نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

توسط Pars Joy در 11 فوریه 2024

یکی از سرگرمی های جالب کودکان این است که آنها خیلی دوست دارند رنگ آمیزی کنند. به همین منظور والدین آنها تعداد زیادی مداد شمعی، ماژیک، مداد رنگی، کاغذ و کتاب‌های رنگ‌آمیزی را تهیه می کنند و بچه ها نیز بیشتر اوقات خود را صرف رنگ کردن نقاشی های مختلف می کنند. البته برخی عاشقان دنیای نقاشی نیز ممکن است هر از گاهی به رنگ آمیزی روی آورند و خلاقیت خود را در دنیای نقاشی ها به کار ببرند.

این یک سرگرمی مفید و سالم برای کودکانی است که بیشتر وقت خود را روی انجام بازیهای موبایل و یا رایانه ای می گذرانند. خوشبختانه در این زمینه کنسول محبوب نینتندو سوئیچ، بستری عالی را برای شکوفایی استعدادهای کودکان فراهم کرده و با انتشار بازیهای با مضمون رنگ آمیزی، سرگرمی بسیار مفرح و شادی را برای آنها به ارمغان آورده است. به همین علت در 8 دسامبر 2023 توسعه دهنده فعال RedDeerGames بازی‌ The Smurfs: Colorful Stories را برای نینتندو منتشر کرده است که یک برنامه کتاب رنگ‌آمیزی بر اساس دنیای اسمورف‌ها محسوب می شود.

امسال شصت و پنجمین سالگرد پیدایش اسمورف ها است و به عنوان بخشی از این سالگرد، این دومین بازی عرضه شده توسط کمپانی RedDeerGames است. بازی قبلی که منتشر کردند The Smurfs: Learn and Play بود که شباهت زیادی به این بازی ما دارد و موافق بودم که بازی کردن روی حالت handheld بهترین گزینه برای تجربه آن است.

هیچ طرح داستانی خاصی در اینجا وجود ندارد، جز اینکه تعدادی صفحات نقاشی به شما داده می شود که باید آنها را رنگ کنید. در حالی که شخصیت های اسمورف بازی داستان های خود را برای شما تعریف می کنند. فقط استراحت کنید و نگاهی به آنچه برای شما آماده کرده اند بیندازید.

در این بازی بیش از 14 سطح وجود دارد یا حدس می زنم می توانید بگویید شبیه کتاب های رنگ آمیزی که هر کدام دارای حدود هشت صفحه هستند که می توان روی آنها رنگ آمیزی کرد، می باشد. همچنین یک DLC برنامه ریزی شده با صفحات رنگ آمیزی متعدد برای لذت بردن وجود دارد. هر صفحه رنگ‌آمیزی دقیقاً همان کنترل‌ها را دارد: left stick و right stick قلم مو را حرکت می‌دهند در حالی که دکمه‌های A و B انتخاب رنگ را ممکن می سازند.

همچنین با دکمه های X و Y در میان ابزارهای مختلف رنگ آمیزی جابجا می شوید و معروف‌ترین ابزار پاک‌کن بازی که با دکمه L فعال می شود، هر عملی را لغو می‌کند و دکمه R نیز اندازه قلم مو شما را انتخاب می‌کند. در نهایت اینکه نگه داشتن ZR در حین حرکت جوی استیک عملیات رنگ آمیزی را انجام می دهد و در صورتی که می خواهید همه ابزارها را در هر زمان مشاهده کنید، می توانید D-pad یا joycon سمت چپ را فشار دهید. ای کاش توسعه دهندگان کنترل های ساده تری در نظر می گرفتند، زیرا یادگیری این دکمه ها حداقل برای یک کودک نسبتا دشوار است.

همانطور که گفتم، The Smurfs: Colorful Stories به شما اجازه می دهد تصاویر را در 14 دسته مختلف مانند “کریسمس”، “ساحل” و “روز ولنتاین” رنگ آمیزی کنند که هر دسته دارای هشت تصویر برای رنگ آمیزی است. شما یک موضوع مانند کریسمس را انتخاب می کنید و در آن می توانید تعدادی صفحه رنگ آمیزی انتخاب کنید.

بازی به‌طور خودکار پیشرفت شما را در حین رنگ‌آمیزی ذخیره می‌کند، بنابراین هر زمان خواستید، می‌توانید یک تصویر را رها کرده و بعداً به رنگ‌آمیزی آن ادامه دهید. همچنین هنگامی که رنگ آمیزی یک تصویر را به پایان رساندید، می توانید از دکمه Switch’s Capture برای گرفتن اسکرین شات از کار خود استفاده کنید و آن را در خارج از بازی به اشتراک بگذارید.

در مجموع The Smurfs: Colorful Stories یک بازی سرگرم کننده برای کودکان است که برای علاقمندان به دنیای اسمورف ها نیز می تواند جالب باشد. به خوبی می تواند دنیای تخیل و خلاقیت کودکان را تحت تاثیر قرار دهد و آن را تقویت نماید. کنترل ها نیز کمی پیچیده هستند، حداقل برای یک کودک. برچسب قیمت نیز سنگین است، با وجود همه این مسائل به راحتی من می توانم تجربه این بازی را توصیه کنم.

نکات مثبت

سبک هنری بسیار جالب و زیبا
ارائه ابزارها و رنگ های مختلف برای رنگ آمیزی
قدرت خلاقیت و تخیل کودکان را افزایش می دهد
تنوع بسیار خوبی از نقاشی ها برای رنگ آمیزی وجود دارد

نکات منفی

رنگ آمیزی درون خطوط غیرممکن است
کنترل ها برای کودکان کمی پیچیده هستند
قیمت بازی در مقایسه با محتوایی که ارائه می دهد، نسبتا بالاست

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
6.5
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.5
جزئیات

احساس می کنم بازی The Smurfs: Colorful Stories ارزش فرصت دادن را دارد. در حالی که این بازی فقط برای مخاطبین خاصی جذاب خواهد بود، حداقل ارزش آن را دارد که یکبار آن را امتحان کنید، مخصوصا اگر کودکی در خانه دارید یا اینکه به دنیای نقاشی و رنگ آمیزی علاقه ویژه ای دارید. این بازی برای سرگرمی در تعطیلات و حتی زمانی که در اتوبوس، هواپیما یا ماشین شخصی خود هستید و مایلید زمانی را به اوقات فراغت با کنسول نینتندو سوئیچ خود بگذرانید، یک انتخاب عالی است.

7.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved