نقد و بررسی بازی Molly Medusa: Queen of Spit

توسط Pars Joy در 4 می 2023

آیا برای یک ماجراجویی عرفانی جدید آماده هستید؟ استودیو Burning Planet Digital خالق بازی Yono and the Celestial Elephants جدیدترین عنوان خود را منتشر کرده است که Molly Medusa: Queen of Spit نام دارد. این بازی مستقل که در 20 آوریل 2023 به طور انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شده است، یک تجربه منحصر به فرد با شخصیت اصلی نفرین شده و معماهای مبتنی جاذبه در معابد غیر اقلیدسی ارائه می دهد. به نظرم این بازی پتانسیل زیادی برای رشد و توسعه در قسمت های مختلف خود دارد که متاسفانه به علت داشتن یکسری مشکلات جزئی و کلی در بخش گیم پلی، در ارائه یک عنوان بی نقص ناکام مانده و اثری با عملکرد متوسط را ارائه می دهد. مقاله کامل نقد و بررسی ما در مورد این عنوان معمایی را از وب سایت Pars Joy دنبال کنید. پس با ما همراه باشید که همه چیزهایی را که باید بدانید تا این عنوان را از دست ندهید را نشان می دهد.
بازی Molly Medusa: Queen of Spit با قهرمان داستان یعنی مولی، مجسمه‌ساز جوان بلندپروازی آغاز می‌شود که آرزوی تبدیل شدن به بهترین زمان خود را دارد. متأسفانه معلم هنری او، پیگمالیون، پیرمرد بداخلاقی است که به او فرصتی نمی دهد تا بتواند استعدادهای خودش را شکوفا کند و همواره مولی را ناامید می کند.

یک روز، مولی به یک جنگل عرفانی می رود که در آن یک جادوگر به نام Circe، طلسم وحشتناکی بر او می زند: او تبدیل به مدوسا می شود، شاگرد نفرین شده ای که موهای مارش هر چیزی را که لمس می کند متحجر می کند و در واقع اکنون مولی این قابلیت را دارد که به هر چیزی که نزدیک شود، آن را تبدیل به سنگ می کند.
این بازی بلافاصله شما را در اکشن معمایی خود وارد می کند، بدون هیچ گونه توضیح قبلی در قالب یک میان پرده سینماتیک. 10 دقیقه اول به شما امکان می دهد تا به سرعت هدف بازی را درک کنید: کاوش در معابد عرفانی برای بازیابی کلیدهای لازم برای باز کردن قصر سیرس. به لطف گرانش، مولی می تواند روی دیوارها و سقف راه برود، پازل ها را حل کند و با دشمنان متحجر روبرو شود. مراحل متنوع و پیچ خورده این بازی، یک تجربه منحصر به فرد و معماری غیر معمولی را ارائه می دهند که مطمئنا شما را به وجد می آورند.

همانطور که از عنوان آن پیداست، Molly Medusa: Queen of Spit یک قصیده واقعی برای اساطیر یونان محسوب می شود که ارجاعات متعدد در همه جا در طول بازی وجود دارد، به عنوان مثال، اولین معبدی که در آن قرار می گیرید، به هزارتویی که مینوتور(در اساطیر یونان، هیولایی با تن انسان و سر گاو بوده است) در آن حبس شده بود اختصاص دارد و همچنین کنایه هایی از آریادنه(دختر مینوس) و نخ قرمز او وجود دارد. بیشتر وقت شما در این بازی صرف حل معماهای تعبیه شده در معابد می شود که توسط موجودی آیتم ها و تجهیزات خود می توانید آنها را حل کنید.
خبر بد این است که اشکالات خسته کننده این بازی تجربه لذت بخش آن را خراب می کنند. متأسفانه، انتقاد اصلی من به مدیریت دوربین و اشکالات بسیاری است که هنوز در بازی وجود دارد، در بازی Molly Medusa مدیریت دوربین واقعا دشوار است، زیرا شما می توانید روی دیوارها و همچنین سقف ها قرار گیرید و راه بروید که می تواند باعث شود که حرکات شما را همراهی نمی کند. اغلب اتفاق می افتد که دوربین به طور کامل از کار می افتد و در نتیجه جلوه های ویژه ناخوشایندی از قهرمان داستان ایجاد می شود.

باگ‌ها عمدتاً روی انیمیشن‌های شخصیت تأثیر می‌گذارند، مانند زمانی که مولی یک شی را می‌گیرد که می‌تواند تجربه بازی را تحت تأثیر قرار دهد. اگرچه این مشکلات بازی را غیرقابل بازی نمی‌کنند، اما همچنان آزاردهنده هستند و بر کیفیت کلی بازی تأثیر می‌گذارند. امیدواریم که توسعه دهندگان می توانند به سرعت یک پچ برای بهبود این جنبه ها ایجاد کنند.
در مورد موسیقی متن این بازی می توان گفت، متاسفانه من فریفته پیشنهادهای استودیوی سازنده نشدم. به طور خاص، صداهای “هیولاها” کاملا آزاردهنده بود و من اغلب وسوسه می شدم که صدا را کاهش دهم تا از شنیدن کاملا آنها دوری کنم. با این حال، درست است که موسیقی متن شامل آهنگ‌های ملایم‌تر و دلنشین‌تر برای گوش دادن است، ولی به طور کلی، نظر من در مورد کیفیت موسیقی متن متفاوت با دیگران است و به همین علت با نقدهای ضد و نقیضی همراه است.

همانطور که در تصاویری که در این مقاله بررسی به اشتراک گذاشته ایم، می بینید، گرافیک بازی با وجود ظاهر چند ضلعی خود کاملاً دلپذیر است. من کاملاً این سبک بصری را پذیرفتم که به بازی روح واقعی می بخشد، اگرچه ممکن است برای همه جذاب نباشد، اما به راحتی می توان به آن عادت کرد و از آن چیزی که هست قدردانی کرد. در مجموع، گرافیک برای این بازی جنبه موفقیت آمیزی دارد.

نکات مثبت

ارائه پازل های جذاب
ارجاعات زیاد به اساطیر یونان باستان
گیم پلی متنوع

نکات منفی

گاهی اوقات دوربین بازی به خوبی حرکات شما را همراهی نمی کند
برخی اشکالات مهم در قسمت های مختلف بازی
کمبود عناصر گرافیکی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
8.0
گیم پلی
8.5
موسیقی
7.0
جزئیات

در مجموع، اگرچه بازی Molly Medusa: Queen of Spit ایده های جالب و معماهای جذاب را ارائه می دهد، اما مشکلات دوربین و اشکالات صفحه نمایشگر تأثیر منفی بر تجربه بازی می گذارد. من صمیمانه امیدوارم که توسعه دهندگان بتوانند به سرعت این مشکلات جزئی بازی را حل کنند تا تجربه لذت بخش تری برای بازیکنان فراهم شود. با این حال، من از کاوش در معابد و حل معماهای پیشنهادی بازی لذت بردم که به طور کلی احساسات متفاوتی در مورد بازی در ما ایجاد می کند.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Trackline Express
14 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved