تمام موش ها داشته و به این هدف نیز بسیار نزدیک هستند، با این اوضاع نسل موش ها منقرض شده و دیگر اثری از آن ها باقی نخواهد ماند، اما در این میان موش ها با استفاده از رباتی که در آزمایشگاه های گربه ها نفوذ کرده سعی در بهم ریختن معاملات گربه ها و نجات خود دارند. در بازی شما در نقش یک موش رباتیک قرار دارید که وظیفه ی نجات جامعه موش ها را بر عهده خواهد داشت.

داستان پردازی بسیار سحطی و روتین خواهد بود، در واقع شاید بتوان گفت که اهداف سازنده صرفا تمرکز بر روی داستان و ارائه یک روند داستانی پر پیچ و خم نبوده است، البته با فضای بازی و ایده های آن نیز همین نوع داستان میتواند هماهنگ باشد، در هر صورت شما نباید از یک عنوان پلتفرمر و کژوال انتظار یک داستان بی نقص و بسیار درگیر کننده را داشته باشید، وجود همین شکل روایت های داستانی که به نوعی معرف بازی و اهداف آن ها هستند نیز برای اینگونه عناوین کفایت خواهد کرد.

با این اوصاف اصلی ترین قسمت بازی گیم پلی آن خواهد بود، جایی که MouseBot: Escape from CatLab میتواند به خوبی توجه شما را به خود جلب کند، شما به عنوان یک موش رباتی باید ده سطح مختلف را در آزمایشگاه های بازی طی کنید، در ابتدا مانند تمامی عناوین دیگر پلتفرمر شما قابلیت های اصلی هر بازی را در اختیار دارید، راه رفتن و پریدن، پس از پیشروی در بازی اما قابلیت های اضافه تری را بدست خواهید آورد که تمامی آن ها برای پیشروی در مراحل بازی ضروری خواهند بود.

موانع بازی نیز به همین شکل هستند، در ابتدا و مراحل اولیه شما صرفا فقط شاهد تله موش هایی برای شکارتان هستید، اما با پیش روی در بازی موانع مختلف و متنوعی را شاهد خواهید بود، از رنده های بزرگ گرفته، تا لیزر ها و تله های متحرک، سیستم طراحی موانع به خوبی انجام شده و هیجان بازی را تا حد قابل قبولی بالا خواهد برد. شما در شروع هر سطح سه قلب خواهید داشت، با از بین رفتن هر قلب شما از آخرین چک پوینت در بازی شروع خواهید کرد اما اگر تمام قلب هایتان از بین برود مجبور هستید که بازی را از ابتدا شروع کنید.

همچنین علاوه بر ماموریت اتمام هر سطح مواردی اختیاری نیز وجود دارند که میتوانید به آن ها بپردازید، با جمع آوری پنیر هایی که در بازی وجود دارند شما میتوانید لباس ها و شخصی سازی های مختلف و جذابی را برای ربات خود باز کنید، علاوه بر آن یک سری قلب برای بازگرداندن جان خود و همچنین پاداش هایی برای پایان رساندن مرحله در زمان معین و همچنین پایان رساندن آن بدون از دست دادن قلب در نظر گرفته شده است.

البته بازی چندان بی نقص هم نخواهد بود، سیستم کنترل های بازی ممکن است چندان رضایت بخش نباشند، مخصوصا در هنگام پرش ها که این نارضایتی را به اوج خواهند رساند، این پایین بودن دقت در کنترل ها باعث ایجاد مرگ های مکرر در بازی خواهد شد، همچنین وجود برخی از مرگ های غیر منطقی در بازی میتواند این حس بد را تشدید کند، اما مطمئنا بازی المان هایی را در خود جای داده تا دلیل قانع کننده ای برای یک بار تجربه به حساب آید، البته بهتر بود تغییرات قابل ملاحضه تری را نسبت به نسخه موبایلی آن شاهد باشیم و احتمالا این مشکل در کنترل و مرگ های بازی نیز بخاطر پورت شدن قسمت اعظمی از بازی آن هم از نسخه موبایلی آن است.

نکات مثبت

سیستم پاداش های خوب
شخصی سازی های جذاب و متنوع
سطح سختی قابل قبول

نکات منفی

کنترل های کم دقت
مرگ و میر های غیر منطقی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
7.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
6.5
جزئیات

عنوان MouseBot: Escape from CatLab درست که برخی از مشکلات را با خود به همراه داشته باشد، اما با تمامی این موارد هنوز هم یک عنوان جذاب و سرگرم کننده محسوب شده و برای یکبار تجربه گزینه ی قابل قبولی محسوب میشود.

7.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved