نقد و بررسی بازی Undead Horde 2: Necropolis

توسط Pars Joy در 8 جولای 2023

Undead Horde 2: Necropolis یک بازی استراتژی Hack and Slash از نمای بالا به پایین است که توسط استودیوی فنلاندی 10TonsLtd ساخته شده که نسخه اول آن در سال 2020 عرضه شده بود و این عنوان دنباله نسخه اصلی خود محسوب می شود که با تغییرات و بهبودهای زیادی همراه است. مانند نسخه اول، در این بازی جدید نیز شما نقش پادشاه مردگان را بر عهده دارید، شخصیتی که مهارت های پادشاه شب را از بازی تاج و تخت دارد. جدا از اینکه می‌تواند از سلاح‌های نزدیک‌برد و عصاهای جادویی برای وارد کردن آسیب مستقیم به واحدها و ساختارهای دشمن استفاده کند، ترفند اصلی اعضای گروه او این است که بتواند از اجساد مرده دشمنان، مردگان را زنده کند و آنها را در ارتش خود قرار داده و فرماندهی کند.

در ابتدا با یک فرماندهی بسیار ضعیف شروع می‌کنید و فقط می‌توانید گروه کوچکی از جنگجویان اسکلت و کمانداران را رهبری کنید، اما در طول مسیر وضعیت تغییر کرده و همچنین کیفیت واحدهایی که می‌توانید استخدام کنید، بهبود می‌یابد. متأسفانه، نمی‌توانم بگویم Undead Horde 2 موفق می‌شود همه ضعف های نسخه اول را جبران می کند که من به شدت از آنها متنفر بودم، بلکه حتی به نحوی آنها را به طرز چشمگیری بدتر می کند. با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

تقریبا می توان گفت تنها زمینه ای که در این نسخه جدید پیشرفتی در آن صورت گرفته، روایت داستان است که علاقه وافر را برای ادامه بازی ایجاد می کند. در حالی که نسخه اول داستان مبهمی داشت تا تمام اجزای بازی را در کنار هم نگه دارد، این بار زنده‌ها در واقع آدم‌های بدی هستند و دلیل موجهی برای نابود کردن آنها به شما می‌دهند.

همانطور که گفتم، در این بازی شما نقش یک جادوگر قدرتمند را بر عهده خواهید گرفت که از قدرت خود برای تشکیل ارتشی از مردگان استفاده می کند که می تواند هر چیزی را که بر سر راهش قرار می گیرد، نابود کند. همانطور که این دشمنان را شکست می دهید، منابع مورد نیاز برای بهبود و ارتقاء شهر اصلی Necropolis را به دست خواهید آورد. نکروپلیس شهر مردگان و مکانی برای ارواح برای یافتن آرامش در زندگی پس از مرگ محسوب می شوند. متأسفانه، زمانی که انسان ها کوزه های روح را اختراع کردند، همه چیز شروع به تغییر کرد. این کوزه ها به افراد زنده اجازه می دهند تا عزیزانشان را پس از مرگشان برای همیشه حفظ کنند. با انزجار مردم از مرگ، آنها چشمان خود را به نکروپلیس و ساکنان آن معطوف کردند و به لطف یک پورتال بین صفحه ای به شهر حمله کردند. آنها به رهبری Benevictus همه چیز و همه افراد را در مسیر خود نابود کردند. حال این وظیفه شماست که در مقابل آنها ایستادگی کرده و ارواح گمشده را به مکان واقعی خود در جهان بازگردانید.

حلقه اصلی گیم پلی Undead Horde 2: Necropolis به طور کلی شامل این می شود که شما با ارتش خود وارد یک منطقه می شوید و راه خود را از طریق آن برای پاکسازی دشمنان و تخریب ساختمان ها هموار می سازید. در این میان خانه‌ها/کلبه‌هایی وجود دارند که در فواصل زمانی معین، دشمنان را دوباره تولید می‌کنند و همچنین سازه‌های دفاعی که اگر خیلی نزدیک شوید، آسیب‌های سنگین را به شما وارد می کنند. با این حال، هنگامی که همه چیز را پاک سازی کردید، آن منطقه امن می شود و دیگر نیازی به نگرانی در مورد جنگیدن در آنجا نخواهید داشت. در کل سیستم مبارزات بازی همچنان مانند نسخه اول است که همان آشفتگی هایی را دارد که عنوان قبلی از آن رنج می برد.

از لحاظ ساختاری، شما چهار ناحیه اصلی دارید که هر کدام به 15 تا 20 مرحله تقسیم می شوند. طی این مراحل به شما وظایفی داده می شود (با موضوع اینکه مثلا این را پیدا کنید، آن را از بین ببرید و غیره) و باید به مرحله مربوطه سفر کنید، کارهایی را که باید انجام دهید و سپس به فردی که به شما ماموریت داده یا دنیای مرکز خود بازگردید و جوایز XP و پول نقد دریافت می کنید. در بین ماموریت‌ها می توانید شهر را کاوش کنید و زمانی که در آنجا هستید، می‌توانید سکه‌های به‌دست‌آورده‌شده را برای برپایی و ارتقای ساختمان‌ها بازخرید کنید که به شما امکان می‌دهد ارتقاهای جدید را بخرید.

از نظر بصری، این بازی یک گام بزرگ به عقب نسبت به بازی اول است، بیشتر به دلیل این واقعیت است که جلوه‌های بصری به سبک Roblox به این نسخه بازگشته، در حالی که بقیه چیزها یکسان به نظر می‌رسند. قبل از اینکه بازی را اجرا کنم به نوعی انتظار چنین چیزی را داشتم، چون با نگاهی به تصاویر بازی متوجه چنین چیزی شده بودم. ولی از آنجایی که Undead Horde 2 به عنوان یک بازی سال 2023 منتشر شده، ولی حداقل انتظار داشتم با گرافیک به مراتب بهتری در مقایسه با نسخه اول روبرو شوم، ولی مثل اینکه چنین خواسته ای بیش از حد انتظارم بود. البته این نسخه جدید ظاهر کارتونی عنوان قبلی را حفظ کرده‌ و دارای ظاهر تمیز و رنگارنگ مناسبی است که توجه هر بازیکنی را به خود جلب می کند. این موضوع در مورد موسیقی های بازی نیز برقرار است.

Undead Horde 2 با مشکلات و کمبودهایی که دارد، همچنان یک پیشنهاد خوب و جذاب است که با باز کردن گزینه های بیشتر و بیشتر، بهبود می یابد و اگر نسخه اول را دوست داشتید، احتمالاً چیزی برای دوست داشتن در اینجا پیدا خواهید کرد.

نکات مثبت

گیم پلی عالی و مکانیک های بسیار خوب که واقعا شما را درگیر می کند
ارائه هزاران چالش فوق العاده سرگرم کننده برای انجام
ارزش تکرارپذیری بالایی دارد
مفهوم اصلی زنده کردن مردگان یک گیم پلی استراتژیک عالی را ایجاد می کند

نکات منفی

مبارزات همانند نسخه های قبلی هنوز هم سردرگم و آشفته به نظر می رسد
گرافیک بازی در حد عناوین امروزی نیست
برخی از درجات دشواری می تواند ناامید کننده باشد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.5
داستان
8.0
گیم پلی
7.5
موسیقی
6.5
جزئیات

Undead Horde 2: Necropolis با ترکیب عناصر اکشن RPG با استراتژی و hack and slash، اوقات خوشی را برای ما رقم می زند. این یکی از بازی‌های مستقل مورد علاقه من در سال 2023 است که به لطف ساختار فوق‌العاده ارزشمند و انبوهی از دشمنان متنوع که پیکربندی ارتش شما را به یک لذت تبدیل می‌کند، گیم پلی اعتیادآوری را به ارمغان می آورد. در حالی که مبارزات تن به تن هنوز آنقدرها خوب نیست و مانند نسخه های قبلی عملکرد جالبی ندارد، اما مدیریت ارتش مردگان همچنان جزو لحظات جذاب بازی محسوب می شود. اگر نسخه قبلی به نظر شما خوب بود، من این جواهر مستقل را نیز توصیه می کنم.

7.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved