نقد و بررسی Enoh

توسط Pars Joy در 8 ژانویه 2023

معمولا در زمینه بازی های ترسناک تیم های توسعه دهنده اروپایی درخشش های خودشان را در زمینه بازی هایی که در این ژانر منتشر می شوند نشان می دهند ولی در مورد بازی Enoh باید گفت که یک چرخش عجیب در تولید آن و المنت های سورپرایز کننده ای که در آن وجود دارد همگی شواهد این هستند که این بازی توسط یک تیم بازی ساز ژاپنی تولید شده است. البته این گیم هنوز در رده بازی ها مستقل و ایندی طبقه بندی می شود و با اینکه تولید آن یک کار جمعی است ولی باید گفت که به راحتی می توان شاخه هایی از آنچه توسعه دهنده ی آسیایی بر روی این بازی تاثیر خودش را گذاشته است به راحتی مشاهده کرد. امروز اما به نقد و بررسی این بازی جالب در سایت Pars Joy برای شما گیمر ها و بازی دوستان گرامی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بازی Enoh را باید یک بازی نیمه رمان و نیمه اکشن معرفی کرد. در این بازی شما در داستانی عمیق و کمی چندش آور بازی قرق خواهید شد و به دنیای گیم Enoh خواهید رفت. داستان اصلی بازی در مورد یک مدرسه ای است که دائما با سانحه های مختلفی رو به رو می شود. قتل های گاه و بی گاه و همینطور اتفاقات مرموز در این مدرسه همگی باعث می شوند که داستان های ژانر ترسناک این بازی شکل بگیرند. در اصل مدرسه ای قدیمی در یکی از شهر های ژاپن نیاز به تعمیرات و باز سازی دارد. این تعیمرات قرار است که در تعطیلات و در هنگام ی که این مدرسه بسته است انجام بگیرد اما با از کنترلر خارج شدن دستگاه های تعمیر در هنگام باز سازی به طرز عجیب و ماورایی یکی از کارگران در این بازی به قتل می رسد و خوب همه تصور می کنند که این یک سانحه در هنگام کار است.

چیزی نمی گذرد که مدرسه کار بازسازی اش تمام می شود و شاگردان از تعطیلات باز می گردند و بعد از گذشت یک هفته یکی از معلم ها را در اتاق استراحت معلمان به صورت کشته شده پیدا می کنند. بعد از آن نیز یکی از شاگردان مدرسه نیز ناپدیدی شده و ردی از آن باقی نمی ماند. بعد از اینکه با پیش زمینه های بازی Enoh آشنا شدید نوبت به این می رسد که درخود بازی خودتان را نشان دهید و این کار فقط با سر نخ یابی و همینطور گشت زدن در محیط بازی اتفاق می افتد. محیط اصلی بازی دارای یک گرافیک سه بعدی ساده است که در آن شما باید به دنبال سرنخ ها باشید و بتوانید به صورت پازل مانند شواهد را در کنار هم قرار دهید. به صورت نیمه شب قفل مدرسه پلمپ شده را باز می کنید  وارد می شوید. برای رفتن به بسیاری از اتاق ها نیاز دارید تا پازل ها را حل کرده و یا کلید های در های کلاس ها را از دفتر های مدرسه پیدا کنید.

تمام بازی به شکل کاملا ترسناکی درگیر کننده هستند و در هر لحظه از بازی باید بتوانید با پرش های ترسناک و همینطور موسیقی متن شوک کننده بازی کنار بیایید. البته این موضوع شاید برای بسیاری از گیمر های علاقه مند به ژانر ترسناک فقط به صورت یک ترغیب کننده برای این بازی محسوب شوند زیرا در اصل در این ژانر هدف ترساندن گیمر ها است و بازی Enoh می تواند چالش بسیار خوبی برای آنها باشد. محیط گرافیکی بازی را می توان یک محیط تاریک تصور کرد که در آن آنچنان خبری از واقعی سازی تصاویر و همینطور جزئیات در ساخت آیتم ها وجود ندارد.

دیوارها و کلا همه چیز در بازی Enoh بسیار صاف و بدون نا همواری هستند و گرافیک بازی به سختیمی تواند نور پردازی خودش را طبیعی کند چه برسد بهطراحی واقع گرایانه بازی. همینطور حرکت کند دوربین در بازی باعث می شود در بسیاری از مواقع شما مسیرهایی طولانی را فقط به قدم زدن مشغول باشید که در نوع خودش بسیار خسته کننده به نظر می رسد. اما این موضوع برای اینکه به دراماتیک کردن فضای بازی دامن زند در گیم Enoh ایجاد شده است که خوب ای کاش دکمه دویدن نیز به بازی اضافه میشد تا این ویژگی به صورت آپشنال در بازی توسعه داده میشد.

 

نکات مثبت

ایده پردازی بسیار خوب
داستان درگیر کننده و ترسناک
پر از پازل ها و سر نخ های مختلف

نکات منفی

کندی حرکت کارکتر اصلی
گرافیک بازی می توانست جزئیات بیشتری داشته باشد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
10
گیم پلی
8.0
موسیقی
9.0
جزئیات

در مجموع باید گفت راهرو های تاریک و همینطور کلاس های درس عجیب و صدا های آمبیانس جذاب در گیم Enoh آن را به یک ژاپنی ترسناکی تبدیل کرده است که برای اولین بار بعد از مدت ها این گیم به صورت انیمه از کشور ژاپن خارج نشده است. در این بازی شما با انواع اقسام سرنخ ها و همینطور محیط های ترسناکی سرو کله خواهید زد و در کنار آنها باید بتوانید اینونتوری خودتان را مدیریت کنید و در کل ین را به خاطر داشته باشید که بازی Enoh یک بازی با داستانی جدی و ترسناک و جنایی است و اصلا نباید این گیم توسط کودکان و نوجوانان بازی شود زیرا مسیر داستانی بازی بسیار جدی تر از آن است که صرف بخواهیم بازی Enoh را یک بازی ترسناک معمولی بدانیم.

8.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming
20 فوریه 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming

7.6

نقد و بررسی بازی Nadir: A Grimdark Deck Builder

نسخه بعدی سری Gran Turismo در دست توسعه است

بازی Sons of the Forest به صورت دسترسی زودهنگام منتشر خواهد شد

هواداران Redfall را برای الزام اتصال دائم به اینترنت تحریم می‌کنند

2.0

نقد و بررسی World Class Champion Soccer

8.8

نقد و بررسی بازی Gas Station Simulator

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved