نقد و بررسی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom

توسط parsjoy در 23 فوریه 2021

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت Parsjoy. با نقد و بررسی بازی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom که در سال 2019 برای سیستم رایانه های شخصی و در سال 2020 برای پلتفرم های نسل هشتمی Nintendo Switch , Xbox One و Playstation 4 منتشر شده است همراه ما باشید.

بازی های معمایی سبک های متنوع و مختلفی را دارا هستند، همچنین برخی از آن ها نیز با ترکیب برخی از المان ها و سبک های متنوع با سبک های پازلی سعی در جذاب و متفاوت تر کردن عناوینشان را دارند، یکی از سبک های تقریبا ساده اما جذاب در این میان نیز سبک حدس تصاویر پنهان بوده که شما در آن باید به دنبال یک لیست و یا اشیائی خاص گشته و آن ها را در میان تصاویر گنگ بازی پیدا کنید، یکی از بزرگترین استودیو های بازی سازی که عناوین بسیار زیادی را در این سبک هر ساله ساخته و منتشر میکند نیز استودیو بازی سازی ARTIFEX MUNDI میباشد که علاقه ی بسیار زیادی در زمینه ساخت بازی های ویدیویی در ژانر حدس تصاویر و تصاویر پنهان داشته و سری بازی های The Secret Order و Grim Legends از اصلی ترین فرانچایز های این شرکت در زمینه بازی های معمایی حدس تصاویر میباشند.

بازی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom هم هشتمین نسخه از این فرانچایز بوده اما به هیچ وجه توانایی و محبوبیت سری های اول بازی را نخواهد داشت، انتقاد بزرگ به نه تنها این سری از بازی ها، بلکه تمام بازی های سبک حدس تصاویر ARTIFEX MUNDI یک شکل بودن تمام قسمت های درون آن است، به طوریکه در تمامی آن ها شکل طراحی ها دقیقا شبیه هم بوده و انگار که شما در یک بازی بسیار متنوع از نظر تصاویر حضور دارید و به جرات میتوان گفت که از اولین سری منتشر شده بازی در این سبک تا آخرین سری آن هیچگونه تغییری در سیستم های گرافیکی بازی رخ نداده و همان شکل و فرمول به یک بازی دیگر نیز کنتقل شده است.

همچنین نحوه داستان و شخصیت پردازی های بازی دقیقا به یک شکل بوده و سوژه های اصلی داستانی بازی تا حد بسیار زیادی شبیه به یکدیگر خواهند بود. این موارد ارزش بازی های تولید شده و در کل فرانچایز های این شرکت را میتواند به کلی پایین تر از حد انتظار بیاورد.

در این بازی نیز مانند تمامی نسخه های دیگر شما برای حل یک مشکل به یک سرزمین سفر کرده تا شروع به حل مشکلات آن کنید، دقیقا مانند اکثر نسخه های دیگر بازی، شما در نقش یک درمانگر ظاهر میشوید که به سمت سرزمین Buried Kingdom در حرکت هستید، مادر اژدهای اصلی بازی که نگهبان سرزمین بوده مرده و به همین دلیل دیگر اژدهای بازی یا اغلب پریشان بوده و یا اینکه از نگهبانی سرزمین سر باز خواهد زد. به همین دلیل شما برای آرام کردن اژدها و حل مشکلات دیگر بازی به سرزمین Buried Kingdom سفر خواهید کرد. روند داستانی بازی خوب خواهد بود اما مشکل اصلی گیج کننده بودن و نامنظم بودن روایت های بازی است، این مساله تا جایی پیش خواهد رفت که لذت داستان خوب بازی را به طور کلی از بین خواهد برد و ترکیب این مساله با تکراری بودن هسته اصلی داستان با بازی های قبلی این سری کمی آزار دهنده خواهد بود.

شما در بازی وظیفه پیدا کردن اشیا پنهان را داشته و باید اشیا خواسته شده را در تصاویر موجود در بازی پیدا کنید تا بتوانید به کمک آن ها مشکلی را حل کرده و به مرحله بعدی بروید، سیستم معما ها و پازل های بازی اصلا سخت نبوده و با کمی دقت در بازی به راحتی به جواب ها و تصاویر پنهان شده خواهید رسید، البته نبود راهنما در بازی میتواند برخی از مراحل درون آن را تا حد زیادی چالش برانگیز جلوه داده و تجربه شما را در بازی کمی سخت تر از قبل کند، نکته ی دیگری هم این است که بازی های این سری بسیار کوتاه هستند و گیم پلی بسیار کمی را دارا خواهند بود اما این بازی از تمام بازی های دیگر سری نیز کوتاه تر بوده و با توجه با ساده بودن پازل ها به سرعت تمام خواهد شد.

نکات مثبت

جلوه های هنری بازی
داستان اصلی جذاب
معما های سرگرم کننده

نکات منفی

قابلیت تکراری شذن بازی
روش داستانگویی بسیار بد و نامنظم
گیم پلی بسیار کوتاه

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.0
داستان
4.0
گیم پلی
4.0
موسیقی
3.5
جزئیات

بازی The Secret Order 8: Return to the Buried Kingdom یکی دیگر از سری بازی های تصاویر پنهان شرکت ARTIFEX MUNDI که در حالت کلی هیچ تفاوتی با نسخه های قبلی خود نداشته و حتی در قسمت هایی مانند داستانگویی نیز اشکالات بیشتری را به همراه خواهد داشت، همچنین گیم پلی بازی بسیار کوتاه بوده و بازی اصلا ارزش صرف هزینه را محصوصا برای کسانی که تجربه عناوین قبلی را داشته اند ندارد.

4.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved