نقد و بررسی To the Top, Mammoth!

توسط Pars Joy در 9 آوریل 2022

همیشه بعد از یک روز طولانی و یا هنگامی که وقت خودتان را بر روی یک بازی با محتوای سنگین می گذارید یکی از بازی های ساده که بتواند فقط صرف اینکه روحیه خودتان را تغییر دهید می تواند به خوبی خلا بین انجام بازی های بزرگ را پوشش دهد. البته این گونه بازی های هیچوقت آنچنان در ذهن شما نمی مانند ولی خوب گیم پلی جذاب و فنی که برایشان طراحی شده است می تواند به صورت مستمر ذهنتان را بر روی یک بازی فان و جذاب قرار دهد که امروز ما نیز با معرفی یک بازی در این سطح به نام To the Top, Mammoth! در خدمتتان هستیم که با نقد و بررسی آن در سایت Pars Joy تمام عناصر سازنده آن را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

همان طور که گفتیم بازی هایی مانند بازی To the Top, Mammoth! از آن دسته بازی هایی هستند که اصلا آن ها را نمی خواهید بعد از یک ماه بر روی کسنول خودتان داشته باشید ولی خوب همیشه آنها را خریداری می کنید و نصب می نمایید. لطف داشتن این بازی ها این است که هر کدام گیم پلی های جذاب مخصوص به خودشان را دارند و اصلا برای بازی آنچنان مهم نیست که جریان خاصی را ایجاد کند و یا پلیر را درگیر خودش بسازد.

در بازی To the Top, Mammoth! شما ماموریت این را دارید که از یکی از برج های بازی به شکل مناسبی بالا بروید. البته بازی را اگر بخواهیم به صورت فنی تری مشاهده کنیم و گرافیک آن را کنار بگذاریم متوجه می شویم که ساخت بازی در فرمت همان بازی های ماجراجویی انجام شده است که خوب باید گفت این فرمت بازی سازی دربین بازی های ننتیندو بسیار شایع است. ولی خوب با طراحی هوشمندانه گرافیکی این بازی تقریبا متوجه سبک ساخت بازی To the Top, Mammoth! نمی شوید.

در بازی To the Top, Mammoth! شما از برج ها و تاور هایی بالا می روید که همگی شبیه به یکی از برج هایی کی قلعه هستند که خوب با رسیدن به بالا ترین نقطه و گرفتن پرچم بازی برنده بازی می شوید. اما در بین راه این برج دارای سکو هایی است که بر روی آنها انواع اقسام چالش های مختلفی در پیش روی شما قرا خواهند گرفت که باید بتوانید با استفاده از مهارت های سرعتی گیم پلی خودتان و همینطور زمان شناسی در هنگام حرکت دادن کارکترتان بهترین راه را برای رسیدن به قسمت های بعدی در بازی انتخاب کنید.

در بازی To the Top, Mammoth! گرافیک بازی به شکل بسیار خوبی جذاب و روشن و پر از رنگ های شاد و مفرح طراحی شده است. قسمت قسمت از آجر هایی که در ساخت برج های اصلی بازی به کار رفته اند رنگ های شادی دارند و طراحی های کارکتر های چه منفی و چه مثبت در بازی To the Top, Mammoth! به شکل کارتونی و کارکاتوری صورت گرفته که خوب در خیره کردن چشم های ما به بازی بسیار موثر هستند.

ولی نکته منفی در رابطه با این برج ها و کلا محیط بازی این است که اصلا تغییری در طی انجام مراحل در بازی ایجاد نمی شود که باعث می شود بعد از مدتی از بازی To the Top, Mammoth! خسته شوید. البته محیط های بک گراند بازی به شکل جذابی نیز تغییر می کنند و ارتفاع شما را از جایی که حرکت کرده اید تا بالاترین قسمت به خوبی نشان می دهند. در پی انجام ماموریت های بازی نیز افکت های تصویری بسیار خوبی در بازی نهادینه شده است که کاملا با سبک و استایل طراحی بازی هماهنگی خوبی دارند. در کنار آنها صدا ها و SFX های جذابی که در هر برخورد در بازی به صدا در می آیند فضا و اتمسفر خوبی را بر روی موسیقی شاد بازی ایجاد می کنند.

 

نکات مثبت

نوآوری در ساخت مپ بازی های ماجراجویی
سرگرم کننده و فان
نقشه های پر از رنگ و شاداب

نکات منفی

یکنواخت شدن نقشه های بازی
افمت پیکسلی گرافیکی در زمان جرخیدن های برج ها

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
5.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
6.0
جزئیات

در مجموع باید گفت بازی To the Top, Mammoth! را باید یک بازی بین گیمی خوب و همینطور سرگرم کننده دانست که در آن با هیجان خوبی می توانید گیم پلی آن را انجام دهید. که خوبی البته انجام گیم پلی دو نفره بازی در دو برج مختلف فقط امکان دارد که خوب شاید نکته ای منفی برای کسانی باشد که این بازی را به صورت کنسولی انجام می دهند ول به غیر از آن نه در گیم پلی و نه در بخش گرافیکی بازی مشکلی برای این که بخواهید این بازی را دریافت نکنید وجود ندارد.

6.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking
6 جولای 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
5.1

نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking

7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved