نقد و برسی The House in Fata Morgana: Dreams of the Revenant Edition

توسط Pars Joy در 28 جولای 2021

به شخصه از بازی هایی که به سبک رمان بصری ساخته شده اند خوشم نمی آید و نمی توانم با آن ها خیلی ارتباط برقرار کنم و هیچ وقت به فکرم نمی رسید که بتوانم به یکی از این بازی ها نمره ی کامل بدهم ولی این بار یک اتفاق عجیب افتاده است. با وبسایت پارس جوی و نقد و برسی بازی The House in Fata Morgana: Dreams of the Revenant Edition که به تازگی برای نینتندو سوییچ و پلی استیشن نیز منتشر شده است همراه باشید تا ببینید داستان از چه قرار است!

داستان کلی بازی شاید کمی تکراری باشد و اگر کمی دنبال انیمه های ژاپنی باشید آن را بار ها و بار ها در شکل های مختلف شنیده اید اما این بازی به خوبی هر چه تمام تر داستان خود را روایت می کند و شما رو شگفت زده خواهد کرد و ثانیه ای از ذهنتان فراموش نخواهد شد و تا مدت ها ذهنتان را درگیر خواهد کرد.

داستان از این قرار است که شما به عنوان شخصیتی که حافظه ی خود را از دست داده است در یک خانه ی بزرگ به هوش می آیید. چشمانتان را که باز می کنید یک خدمتکار را می بینید که شما را ارباب می نامد و این اولین قدم شما برای یافتن راز طلسمتان است. در بازی هدف های بسیاری دارید که اصلی ترین آن پیدا کردن هویت اصلیتان است.

گیم پلی بازی نقش چندانی ندارد و حتی از شما خیلی انتخاب دیالوگ نیز خواسته نمی شود. یکی دو انتخاب محدود در بازی بیشتر ندارید و اصلا قرار هم نیست که داشته باشید. شاید اگر این بازی به نوع دیگری ساخته می شد و یا داستان آن از سطح کیفی پایین تری برخوردار بود این حرف را نمیزدم ولی آنقدر داستان بازی خوب روایت می شود که به این بخش بازی ایرادی وارد نمیکنم و خودتان آنقدر درگیر بازی می شوید که اصلا گیم پلی بازی یادتان می رود.

بازی آن قدر خوب روایت مناسبی دارد که بار ها و بار ها پیش می آید که در بازی به فکر فرو روید و در باره ی ادامه ی داستان بازی و شخصیت های آن حدس بزنید و آزمون و خطا کنید و خلاصه در۳۰ الی ۳۵ ساعت تجربه ی بازی حسابی مشغول خواهید بود و چشم از صفحه ی نمایشگرتان بر نخواهید داشت.

باقی بخش های بازی هم بی نقص هستند و نمی توان به آن ها ایراد گرفت. از طراحی چشم نواز محیط بازی گرفته تا جزئیات اجسام ، چهره ها و دیگر موارد همگی فوق العاده هستند و می توان ساعت ها راجب این موارد بحث کرد. در بخش صداگذاری و موسیقی هم روندی مشابه باقی قسمت های بازی را شاهد هستیم و هیچ نقصی به آن نمی توان گرفت.

همانطور که گفتم از بازی های رمان بصری معمولا لذت نمی برم مگر این که واقعا ارزش تجربه کردن را داشته باشند. اما محصول استودیوی بازی سازیNovectacle با خلق The House in Fata Morgana و آپدیت نینتندو سوییچ و پلی استیشن آن به اسم Dreams of the Revenant Edition توانسته است در این سبک یک شاهکار را خلق کند که تقریبا نتوان از آن هیچ ایرادی گرفت.

این بازی ۴۰ دلار قیمت دارد و می توانید آن را از فروشگاه کنسولتان دریافت کنید و اگر ۳۰ ساعت وقت دارید تا یک داستان جذاب را به شکل یک رمان مجازی بصری تجربه کنید این بازی بهترین گزینه بر روی میز شماست و امکان ندارد که از آن نا امید شوید و من هم این بازی رو به همه ی شما دوستان پارس جوی پیشنهاد می کنم.

(نکته : تنها دلیلی که ممکن است شما را از خرید این بازی منصرف کنم این هست که اگر از بازی های بدون تحرک که گیم پلی در آن نقش کمی دارد لذت نمی برید و قصد ارتباط برقرار کردن با آن را هم ندارید ممکن است بعد از مدتی از بازی خسته شوید چرا که عملا در بازی چیزی به اسم گیم پلی وجود ندارد و صرفا به یکی دو انتخاب محدود در دیالوگ خلاصه می شود که در آینده ی بازی تاثیرگذار است .) از این که با نقد و برسی این بازی فوق العاده زیبا و جذاب تا به این جای کار همراه وبسایت نقد و برسی پارس جوی بودید سپاسگزاریم.

نکات مثبت

داستان بی نهایت جذاب
گرافیک هنری فوق العاده
صداگذاری و موسیقی بازی

نکات منفی

ندارد (البته کمبود نقش گیم پلی در بازی می تواند برای برخی خبر بدی باشد)

امتیاز
امتیاز
گرافیک
10
داستان
10
گیم پلی
9.5
موسیقی
10
9.9
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved