نقد و بررسی Vivid Knight

توسط Pars Joy در 29 می 2022

بعضی مواقع بازی هایی در استور ننتیندو قرار می گیرند که با نگاه به آن ها فکر می کنید که کلا تیم توسعه دهنده آن سال ها است که در حال توسعه دادن این بازی ها است ولی در مورد بازی  Vivid Knight شرایط به طور دیگری رقم خورده است به شکلی که نوع ساخت بازی و کیفیت و شکلی که بازی برای گیمر ها ارائه می دهد، نه تنها به صورت بسیار خوب و مطلوبی خودش را نشان می دهد بلکه خواص سرگرمی و مقدار درجه تفریحی که از این گیم نصیب کاربران می گردد در سطح بسیار خوبی قرار دارد. با همه این تفاسیر امروز ما در سایتPars Joy  به نقد و بررسی این بازی جذاب می پردازیم. با ما همراه باشید.

همانطور که اشاره کردیم بازی  Vivid Knight از آن دسته بازی هایی است که شاید در نگاه اول گول زننده باشند ولی وقتی وارد آن می شوید متوجه می شوید که توسعه دهنده آن برای این بازی بسیار زحمت کشیده است.

البته این بازی را نباید به عناوین یک گیم بالا رده در ژانر خودش در نظر بگیرید و به عنوان بازی که به صورت اولین بار از طرف تیم توسعه دهنده آن منتشر شده است باید به آن نمره قابل قبولی داد. جدا از این ها سبک طراحی و همینطور ادغام ژانر های متفاوت از بازی سازی در این گیم کاملا مشهود است. در بازی  Vivid Knight شما بازی های خودتان را در زمان هایی به صورت کارتی و اکشن پلی که گیم به صورت حرکت های حساب شده و نوبتی انجام می شود ادامه می دهید و در تایم هایی به داستان بازی خواهید پرداخت و در قسمت های دیگری به گیمی استراتژیک و پایه ریزی شده خواهید پرداخت که در هر کدام از این ژانر ها این بازی حرف های خوبی برای گفتن دارد.

بعد از این که وارد بازی شدید داستان بازی به خوبی شما را به سمت خودش جذب می کند ولی این را به یاد داشته باشید که شاید تنها نقطه ضعف بازی  Vivid Knight داستانش باشد و این نقطه ضعف به دلیلی ایجاد می شود که داستان بازی در سراسر بازی به آن توجهی نمی شود. در ابتدای بازی شما نقش کارکتری را بازی می کنید که در اصل یک جادوگر است و باید با استفاده از فرمول های معجون سازی معجون های اسرار آمیزی را تهییه کند ولی  هر چقدر در گیم پلی بازی بیشتر وارد می شوید می بینید که تمرکز بازی ساز از روی داستان اصلی گیم برداشته می شود و بیشتر بازی به داستان های فرعی می پردازد و خود گیمر ها را به انجام گیم پلی و تاکتیکال بودن بازی دعوت می کند که در این قسمت خواستیم بگوییم که این ایراد ها از چشم منتقدین ما اصلا محو نخواهند شد.

برای انجام خود بازی  Vivid Knight باید بدانید که گیم اصلی چیزی شبیه به بازی های دانجنی است ولی در عین حال عناصر استراتژیک در آن دیده می شود. برای اینکه بازی را در محیطی قابل لمس انجام دهید کارکتر های بازی را در نقشه ای که برای بازی طراحی شده است می توانید حرکت دهید. قسمت های مختلفی در بازی وجود دارد که برای جمع آوری منابع نیاز دارید تا کارکتر های گیم را به آن سمت ها ببرید تا عناصر مورد نیاز طلسم ها و معجون ها را تهییه کنید.

بعد از اینکه با این قسمت از بازی آشنا شدید می توانید وارد اکشن های بازی شوید و باس های مختلف را در طول گیم تجربه کنید. همانطور که اشاره کردیم برای درگیری در قسمت اکشن این بازی های گیم پلی  Vivid Knight به شکلی که انجام حرکات شما به صورت نوبتی است ساخته شده است. یعنی بعد از هر بار که شما به دشمن حمله می کنید باید صبر کنید تا او نیز به شما ضربه بزند. در این میان باید استراتژی های دفاعی خود را آماده کنید و همینطور از معجون ها و طلسم هایی که در آزمایشگاه خود ساخته اید نیز استفاده کنید.

 

نکات مثبت

گرافیک و تصویر سازی انیمه ای
چند ژانر ادغام شده در هم
گیم های دانجنی
دارای ویژگی های مدیریت منابع در بازی

نکات منفی

داستان بازی کمی رها شده

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
7.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
6.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که بازی  Vivid Knight به عنوان اولین بازی که توسط یک تیم بازی ساز منتشر می شود در سطح بسیار خوبی قرار دارد. داستان بازی به خوبی جذاب است و کارکتر های بازی با دیالوگ های جذاب و کودکانه شان می توانند بسیار سرگرم کننده باشند.

7.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

بازی Elden Ring بیش از 16.6 میلیون نسخه‌ فروش داشته است

شایعه: مراسم Dead Space Remake در اواخر سپتامبر برگزار می‌شود

گزارش: بازی GTA 6 محتویات اضافۀ داستانی دریافت خواهد کرد + اطلاعات بیشتر

نقدها و نمرات بازی Thymesia منتشر شدند

فایل‌های Spider-Man حاکی از عرضه لانچر اختصاصی سونی هستند

نقدها و نمرات Rollerdrome منتشر شدند

8.0

نقد و بررسی بازی Tanknarok

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved