نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

توسط Pars Joy در 17 سپتامبر 2021

دقت کرده اید که تا اسم بازی فوتبال به گوشتان می خورد یاد دو سری بازی محبوب PES یا Fifa می افتید و در نهایت به دو گروه تقسیم می شوید که یکی از این د بازی را شاهکار می دانید؟ ولی آیا می دانستید که یک عالمه بازی در سبک شبیه ساز فوتبال وجود دارد که شاید اسمش به گوشتان نرسیده باشد ولی تعداد محدودی پلیر دارند؟

World Soccer Strikers ’91 یک بازی شبیه ساز فوتبال دو بعدی (!!!) پیکسلی می باشد که توسط استودیوی بازی سازی Bipolar Dawn ساخته شده است و استودیوی Meteorbyte Studios نیز وظیفه ی انتشار این بازی را برعهده گرفته است. این بازی در آگوست همین سال منتشر شده است و به قیمت ۶ دلار ( به همراه یک دموی رایگان جهت تست بازی قبل از خرید) برای پلتفورم های Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox One عرضه شده است.

با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت پارس جوی باشید تا با این بازی بیشتر آشنا شویم و ببینیم که آیا یک تجربه ی مناسب فوتبالی را می توان در این بازی داشت یا اینکه دلیل دارد که تنها اسمی که بازی های فوتبالی باقی مانده است PES‌ و Fifa می باشد و باید تنها روی این دو بازی تمرکز کرد.

World Soccer Strikers ’91 به مانند یک فوتبال دو بعدی می باشد و در آن گیم مو های چندانی دیده نمی شود. در بازی هیچ تیم لایسنس شده ای وجود ندارد و صرفا در طول بازی باید از تیم های ساخته شده توسط سازندگان بازی استفاده کنید تا که بتوانید وارد مسابقات بازی شوید و این درست است که تیم سازنده ی بازی کوچک هست و از هزینه ی لایسنس کردن تیم ها نمی توانند بر بیایند ولی باید قبول کنیم که نبود تیم های محبوبتان در بازی چندان جالب نیست.
گیم پلی ازی در خیلی از جهات به خوبی عمل کرده است و هم هوش مصنوعی بازی عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است و هم یک سری از مکانیزم های اصلی در بازی به خوبی پیاده سازی شده اند. ولی مشکلات بازی از آنجایی شروع می شود که با یک تجربه ی پیکسلی و دو بعدی طرف هستیم و همگام سازی بازی با چنین مکانیزمی بسیار سخت می باشد.
یک سری از مکانیزم های فوتبال مثل کرنر در بازی وحشتناک ساخته شده اند و به هیچ عنوان راضی کننده نمی باشند. یک سری دیگر از بخش های بازی نیز به همین مشکل دچار شده اند و تجربه ی بازی را تا حدودی غیر قابل تحمل می کنند و شاید تنها مشکل بزرگ بازی همین مورد باشد ولی تاثیرش بر روی گیم پلی بسیار زاید بوده است.
گرافیک بازی بد نیست ولی به هیچ عنوان جذاب هم نیست و صرفا در حد و اندازه ی یک عنوان معمولی خوب عمل کرده است. عملکرد بازی در بعد فنی نیز مشابه است و اشکالات زیادی از جمله مواردی مثل گلیچ در آن دیده می شود که چندان جالب نیست و باید این موارد در بازی حل شود و بهبود بیابند.موسیقی ۸ تا ۱۶ بیتی بازی تا حدودی خوب عمل کرده است و از نظر صداگذاری بازی به خوبی عمل کرده است و در کل از نظر صوتی با عنوان به نسبت خوبی طرف هستیم که می توان از این بخش از بازی تا حدودی لذت برد.
World Soccer Strikers ’91 بازی خوبی نیست و این موضوع کاملا در بازی مشهود است و حتی نیازی به بازی کردن آن نیست تا این موضوع را متوجه شوید و کافیست تا تریلر های بازی را مشاهده کنید. نبود تیم های لایسنس شده و عدم پیاده سازی مکانیزم های فوتبال به صورت دو بعدی نیز از دیگر مشکلات بازی می باشد.
اگر واقعا از طرفداران ویژه ی ورزش فوتبال هستید و آن را عاشقانه دوست دارید شاید بتوانید با بازی ارتباط برقرار کنید و یک تجربه ی متفاوت از آن را تجربه کنید و در غیر این صورت در این بازی استاندارد های درست رعایت نشده است و نمی توان آن را تحمل کرد. از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت Parsjoy‌ بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که هم از نقد و برسی بازی لذت برده باشید و هم برای خرید یا عدم خرید آن اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.
نکات مثبت

استایل متفاوتی از فوتبال

نکات منفی

کنترل ضعیف
گرافیک ضعیف
پیاده سازی بد مکانیزم های فوتبال به صورت ۲ بعدی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
4.0
گیم پلی
3.5
موسیقی
3.5
جزئیات

World Soccer Strikers ’91 بازی خوبی نیست و این موضوع کاملا در بازی مشهود است و حتی نیازی به بازی کردن آن نیست تا این موضوع را متوجه شوید و کافیست تا تریلر های بازی را مشاهده کنید.

3.7
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved