نقد و بررسی Unblock Brick

توسط Pars Joy در 24 ژانویه 2022

با نقد و بررسی یکی از بازی های ساده و ننتیندویی در خدمت شما کاربران گرامی سایت Pars Joy هستیم. معمولا بازی هایی که ما بر روی گوشی و یا بر روی ننتیندو نصب می کنیم به گونه ای نیستند که صرفا دارای داستان و گرافیک خاص و خارق العاده باشند. در بعضی از واقع ما بازی هایی را نیاز داریم که بتوانیم از گیم پلی کوتاه آنها لذت ببریم. به همین منظور امروز یکی از بازی های 2021 را که دارای همین خواص است را به نام Unblock Brick خدمت شما گیمر های عزیز معرفی می کنیم.

بازی هایی ک به این شکل یعنی ساده و بدون محیط های گرافیکی ساخته می شوند با اینکه از لحاظ ابعاد گیم پلی و عناصر ساخت بازی ویژگی های خاصی ندارند و اصولا توسعه آنها فقط بر مبنی گیم پلی آن و پازل های آن ها صورت می گیرد دارای کمترین باگ ها هستند.

اصول برنامه نویسی در ساخت این بازی ها آسان تر از آن چیزی است که گیمر ها فکرش را می کنند و حتی یک برنامه نویس پایه ای جاوا و یا پایتون می تواند این بازی ها را در پروژه های ابتدایی کارش توسعه دهد. بازی Unblock Brick هم از همین دسته بازی هایی است که فقط بر مبنی ساخت گیم پلی آن و پازلی که برای کاربرانش معرفی می کند عرضه شده است. نوع انجام بازی به صورت حرکت دادن آیتم ها بر روی صفحه است و اگر با ننتیندو و یا با گوشی بازی را انجام می دهید می توانید با لمس صفحه و اگر با کامپیوتر بازی را انجام می دهیم با موس و تکان دادن آجر ها در صفحه بازی را انجام دهید.

اما پازلی که سازنده بازی برای شما طراحی کرده است بر پایه بسیار ساده ای ساخته شده ولی پیچیدگی هایی که مراحل آن به همراه می آورد می تواند در مراحل مختلف بازی چالش برانگیز باشد که خوب مرحله های متفاوتی از این بازی به شکل های جذابی برای سخت شدن بازی مهندسی شده اند. در هنگام انجام بازی Unblock Brick شما در یک محیطی قرار دارید که بازی آنها را آجر هایی می نامد ولی در اصل شبیه به لگو های اسباب بازی هستند. این لگو ها باید از جای خودشان تکان بخورند و شما با اسلاید کردن آنها به سمت های مختلف آنها را می توانید حرکت دهید.

نکته مهمی که در بازی Unblock Brick باید به یاد داشته باشید این است که تمام لگو های بازی فقط در راستای جایی که قرار دارند می توانند حرکت کنند. البته در بازی بلوک های لگویی تک عددی وجود ندارند. بلوک ها از دو به بالا هستند و شما فقط باید در راستای خطی که در آن قرار دارند آن ها را حرکت دهید. با حرکت دادن آن ها متوجه می شوید که تمام بلوک های بازی می توانند فقط به دو سمت حرکت کنند. دور تا دور بازی لوگ های زرد رنگی قرار دارند که توسعه دهنده بازی با استفاده از آنها مرز بازی را در قابی که گیم پلی قرار است در آن انجام شود تعیین می کند.

اگر به تصاویر بازی با دقت نگاه کنید توجه می شوید که در این حاشیه زرد رنگ یکی از بلوک ها با یک سوراخ مواجه شده است که رمز اصلی گیم پلی بازی با همین سیستم نوشته شده است. با رنگ هایی که در بلوک های بازی استفاده شده است می بینید که در بازی فقط یک بلوک قرمز رنگ وجود دارد در حالی که از بلوک های لگویی آبی خاکستری و سبز و بنفش تعداد های زیادی وجود دارند. وظیفه اصلی شما این است که بتوانید بلوک قرمز رنگ را از آن سوراخی که در حاشیه زرد رنگ و دیواره های اصلی بازی وجود دارند عبور دهید. در نتیجه با جا به جا کردن بقیه بلوک های بازی می توانید مسیر را برای حرکت دادن آن هموار کنید.

نکات مثبت

بازی های کوتاه
دارای 50 مرحله مختلف با سختی های متفاوت
پازل هوشی جذاب

نکات منفی

ساده بودن بیش از حد محیط بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
5.0
داستان
4.0
گیم پلی
6.0
موسیقی
3.0
جزئیات

بازی Unblock Brick را باید یک بازی بسیار ساده و سبک دانست که با گیم پلی پازلی که توسط توسعه دهنده آن ساخته شده است گیمی تولید شده است که می تواند در اوقات بی کاری و یا فراغت و یا در زمانی که تایم کوتاهی برای بازی دارید و نمی خواهید زمان گیمینگ خودتان را بر روی گیم های حجم بالا بگذارید مناسب است.

4.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved