نقد و بررسی Art Sqool

توسط parsjoy در 9 فوریه 2021

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت Parsjoy. با بررسی بازی Art Sqool که در سال 2019 و برای رایانه های شخصی و همچنین پلتفرم Nintendo Switch منتشر شده است همراه ما باشید.

به شما فرصت حضور در دانشگاه هنر داده میشود، البته نه به رایگان و هیچگونه لطفی هم در کار نیست، بلکه شما باید با پرداخت هزینه ی تقریبا 34 دلاری در بازی به این دانشگاه ورود کنید و این بسیار ناراحت کننده است که بخواهم بگوییم ارزش واقعی بازی و دانشگاه درون آن به هیچ وجه بالاتر از 5 دلار نخواهد بود و شاید هم کمتر از آن. من هیچ توجیه قابل قبولی را برای این قیمت بسیار بالا برای این بازی پیدا نکردم. نه در طول تجربه ام در بازی و نه در طول جستجو در صفحات گوگل و سایت سازندگان بازی.

حقیقت این است که حتی اگر ما با یک بازی خوب هم طرف بودیم به دلیل حجم محتوای آن بازهم به هیچ وجه ارزش برچسب قیمت 34 دلاری را نداشت اما بازی نه تنها محتوی بسیار کمی را دارا است، بلکه در بسیاری از قسمت های خود نیز دارای مشکلات مختلفی است. مشکلاتی که به تجربه اصلی بازی به شدت ضربه خواهد زد و لذت برخی از معدود ویژگی های بازی را نیز از بین خواهد برد.

شما در نقش شخصی به نام Froshmin بازی خواهید کرد که به تازگی در یک دانشگاه هنر پذیرفته شده و میخواهد مشغول به تحصیل در آن شود، داستان بازی پیچ و تاب خاصی را نداشته و صرفا دلیل حضور شما را در دانشگاه بیان خواهد کرد اما قسمت های تاثیر گذار و شخصیت پردازی های پنهان خوبی را نیز خلق کرده است، مثل فرزند شما که از طریق نامه با شما در ارتباط خواهد بود، اما چیزی بیبشتر از این در بازی وجود ندارد. داستان بازی بسیار سطحی و کم عمق کار شده و اصلا چیز خاصی را ندارد که قابل پیش بینی یا غیر قابل پیش بینی طلقی شود.

شما وظیفه ی یادگیری برخی از موارد و دروسی که توسط استادتان ارائه میشود را داشته و سپس باید در امتحانات و تست های نقاشی شرکت کنید، اینجاست که همه چیز در بازی بد میشود، شما باید چیز های مختلفی را به دلخواه در امحانات ترسیم کنید و بر اساس آن نیز نمره هایی دریافت کنید، اما به هیچ وجه فرقی ندارد که شما چه چیزی خواهید کشید، چقدر دقیق و چقدر زیباست، اصلا مفهومی دارد و یا فقط اشکالی را با خطوط روی برگه ترسیم نموده اید، بازی به صورت تصادفی به شما نمره خواهد داد، نمره هایی که هیچ کدام از آن ها بررسی شده و بر اساس کیفیت کار شما نخواهند بود. ممکن است به بهترین طرح کشیده شده توسط شما نمره D داده شود و از طرفی دیگر به بدترین آن ها نمره A یا B. من ابتدا فکر میکردم که فاکتور های محاسبه نمرات و نقاشی ها دقیق نیستند اما با کمی آزمون و خطا در یافتم که اصلا هیچ فاکتوری برای نمره دادن در بازی وجود ندارد و فقط به شکل دلبخواهی نمراتی را برای شما صادر میکند. ممکن است از یک طرحی که کشیده ای نمره D دریافت کنید اما اگر بار دیگر همان طرح را در بازی کپی کنید نمره B را در بازی بدست آورید.

جلوه های گرافیکی بازی شاید بهترین قسمت موجود در آن محسوب شوند. کیفیت بافت ها در سطح قابل قبولی بوده و طراحی شخصیت ها و ایده های به تصویر کشیدن آن ها نیز بسیار جذاب است. وجود رنگ های مختلف و ترکیب آن ها با یکدیگر نیز در حد قابل قبولی قرار داشته و تنوع را در بازی تا حد بسیار خوبی نگه خواهد داشت اما تمامی این موارد باعث نخواهند شد که شما از بازی خسته نشده و تجربه آن برایتان تکراری نشود، چون شما هیچ استفاده ی بهینه و درستی از جلوه های هنری بازی نمیتوانید انجام دهید. همچنین انیمیشن های بازی هم آنچنان که باید خوب نبوده و نیازمند دقت و کار بیشتری میباشد، اما با مقایسه قسمت ها و طراهی های گرافیکی بازی با دیگر قسمت های آن نظیر گیم پلی و داستان پردازی میتوان گفت که بهترین قسمت در بازی همین طراحی های موجود در آن است که به هر حال شما بهره زیادی را نمیتوانید از آن ها ببرید.

نکات مثبت

طراحی های هنری خوب
تنوع رنگ جذاب
برخی از شخصیت پردازی ها

نکات منفی

بازی بسیار گران بوده و اصلا ارزش 34 دلار را ندارد
داستان پردازی بسیار بد
مشکلات بزرگ گیم پلی نظیر سیستم نمره دهی
انیمیشن های کار نشده

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.0
داستان
4.0
گیم پلی
3.0
موسیقی
4.0
جزئیات

بازی Art Sqool یک عنوان بسیار بد خواهد بود که تمامی ارزش ها و پتانسیل های خوب خود را با مشکلات بزرگی که به همراه دارد از بین خواهد برد. بازی بسیار گران تر از ارزش واقعی خود بوده و صرف قیمت 34 دلاری برای آن اصلا توجه عقلانی نخواهد داشت و با صرف همین مقدار یا حتی مقدار بسیار کمتری میتوانید عناوین بسیار بهتری را تهیه کرده و به تجربه اشان بپردازید.

4.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی Clea 2
24 ژانویه 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی Clea 2

4.5

نقد و بررسی Unblock Brick

6.0

نقد و بررسی Skyland Rush: Air Raid Attack

9.3

نقد و بررسی Retro Machina

3.8

نقد و بررسی بازی Epic Dumpster Bear 2: He Who Bears Wins

10

نقد و بررسی بازی Skeletal Avenger

7.8

نقد و بررسی Sunblaze

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved