نقد و بررسی The Magnificent Trufflepigs

توسط Pars Joy در 29 دسامبر 2021

بازی The Magnificent Trufflepigs یک بازی در ژانر بازی های شبیه ساز می باشد که در آن به راه رفتن در نقشه و انجام بازی در قالب POV خواهید پرداخت. بازی توسط تیم توسعه بازی های AMC برای کنسول های مختلف توسعه داده شده است که امروز با نقد و بررسی آن در سایت Pars Joy در خدمت شما کاربران عزیز هستیم.

بازی The Magnificent Trufflepigs یک بازی محصول سال 2021 است. یک بازی با استوری لاین جالب و دقت در ساخت و دیالوگ های آن است که توانسته است بدنه اصلی بازی را تشکیل دهد. بدون مقدمه به تشریح داستان بازی خواهیم پرداخت.

همگی ما شاید در کودکی و نوجوانی بازی مخفی کردن اشیا و جواهر را انجام داده ایم. این بازی هم بر اساس همین بازی کودکی شکل گرفته است. برای توضیح بیشتر باید به این اشاره کرد که بازی The Magnificent Trufflepigs که به صورت مخفی کردن وسایل انجام می شود در اصل توسط یک کودکی به نام آدام صورت می پذیرد که هنگام بازی کردن با دوست دوران کودکی اش در بازی داستان های مختلفی را بوجود می آورد. جدا از قسمتی که بازی در گیم پلی خود باز اصلی بچگی را شبیه سازی کرده است باید فهمید که داستان هایی که بین این دو کودک رد و بدل می شوند چه تاثیری در آینده بازی خواهد گذاشت.

گیم پلی بازی در خیلی از قسمت های آن زیاده روی کرده است و ویژگی های بیش از حدی را به بازی اضافه کرده است که خوب اصلا نقد منفی بر روی آن انجام نمی دهیم. به طور مثال هنگام که می خواهید بازی را با دوستتان آغاز کنید در اتاق اصلی زمین کشاورزی حظور دارید و در انبار باید تجهیزاتی را که نیاز دارد پیدا کنید و بعد از انتخاب آنها به سراغ زمین بازی بروید. مثال بیلچه سنسور آب و یا بیل های بزرگ و قیچی ها و داس های شخم زنی انواع وسایلی هستند که باید آنها را جمع آوری کنید. جدا از این ها هم هر موقعی که در مرحله ای پیشرفت کنید می توانید آیتم های جدیدی را نیز در این انبار از حالت قفل خارج کرده و در بازی استفاده کنید. یکی از آیتم های مراحل آخری که در پیدا کردن اشیا از زیر خاک به شما کمک می کند استفاده از فلز یاب است که بدست آوردنش در بازی کمی سخت تر از آنچه است که تصورش را می کنید و باید امتیازات بسیار بیشتری را برای انتخاب و باز کردن این آیتم فراهم کنید. همینطور که اشاره کردیم جزییات بسیار زیاد بازی در انتخاب ابزار ها کمی باز را در این بعد نیز گسترش داده است. ولی مهمترین رکن اصل بازی برای پیش بردن مرحله ها استفاده از مکالماتی است که بین دو نفر انجام می شود. همانطور که در ابتدای این مقاله هم عرض کردیم مکالماتی که بین این دو کودک انجام می شود منجر به پیدا کردن نشانه ها و نکاتی می شود که منجر به پیدا شدن مکان های دفن اشیا می شود. جدا از اینکه این مکالمه های به پیدا کردن اشیا کمک می کنند همینطور داستان های فرعی را نیز بین این دو کودک نقل می کنند که در اصل مسیر اصلی بازی است و در آن پیغام های زیادی نهفته است که برای اسپویل نشدن آن پیشنهاد می دهیم که خودتان بازی The Magnificent Trufflepigs را انجام دهید.

یکی از بهترین انتخاب هایی که تیم توسعه دهنده بازی برای The Magnificent Trufflepigs کرده است استفاده از وویس اوور و صدا گذاری کارکتر های بازی همراه با گویندگان است. البته همیان طور که از تصاویر بازی می توانید مشاهده کنید دیالوگ های بازی در کنار ابزار بی سیمی تاکیواکی این دو کودک نیز نمایش داده می شود. با این حال دیالوگ ها و حس بیان آنها در بازی داستان بسیار جذابی را بین این دو رقم می زند. در ابتدای بازی رابطه آنها سرد و خشک است و هر چقدر که داستان بازی جلو می رود دو کارکتر بیشتر در همدیگر فرو خواهند رفت تا جایی که متن بازی را به یک داستان دراماتیک تبدیل می کند.

اما نکته بسیار مهم در مورد بازی The Magnificent Trufflepigs این است که دو شخصیت اصلی بازی اصلا یکدیگر را نمی بینند و این نکته کلیدی بازی است. داستان های شخصی که بین آنها رد و بدل می شود و زمین بازی که در آن قرار دارند همگی آنها را به هم نزدیک می کنند ولی هیچوقت همدیگر را در میان زمین پیدا نمی کنند.

نکات مثبت

داستان بسیار جذاب میان دو کودک
داستان های فرعی
گیم پلی در میحط سه بعدی
انواع ابزار ردیابی

نکات منفی

نداشتن صدا بر روی کارکتر ها

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
9.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
5.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که دو شخصیت متفاوت و معصومانه ای که در بازی قرار دارند با توسعه داده شدن بازی در جنبه های مناسب گرافیکی و صدا گذاری عالی همینطور استفاده از موتور بازی آنرئال انجین 4 بدنه قرص و محکمی به بازی داده است. با اینکه بازی در زبان انگلیسی فقط موجود می باشد و شاید کاربران دیگر که زبان را بلد نیستند نتوانند در متن اصلی داستان بازی قرار بگیرند و لی با این حال خود گیم پلی بازی نیز ارزش بالایی دارد و انجام آن توسط تیم نقد و بررسی ما توصیه می شود.

7.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved