نقد و بررسی بازی The Pinball Wizard

توسط Pars Joy در 5 ژانویه 2023

بازی The Pinball Wizard یک تنوع عالی در تجربه عنوان محبوب و خاطره انگیز پین‌بال کلاسیک ایجاد می کند که البته می تواند تبدیل به یک بازی بزرگ و تکراری شود، اما این مانع از آن نمی شود که یک بازی عالی باشد. این عنوان برای اولین بار در Apple Arcade ظاهر شد و در آنجا عملکرد خیره کننده‌ای از خود بر جای گذاشت. اما اکنون که برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شده، بخشی از جذابیت خود را تا حدود زیادی از دست می دهد. پیش از این عناوینی زیادی مانند Yoku’s Island Express تلاش کردند تا خاطرات دوران بازی خاطره انگیز پین بال را برای پلیرها زنده کنند و آن را به حالت مدرن امروزی درآورند که البته ما را غافلگیر کردند و به ما نشان دادند که پین بال هنوز جذاب و سرگرم کننده است. امروز ما در این مقاله نقد و بررسی، بازی The Pinball Wizard را داریم که ممکن است بهترین عنوانی پین بالی باشد که تا به حال تجربه کرده اید.

اصول اولیه پین بال همیشه ساده بوده است: تا جایی که می توانید، توپ را در زمین بازی نگه دارید و به اشیا یا اهداف مختلف ضربه بزنید تا امتیاز بگیرید. این ایده کلی هنوز هم وجود دارد و در عناوین مدرن امروزی این سبک نیز به کار می رود. ولی در بازی The Pinball Wizard توپ شما اکنون به یک جادوگر تبدیل شده و اهداف شما اکنون هیولا هستند. هدف شما بالا رفتن از یک برج است که ارای چندین طبقه است و با پیدا کردن کلید در هر طبقه و عبور از درب از طبقات برج بالا می روید. هر کلید در بدن یک هیولا پنهان شده است و اینکه المان‌های بازی به صورت تصادفی ارائه می شوند و بنابراین هر بار که بازی می کنید متفاوت است.

برای حمله به هیولاها، فقط با آنها برخورد می کنید و یا از یکی از جادوهای خود مانند Dash یا Magic Orb استفاده می کنید. هیولاها راهی برای مقابله و آسیب رساندن به شما دارند. به عنوان مثال: یکی از دشمنانی که با آن روبرو می شوید خفاشی است که روی سر شما بمب می اندازد و تنها راهی که می توانید به او آسیب وارد کنید، ضربه زدن به بمب و پرتاب آن به داخل بدن خفاش‌ها است. بمب‌ها منفجر می شوند و شما را از مرحله بیرون می اندازند که در این هنگام اگر مهارت feather خود را ارتقا نداده باشید، می تواند ویرانگر باشد و باعث از دست دادن میزان پیشرفت تان شود. این مهارت مقدار سلامتی از دست رفته بر اثر حملات دشمنان و هنگام سقوط از مراحل را کاهش می دهد، در این صورت دوباره می توانید از برج بالا رفته و مرحله مورد نظر را ادامه دهید. حملات سریع و پرتابه‌ای شما روش های بسیار مهمی برای مقابله با دشمنان هستند و به شما کمک می کنند در هر سیاه چال حرکت کنید.
گیم پلی پر هرج و مرج بازی The Pinball Wizard که دارای یک سیستم پیشرفت به سبک عناوین نقش آفرینی است و واقعا ساده و در عین حال منظم است و در آن فرصتی برای ارتقاء سطح مهارت ها و افزایش وضیعت‌های جسمانی مانند میزان سلامتی و حمله به شما داده می شود، چیزی است که این عنوان را سرگرم کننده تر و قابل تکرارپذیرتر از آنچه باید باشد می کند. بدون شک این بازی عملکرد بسیار بهتری نسبت به دیگر عناوین هم سبک خود نشان داده و حلقه گیم پلی بازی محبوب پین بال را متحول می کند.

مشکلی که من در حین تجربه این بازی داشتم، عدم پیشرفت واقعی بود. در چنین بازی‌هایی، شما می‌خواهید دائما چیزی تغییر کند، اما در اینجا هیچ چیز واقعا درست انجام نمی‌شود. با اینکه با پیشرفت در بازی مراحل چالش برانگیزتر می شوند، اما تنظیمات کلی آن هرگز تغییر نمی کند و همچنان کسل کننده و ناخوشایند باقی می ماند و بیشتر حس می کنید در حال تجربه یک بازی موبایل هستید.
ماهیت گیم‌پلی بازی است که شما را درگیر می‌کند و این همان چیزی است که باعث می‌شود تجربه آن را به هر کسی که به دنبال یک بازی معمولی اما اعتیادآور کنسول نینتندو سوئیچ باشد، توصیه ‌کنم. این بازی که در اصل برای Apple Arcade توسعه یافته بود، بی عیب و نقص‌ترین جلوه های بصری (بامزه، اما بسیار تکراری) یا موسیقی متنی که ارزش آزار دادن را داشته باشد را ندارد.
در نهایت، من خیلی سریع از جلوه‌های بصری The Pinball Wizard خسته شدم، زیرا محیط‌های متفاوتی وجود ندارد و بسیاری از مراحل کاملا مشابه هم هستند که باعث می‌شود همه چیز خیلی زودتر از تنوع بیشتر، یکنواخت شود. اما بدون شک موسیقی متن بازی یکی از نکات مثبت این بازی است که واقعا شنیدنی و زیبا بوده و کاملا با تم بازی مطابقت دارد.

نکات مثبت

ارائه گیم پلی بازی پین‌بال نسبتا لذت بخش
جلوه‌های بصری قابل تحسین و انیمیشن‌های دوست داشتنی
پاورآپ ها تفاوت زیادی در روند گیم پلی ایجاد می کنند
مکانیک‌های پین‌بال به طور هوشمندانه‌ای در بازی استفاده شده است

نکات منفی

بازی می توانست کنترل بیشتری روی جادوگر در اختیار شما قرار دهد
سبک هنری بازی دارای کیفیت پایینی است
بسیاری از سطوح بیش از حد مشابه یکدیگر هستند
گیم پلی پین‌بال بسیار کند و شناور است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
7.0
گیم پلی
8.5
موسیقی
8.5
جزئیات

من از وقتی که روی اتمام بازی The Pinball Wizard گذاشتم، لذت بردم و حتی آرزو داشتم چیزهای بیشتری برای ارائه داشته باشد. اما مطمئنا بازی از نظر تنوع و هیجان دارای کمبود است. با وجود تمام نکات منفی، این عنوان یک بازی کوچک و منظم با یک جلوه‌های ویژه تمیز و گیم پلی ساده اما اعتیاد آور است. اگر تصمیم دارید آن را بازی کنید، به خاطر داشته باشید که بهتر است آن را به عنوان یک بازی برای استراحت انجام دهید و نه به عنوان نوعی تست چالش مهارت.

7.9
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Trackline Express
14 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved