نقد و بررسی بازی The Hand of Merlin

توسط Pars Joy در 24 آگوست 2022

سلام به دوستان عزیز وب سایت پارس جوی امروز هم همان طور که مطمئنا خودتان از الان حدس زده اید، با یک نقد و بررسی دیگر همراه شما هستیم. بازی ای که امروز قصد نقد و بررسی آن را داریم یعنی بازی The Hand of Merlin یک بازی خیلی جالب می باشد که قبل از انتشار انتظارات مخاطبین را خیلی بالا برده بود اما خب بعد از انتشار می توان به وضوح مشاهده کرد که این اثر اصلا نتوانسته این انتظارات را بر آورده کند و برخلاف تبلیغات زیاد و ظاهر خوبش موارد خیلی بدی هم دارد و ما فکر می کنیم که این بازی به طور کلی با این که ایرادات زیادی هم دارد اما برای بعضی از مخاطبین ارزش خرید هم دارد و در هر حال ما امروز این بازی را برای نقد و بررسی در پارس جوی انتخاب کرده ایم و اگر شما دوست دارید نظر پارس جوی را درباره این بازی به طور دقیق بدانید می توانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا هم با بازی ای که امروز برای شما دوستان عزیز در این مطلب انتخاب کرده ایم و بخش های مختلف آن مانند گرافیک، گیم پلی، موسیقی و داستان و هم با نظر ما درباره این بازی آشنا شوید.

از همین اول باید گفت که این بازی ایده کلی واضحی ندارد و با این که در ابتدا به شما گفته می شود قرار است راهی سفری در جستجوی بخش های گمشده روحتان شوید، آخرین کاری که در طول خط داستانی انجام خواهید داد گشتن دنبال روحتان و دست یافتن به هدفی که در این بازی وجود ندارد است و بازی پایان بندی ضعیفی هم در داستان خود دارد که در کل باعث می شود ما نتوانیم نمره خوبی به این بخش بدهیم.

گرافیک بازی احتمالا یکی از معدود بخش های واقعا جذاب و قوی آن است. البته که ما این ویژگی های مثبت در مورد گرافیک را در مقایسه با بقیه قسمت های این بازی می گوییم وگرنه به تنهایی این بازی شانسی در کنار بقیه بازی های این ژانر در سال جاری ندارد. اما در کل، چون بازی توانسته انیمیشن ها و ترنزیشن های زیبایی در کنار یک آرت استایل قوی با جزئیات بالایی را ارائه دهد، ما نمره خوبی به این بخش می دهیم. بعد از گرافیک، به بهترین بخش این بازی یعنی موسیقی آن می رسیم. با این که صداگذاری بازی فقط به زبان انگلیسی و صرفا برای بخش های محدودی از بازی موجود است، ما فکر می کنیم با توجه به ضعف داستانی و دیالوگ های نه چندان غنی این بازی صداگذاری آن به طور خوبی انجام شده است. بازی هم چنین موسیقی زمینه زیبایی دارد که به شما توصیه می کنیم آن را با قیمت شش دلار و خورده ای به طور جدا خریداری کنید و از آن لذت ببرید. این دو مورد در کنار جلوه های صوتی با کیفیت باعث می شوند که موسیقی بازی بالاترین نمره را در مقایسه با بقیه بخش های این بازی از ما بگیرد.

گیم پلی بازی از لحاظ فنی خوب طراحی شده و ایراد قابل توجهی ندارد. مشکل اصلی این بخش سیستم های پایه ای آن مانند سیستم مکانیکی یا سیستم مبارزه بازی است که به علت تلاش ناموفق سازندگان در ترکیب ژانر های مختلف واقعا غیرقابل استفاده هستند و اصلا تجربه خوبی به مخاطبین ارائه نمی دهند. هم چنین آپدیت جدید بازی یک سری از ایرادات مهم گیم پلی بازی را حل نکرده و کلا این بخش نمره خوبی از ما نخواهد گرفت.

خب دوستان عزیز وب سایت پارس جوی دیگر به پایان نقد و بررسی مان درباره بازی The Hand of Merlin رسیدیم و همان طور که خودتان می دانید، وقت گفتن نظر نهایی پارس جوی درباره این بازی است. به نظر وب سایت پارس جوی، بازی The Hand of Merlin یک تلاش ناموفق برای ترکیب دو ژانر مختلف می باشد اما ما فکر می کنیم که این بازی در صورتی برای شما مناسب خواهد بود که شما طرفدار بازی های ژانرهای experimental باشید و بتوانید با سیستم گیم پلی ای که هنوز قوانین درستی ندارد و پایه و اساس آن درست بناسازی نشده کنار بیایید و ابهامات و مشکلات زیاد داستان بازی هم در تجربه شما اختلالی ایجاد نکنند. در هر حال، ما این بازی را به اکثر مخاطبین به علت سلیقه ای بودن و قابل استفاده نبودن خیلی از بخش های آن توصیه نمی کنیم و اگر شما جزو دسته ای هستید که بالاتر توصیف کردیم و فکر می کنید خرید این بازی انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود، شما می توانید بازی The Hand of Merlin را با قیمت حدود بیست و پنج دلار در وب سایت استیم خریداری کنید و امیدواریم که این نقد و بررسی برای تصمیم گیری در مورد خریدن یا نخریدن بازی مذکور به شما کمک کرده باشد. اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید نظر خود را از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

نکات مثبت

گرافیک حرفه ای
موسیقی زیبا و درگیرکننده

نکات منفی

مبهم بودن هدف و ایده اصلی داستان بازی
پایان بندی و توسعه ضعیف خط داستانی
گیم پلی با سیستم مبارزه گیج کننده و نه چندان جالب

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
4.0
گیم پلی
3.0
موسیقی
9.0
جزئیات

بازی The Hand of Merlin تلاشی نه چندان موفق برای ترکیب کردن ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی در گیم پلی و داستان خود بوده که علی رغم ایرادات زیاد ممکن است برای بعضی مخاطبین تجربه خوبی فراهم کند.

6.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Eville
27 نوامبر 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
9.5

نقد و بررسی بازی Eville

8.8

نقد و بررسی بازی Kaiju Wars

7.8

نقد و بررسی بازی As Far As The Eye

8.8

نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare II

8.0

نقد و بررسی بازی Police Simulator: Patrol Officers

8.8

نقد و بررسی بازی Space Tail: Every Journey Leads Home

بازی Tekken 8 احتمالاً در سال 2023 منتشر خواهد شد

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved