نقد و برسی Bezier: Second Edition

توسط Pars Joy در 18 اکتبر 2021

با سلام خدمت شما کاربران وبسایت parsjoy. امروز با نقد و برسی یک بازی دیگر همراه شما کاربران گرامی هستیم و اگر از طرفداران بازی های اکشن و یا آرکید هستید این پست را از دست ندهید چرا که قرار است با یکی از جدید ترین بازی های منتشر شده در این سبک با شما عزیزان همراه باشیم.

این بازی Bezier: Second Edition نام دارد و در ژانویه ی همین سال منتشر شده است. بازی به تازگی یک تخفیف بزرگ خورده است و قیمت آن از 20 دلار به 2 دلار کاهش یافته است و فرصت خوبی می باشد تا بازی را با هم برسی کنیم. بازی برای کنسول سوییچ منتشر شده است و البته نسخه ی اولیه ی بازی هم سال 2016 برای رایانه های شخصی منتشر شده بود.

استودیوی سازنده ی بازی نیزThalamus Digital Publishing می باشد و خود این استودیو نیز به عنوان ناشر این بازی فعالیت می کند. با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت Parsjoy باشید تا ببینیم که این بازی چه عملکردی را از خودش به جای گذاشته است و آیا می توان از آن به عنوان یک بازی خوب یاد کرد یا خیر.

بگذارید با شما رو راست باشم. داستان بازی را به این راحتی نمی توان برای شما خلاصه کرد! چرا؟ چون سازندگان بازی قصد داشته اند تا با ساخت یک داستان فلسفی و عرفانی و مرتبط کردن آن با یک کامپیوتر بزرگ و … به قولی یک داستان فوق العاده پیچیده را به مخاطب ارائه دهند ولی در نهایت با یک داستان پیچیده و بدون جذابیت هستیم که حتی مخاطب به خودش اجازه نمی دهد که درباره ی آن تفکر کند و بیخیال آن می شود.

به گیم پلی بازی می رسیم جایی که بازی باید نهایت ویژگی های خودش را نشان دهد و راستش را هم بخواهید موفق عمل کرده است و البته اگر مثل من خیلی نمی توانید با صحنه های شلوغ کنار بیایید شاید مناسب شما نباشد. بازی سرشار از انفجارات هیجان انگیز می باشد که به هیچ عنوان خسته کننده نمی شود و اگر از عاشقان قدیمی این سبک از بازی ها باشید از گیم پلی این بازی نیز لذت می برید.

بازی بر مبنای امتیاز های شما و در کل رکورد زنی بنا شده است و در کل می توان گفت که این ایده به خوبی در بازی پیاده سازی شده است و همیشه یک حس رقابت در بازی با رکورد قبلی شما وجود دارد که باعث می شود حداقل برای مدتی معتاد بازی شوید و مدام به انجام آن بپردازید و این نشان از کیفیت بالای ساخت این بخش از بازی دارد.

راستش را بخواهید در بازی خلاقیت خاصی دیده نمی شود که بتوان گفت این بازی را جای دیگری مشاهده نکرده ایم بلکه می توان گفت که یک کپی بی نقص از بازی های قدیمی ساخته شده در این سبک می باشد و در همین حد نیز تا انتها باقی می ماند.

Bezier: Second Edition با وجود این که اینبار بعد از حدود 5 سال بر روی کنسول سوییچ منتشر شده است، بازی هنوز هم از نظر ظاهری جذاب می باشد و می توان از این بخش از بازی حسابی استفاده کرد و می توان گفت که سازندگان بازی استعداد خاصی در ساخت این بخش از بازی داشته اند.

موسیقی های بازی نیز هیجان انگیز طراحی شده اند و هر یک از موسیقی های بازی نیز می تواند حس هیجان شما را در بازی تقویت کند و از طرفی صداگذاری بازی نیز کیفیت خوبی دارد و در کل می توان گفت که با یک بازی خوب از نظر بخش صوتی طرف هستیم که باز هم راضی کننده عمل کرده است.

Bezier: Second Edition یکی از آن بازی های می باشد که بدون تحول خاصی نسبت به بازی های کلاسیک منتشر شده در این سبک ساخته شده است و اگر از طرفداران قدیمی بازی های اکشن و آرکید هستید و با دستگاه های آن ها بازی کرده اید احتمالا با سبک بازی آشنایی دارید و با آن خاطره ساخته اید.

بازی هم کم لطفی نکرده است و یک گیم پلی جذاب را با استفاده از بازی های قدیمی ساخته شده در این سبک عرضه کرده است و باید بگوییم در این کار موفق بوده است ولی اگر فکر می کنید که قرار است چیز متفاوتی را تجربه کنید باید بگویم که سخت در اشتباه هستید و مطمئنن بازی با وجود داستان ضعیفی که ارائه می کند 20 دلار نمی ارزد.

اگر دوست دارید تا باری دیگر یک بازی خوب را در این سبک تجربه کنید و با توجه به این که بازی برای کنسول سوییچ عرضه شده است و در حال حاضر تخفیف خورده است بازی انتخاب خوبی می باشد ولی بعید می دانم که گیمر های نسل جدید بتوانند با چنین بازی هایی ارتباط برقرار کنند و احتمال بازی برای این دسته از افراد خسته کننده خواهد بود.از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت Parsjou بودید سپاسگزاریم.

نکات مثبت

گیم پلی جذاب
افکت های تصویری بی نظیر
موسیقی هیجان انگیز

نکات منفی

تکراری بودن بازی
داستان به شدت ضعیف

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
2.0
گیم پلی
8.5
موسیقی
8.5
جزئیات

Bezier: Second Edition یکی از آن بازی های می باشد که بدون تحول خاصی نسبت به بازی های کلاسیک منتشر شده در این سبک ساخته شده است و اگر از طرفداران قدیمی بازی های اکشن و آرکید هستید و با دستگاه های آن ها بازی کرده اید احتمالا با سبک بازی آشنایی دارید و از آن لذت خواهید برد.

6.6
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers
3 دسامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.7

نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers

5.8

نقد و بررسی بازی Eagle Island Twist

نقد و بررسی بازی The Amazing American Circus

9.3

نقد و بررسی بازی THE GAME OF LIFE 2

9.5

نقد و بررسی بازی Danger Scavenger

7.0

نقد و بررسی Fire Tonight

6.7

نقد و بررسی بازی Toy Soldiers HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved