نقد و بررسی World Class Champion Soccer

توسط Pars Joy در 28 ژانویه 2023

بازی هایی نظیر FIFA و PES که سال هاست که بازار بازی های کامپیوتری فوتبال را در بر گرفته و آن ها را از آن خود کرده اند. در این حین به وجود آمدن بازی های دیگر که شبیه ساز کامپیوتری بازی فوتبال باشند سخت تر شده چرا که ریسک ساخت این بازی ها از قبل بسیار بیشتر شده است. دلیل این امر این است که با اینکه خرج ساخت این بازی ها با همان کیفیت قوی همان مقداری است که شرکت های EA Sports و Konami برای ساخت این بازی های خود خرج می کنند اما مقدار درآمد دریافتی بازی های یکسان نخواهد شد چرا که بازار بازی های کامپیوتری شبیه ساز فوتبال به طور گسترده ای توسط این دو ابر شرکت اشغال شده و جایی برای پیشرفت برای بازی های دیگر نگذاشته. با این حال باز هم شرکت های زیادی هستند که با ایده های متفاوت سعی در گرفتن سهمی در این بازار برای خود دارند و یکی از این بازی ها بازی World Class Champion Soccer است که به بازار بازی های کامپیوتری وارد شده. برای اینکه بدانید آیا این بازی ارزش تقابل با بازی های بزرگ ماقبل خود را دارد یا خیر تا پایان این نقد و بررسی با ما در سایت Pars Joy همراه باشید.

در بازی World Class Champion Soccer شما با یک بازی رو به رو هستید که در آن تمرکز اصلی بازی روی بازی های 90 دقیقه ای فوتبال نیست و چیزی که برای شما به ارمغان آمده یک بازی درباره ضربات ایستگاهی و پنالتی و… است. در این بازی شما با حریف های آنلاین در سطح خودتان بر می خورید و این حریف ها در شرایط های مساوی با شرایط شما باید ضرباتی را وارد دروازه کنند و شما این وظیفه را دارید که ضربات بیشتری را وارد دروازه کنید و اگر تا پایان مهلت زمانی تمام ضربات خود را وارد دروازه حریف کنید و حریف هم به همان اندازه امتیاز تا آخر پایان راند بازی جمع کند شما یا باید ضربات بیشتری را در وقت های اضافه وارد دروازه حریف کنید و یا چالش های دیگری که تساوی امتیازات را از بین می برند را پشت سر بگذارید.

این بازی از این نظر یک بازی تک بعدی به حساب می آید چرا که به طور کلی فقط 2 بخش و 2 نوع گیم پلی در این بازی وجود دارد که آن ها هم به خودی خود تکراری و یکنواخت به نظر می رسند چرا که در آنها شما فقط وظیفه ضربه زدن به یک توپ و وارد کردن آن به دروازه در زاویه های مختلف و تکراری را دارید و اگر هم در بازی شما این گزینه انتخاب نشده باشد شما وظیفه دارید توپ را در یک مسیر نسبتا طولانی به طول یک زمین فوتبال از مانع هایی رد کنید و به آخر مقصد برسانید.

از نظر گرافیکی هم این بازی در مقایسه با بازی های هم دوره و هم سبک و سیاق خودش تقریبا در رده متوسط قرار می گیرد. طراحی رنگ ها کاملا معمولی و نسبتا با پررنگی شدید همراه است که در اکثر بازی های این سبکی در شبیه سازی فوتبال می بینیم. البته به استثنای بازی هایی مثل FIFA 13, FIFA 14, FIFA 06 و FIFA 08 که تمرکز خود را بیشتر روی ساخت یک فضا و حس و حال جدید و نسبتا واقعی تر برای فوتبال شبیه سازی شده خود گذاشته بودند که البته این سبک ساخت برای شرکت EA Sports هم بعد از سال 2015 کم کم کنار گذاشته شد و حالا سبک طراحی رنگ این بازی ها شباهت بیشتری به بازی های این شرکت در دوران قبل از بیست سال پیش دارد.

از این نظر می توان قبول کرد که این نوع طراحی رنگی که برای بازی World Class Champion Soccer انتخاب شده به احتمال زیاد تاثیر خود را از انتخاب های شرکت های بزرگ تر ساخت بازی های شبیه سازی فوتبال گرفته که ترجیح داده اند بیشتر تمرکز خود را از نظر طراحی روی پر زرق و برق کردن تصاویر بازی بکنند و خیلی روی طبیعی بودن و یا حس و حال داشتن فضای بازی تمرکز نکرده اند. البته این نوع طراحی گرافیکی به طور کلی در بازی های کامپیوتری مخصوصا بازی های شبیه ساز ورزشی رواج دارد.

 

نکات مثبت

تم مینیمال بازی فوتبال

نکات منفی

نداشتن توسعه کافی در بخش دقت در گیم پلی بازی
گرافیک بسیار ساده
مصنوعی بودن شوت ها و دریبل ها
رعایت نکردن جزئیات کافی در طراحی زمین و حرکت توپ

امتیاز
امتیاز
گرافیک
2.0
داستان
1.0
گیم پلی
3.0
موسیقی
2.0
جزئیات

به طور کلی می توان گفت که بازی World Class Champion Soccer به عنوان یک بازی شبیه سازی فوتبال یک بازی نسبتا ضعیف به حساب می آید که به هیچ عنوان در جایگاه رقابت با بازی های بزرگ تر که در اول این نقد و بررسی از آن ها نام برده ایم نیست و فقط می توان به شکل یک بازی متوسط در سطح گذران زمان به آن نگاه کرد چرا که تنها نکته مثبت این بازی از این نظر در آنلاین بودن این بازی است که باعث می شود واقعی بودن و زیاد بودن تعداد حریف ها باعث اعتیاد آور شدن این بازی بشود.

2.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming
20 فوریه 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming

7.6

نقد و بررسی بازی Nadir: A Grimdark Deck Builder

نسخه بعدی سری Gran Turismo در دست توسعه است

بازی Sons of the Forest به صورت دسترسی زودهنگام منتشر خواهد شد

هواداران Redfall را برای الزام اتصال دائم به اینترنت تحریم می‌کنند

2.0

نقد و بررسی World Class Champion Soccer

8.8

نقد و بررسی بازی Gas Station Simulator

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved