نقد و بررسی بازی Horror Tale 1: Kidnapper

توسط Pars Joy در 28 آوریل 2023

بازی Horror Tale 1: Kidnapper عنوانی اول شخص در سبک های اکشن و ماجرایی با محوریت بقا می باشد که توسط Euphoria Games طراحی و ساخته شده و در سال 2023 برای PC و کنسول های نسل جدید و همچنین نینتندو سوئیچ عرضه شده است. لازم به ذکر است این بازی قبلا در دسترس دارندگان پلتفرم های موبایل نیز قرار گرفته بود و توانسته موفقیت نسبی زیادی را کسب کند. در اصل بازی Horror Tale 1 یک مجموعه چند قسمتی است که با داستان سرگرم کننده و هیجان انگیز و همچنین گیم پلی پرتنش خود به خوبی توانسته رضایت مخاطبین خود را جلب کند. استفاده از عناصر مخفی کاری و همچنین زنده ماندن دو رکن اصلی گیم پلی این بازی را تشکیل می دهد و شامل تعقیب و گریزهای هیجان انگیزی است که از این نظر شما را به یاد بازی Hello Neighbor می اندازد. در ادامه می توانید نقد و بررسی این بازی را در وب سایت Pars Joy دنبال کنید.
در اولین قسمت سری ترسناک Horror Tale 1 که “Kidnapper” نام دارد و همانطور که از نام آن پیداست، شما با یک آدم ربا یا بچه دزد سر و کار دارید. در این اپیزود شما در نقش Tom هستید که در ابتدای بازی با دوست خود Harry ملاقات خواهید کرد که در حالی که شما منتظر بازگشت والدین خود هستید، هری نقشه ای برای نجات شما از دست کودک ربا در نظر گرفته است.

تام و هری همواره در یک خانه درختی با یکدیگر قرار ملاقات می گذارند و بیشتر ساخت و سازهای بازی نیز در این مکان انجام می شوند. شما به همراه او سعی می کنید خانه درختی را محکم کنید تا دست آدم ربای ترسناک به شما نرسد. در راه رسیدن به هدفتان، پازل ها، لحظات پرتنش، پیچ و خم های غیرمنتظره و سرگرمی های زیادی در انتظار شما هستند.
وقتی برای اولین بار وارد این بازی می شوید، با سه درجه سختی روبرو می شوید: Easy، Normal و Hard. حالت آسان تحت عنوان “Slow Enemy” توصیف شده است که در آن شخص آدم ربا که همان دشمن اصلی شماست، نمی تواند به درستی شما را ببیند و صدای قدم های شما را بشنود. این جمله یعنی اینکه در این حالت انتخابی که ساده ترین حالت قابل بازی محسوب می شود، هوش مصنوعی او در سطح پایینی قرار دارد و زیاد متوجه حضور شما نمی شود و به همین علت به راحتی می توانید مشغول انجام وظایف خود شوید، بدون اینکه اندکی احساس خطر کنید. این حالت برای بازیکنان بی تجربه سبک بقا بسیار مناسب است. همچنین در این حالت 5 آیتم زندگی دارید و برای 10 بار می توانید از سیستم راهنمایی بازی استفاده نمایید.

در حالت نرمال که با عبارت “Quick Enemy” مشخص شده، آدم ربا به خوبی حرکات و عکس العمل های شما را تشخیص می دهد و زیر نظر دارد. در این حلات 3 آیتم زندگی دارید و برای 5 بار مجازید از راهنمایی بازی استفاده نمایید.
و در نهایت حالت دشوار که تحت عنوان “Very Fast Enemy” توصیف شده، دشمن به طور کامل و عالی نسبت به کارهای شما واکنش نشان می دهد و هوش مصنوعی او بسیار بالا و دقیق است. این حالت سخت ترین مود بازی محسوب میشود که 2 آیتم زندگی و 3 راهنما دارید و بیشتر برای بازیکنان کارکشته و حرفه ای سبک بقا مناسب است. گیم پلی بازی Horror Tale 1: Kidnapper شامل اکتشاف در محیط، حل معماهایی که شما را به یافتن علت دزدیده شدن کودکان می رساند و همچنین زنده ماندن و مخفی کاری می شود.


در نهایت اجازه دهید در مورد برخی کاستی های بازی صحبت کنم، سیستم نگه داری و موجودی اقلام جمع آوری شده این بازی عملکرد نامناسبی دارد و ای کاش سازندگان از مکانیزم کوله پشتی برای ذخیره اقلام ضروری استفاده می کردند که در این صورت با محدودیت کم تری روبرو بودیم. شما هر بار فقط می توانید یک آیتم را نگه دارید و در هنگام دوچرخه سواری نمی توان آن را نگه داشت و فقط می توان آن را در قاب جلوی دوچرخه قرار داد. با این حال سبد جلویی دوچرخه نیز محدود است و تنها سه آیتم را می توان در آن واحد نگه داری کرد، بنابراین شما مجبور می شوید برای به دست آوردن آیتم ها و وسایل مختلف دائم در حال جنب و جوش و رفت آمد باشید که به نوبه خود می تواند آزاردهنده باشد. دومین ایراد این است که تکمیل بخش داستانی بازی زمان زیادی نمی طلبد و طی نهایتا 3 ساعت می توانید آن را به اتمام برسانید که به نظر من زمان کمی است.

نکات مثبت

وجود سه درجه دشواری مختلف برای مشخص کردن مخاطبین خود
وجود آیتم های قابل جمع آوری که قابلیت پخش مجدد را به بازی اضافه می کنند
جلوه های بصری بازی دیدنی هستند
ارائه پیچش های غیرمنتظره در بخش داستانی
گیم پلی سرگرم کننده و نسبتا جذاب

نکات منفی

سیستم نگه داری آیتم ها و موجودی بازی چندان جالب نیست
دیالوگ های ضدقهرمان بازی تنوع زیادی ندارند
نسبتا کوتاه است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
8.0
گیم پلی
7.5
موسیقی
7.0
جزئیات

در مجموع می توان گفت Horror Tale 1: Kidnapper یک بازی مخفی کاری خوب و نسبتاً ترسناک است که پیشنهاد می کنم برای لذت بردن از آن قطعاً درجه سختی دشوار را انتخاب کنید، زیرا بازی روی حالت معمولی خود نیز کمی آسان به نظر می رسد. این بازی همه چیز را در نظر گرفته است و به خصوص اینکه واقعا سرگرم کننده است. البته این موضوع فقط برای مخاطبین خاصی برقرار است که سبک مخفی کاری را ترجیح می دهند. برخی از پازل ها بسیار جالب طراحی شده اند و جلوه های بصری نیز عملکرد خوبی دارند، این واقعاً تمام چیزی است که برای قسمت های خوب این بازی باید بگویم. اگر عناوین مشابه این بازی را دوست داشتید، مطمئنا از تجربه این بازی لذت خواهید برد.

7.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Trackline Express
14 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved