نقد و بررسی بازی Unusual Findings

توسط Pars Joy در 13 ژانویه 2023

کسانی که خود را مشتاق چیزهای عجیب‌تر می‌دانند، ممکن است به سراغ یافته‌های غیرعادی و حتی یک بازی پازل به سبک اشاره و کلیک بروند که وقایع داستانی آن در کریسمس در دهه 1980 اتفاق می افتد. سه نوجوان به نام های Vinny, Nick و Tony که سه دوست صمیمی هستند که همگی شخصیت هایی فروتن و بی تکلف دارند، برای تماشای فیلم‌های بزرگسالان از یک دستگاه حذف سیگنال کابلی استفاده می‌کنند. اما وقتی دستگاه را روشن می کنند، یک سیگنال عجیب و مرموز را دریافت می کنند و چند ثانیه بعد، یک شی شبیه یک سفینه فضایی از آسمان به جنگل های اطراف سقوط می کند. هنگامی که آنها به جنگل می رسند، نگهبان پارک را کشته می یابند و به همین علت، سه قهرمان داستان تصمیم می گیرند راهی برای جلوگیری از آسیب بیشتر بیگانه قاتل پیدا کنند. بازی Unusual Findings توسط Epic Llama Games توسعه یافته و توسط ESDigital Games منتشر شده است، یک عنوان ماجراجویی با گیم پلی به سبک نقطه و کلیک الهام گرفته از دهه 80 است که با پازل‌ها و گرافیک هنری پیکسلی و داستان فوق العاده خود، شما را پر از نوستالژی می کند. بیایید به مقاله نقد و بررسی این بازی در کنسول ایکس‌باکس بپردازیم.
بازی “یافته های غیرمعمول” یک ماجراجویی مبتنی بر ترس است که در آن با یک مهاجم بیگانه سروکار دارید که ارجاعات زیادی به عناوین نوستالژی دهه 80 دارد. این عنوان در ارائه یک داستان کلاسیک همه جانبه در مورد موضوعاتی نظیر ماجراجویی و دوستی کار فوق العاده ای انجام می دهد. به سرعت متوجه می شوید که تصمیمات و اقدامات شما بر جریان و جهت بازی تأثیر می گذارد و بر این اساس، 3 پایان منحصر به فرد و تعداد زیادی پازل در مسیر وجود دارد که برای پیشرفت و تکمیل داستان باید حل شوند.

اکثر پازل‌های موجود در این بازی نسبتا پیچیده و سخت هستند و حتی باهوش ترین افراد را آزمایش خواهند کرد و وقتی که هیچ روش واضحی برای حل آنها به ذهن تان نمی رسد، گاهی اوقات دیوانه‌کننده می‌شود. تصمیماتی که در طول بازی می گیرید و انتخاب‌هیی که انجام می دهید، بسیار مهم هستند و نحوه تعامل سه شخصیت اصلی با یکدیگر به طور فزاینده ای بر دوستی آنها و کل داستان تأثیر می گذارد و روش حل معماها، مکان هایی که بازدید می کنند، پاسخ هایی که پیدا می کنند، محتوای داستان و همه چیز را تغییر می دهد.
گیم پلی بازی Unusual Findings به سبک اشاره و کلیک بوده و بسیار ساده است، شما وارد یکسری از سناریوهای نقشه اصلی شهر کوچک Southplanes می شوید که از خیابان ها و مکان های مختلف تشکیل شده است. شما روی صفحه کلیک می کنید تا دوستان به جلو حرکت کنند و کلیک های سریعتر باعث می شود کاراکترها سریعتر حرکت کنند، که این ویژگی قابل تقدیر است چرا که حرکت آهسته کاراکترها در عناوین سبک نقطه و کلیک همواره جزو مشکلات ثابت این گونه عناوین محسوب می شود.

به ندرت پیش می‌آید که بتوانید به سادگی در یک خط مستقیم راه بروید، بدون اینکه با جسمی برخورد کنید. وقتی با مردم صحبت می کنید، بلافاصله تمام پیام های گفتگو را دریافت می کنید و می توانید سؤالات یا عبارات را به هر ترتیبی انتخاب کنید. تا زمانی که پازل مربوط به شخصیت مورد نظر را کامل نکنید، گزینه‌های دیالوگ تغییر نمی‌کنند. در واقع، سه قهرمان داستان باید در حین گفتگو با مردم محلی و حل مشکلات مختلف، محیط اطراف خود را کشف کنند. با این حال، متاسفانه اینجاست که سادگی گیم پلی به پایان می رسد. به طور ناامید کننده ای، Epic Llama Games یک بازی نقطه و کلیک بسیار دشوار ایجاد کرده است که در بیشتر موارد عصبانیت شما را برمی انگیزد. با بسیاری از اقلام و اشیاء پنهان که باید ترکیب، تمیز، ثابت و بازرسی شوند، هرگز نمی دانید دقیقا چه کاری باید با آنها انجام دهید.

علاوه بر این، بررسی محیط اطراف شما آنطور که باید آسان نیست و روش گشت و گذار از نمای کناری در بهترین حالت ممکن است مشکل باشد. متأسفانه، مکانیک های اشاره و کلیک در هنگام پیمایش در هر مرحله به خوبی کار نمی کنند. هنگام ماجراجویی خود در هر مکان کوچک، با بسیاری از اشیاء غیر ضروری تعامل خواهید داشت. این زمانی بدتر می شود که مجبور باشید چندین ماموریت را برای جمع آوری آیتم ها و حل هر پازلی که با آن روبرو می شوید کامل کنید.

اگر توسعه دهندگان اجازه می دادند که قهرمانان آزادانه حرکت کنند، این مشکل بلافاصله برطرف می شد. برای مثال شما قصد کلیک روی آیتمی از صفحه را دارید که قابل تعامل است، اما به طور ناخوشایندی روی یک المان محیطی غیرضروری کلیک می کنید. به غیر از کاوش، پازل، و گشت و گذار ، بازی Unusual Findings بر مکالمات زیادی تمرکز دارد. گزینه‌های دیالوگ فورا برای شما آشکار می شود تا یکی از آنها را انتخاب کنید. می‌توانید هر تعاملی را که صلاح می‌دانید هدایت کنید. این یک تصمیم عالی توسط توسعه‌دهندگان بود زیرا شما احساس می‌کنید که مسئولیت کامل روند پیشرفت داستان را بر عهده دارید.

محیط‌ها و گرافیک بازی دارای سبک پیکسلی هنری و زیبایی هستند که واقعا قابل توجه بوده و در عین حال تحسین برانگیز نیز است. طراحی برخی از اشیاء محیط بهتر از دیگر جزئیات به نظر می رسیدند، برای مثال تزئینات کریسمس در یک حیاط فوق العاده چشم گیر بود. با این حال سناریوی داستانی مربوط به جنگل که برای پیشرفت بازی مهم تر بود، طراحی تیره و تاریکی داشت و اشیاء مهم قابل تعامل موجود در آن به سختی از اطراف قابل تشخیص بودند. بدون شک یکی از بهترین المان های بازی، موسیقی متن آن بود و البته همانطور که به نظر می رسد در مورد بسیاری از بازی های مستقل نیز چنین چیزی وجود دارد. موسیقی محیط مطمئنا حال و هوای خاصی را در مخاطب ایجاد می کند بود و کاملا با محیطی که در آن هستید، متناسب است.

نکات مثبت

گرافیک پیکسلی دوست داشتنی به سبک بازیهای کلاسیک
موسیقی متن لذت بخش و شنیدنی
استفاده هنرمندانه از مفاهیم طنز
محتوای داستانی بسیار سرگرم کننده

نکات منفی

در برخی موارد موسیقی باعث حواس‌پرتی شما می شود
فاقد لیست وظایف برای به خاطر سپردن ماموریت ها
پیشرفت غیر منطقی
بیشتر پازل‌ها با محوریت آزمون و خطا هستند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
9.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
9.0
جزئیات

بازی Unusual Findings یک داستان علمی تخیلی جذاب و طنز را روایت می کند که در دهه 80 اتفاق می‌افتد که با گرافیکی عالی به سبک عناوین قدیمی، صداگذاری خوب و داستانی سرگرم‌کننده همراه با گیم پلی به سبک اشاره و کلیک خود، مطمئنا جانشین ارزشمندی برای عناوین کلاسیک قدیمی محسوب می شود که به آنها ادای احترام می‌کند. این بازی داستانی عالی همراه با با شخصیت‌های دوست‌داشتنی پر از پازل‌های رضایت‌بخش را ارائه می‌دهد که ادای احترامی هوشمندانه به فرهنگ پاپ دهه 80 است. این یک ماجراجویی فراموش نشدنی که می توان آن را بهترین بازی نقطه و کلیک سال و حتی بالاتر از Return To Monkey Island در نظر گرفت.

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved