نقد و بررسی The Executioner

توسط parsjoy در 14 سپتامبر 2020

در این مقاله با نقد و بررسی بازی The Executioner در خدمت شما هستیم. این بازی در سال 2015 به بازار عرضه شده است. این بازی بر روی کنسول های رایانه ای نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی ویندوزی قابل اجراست. به هر صورت امیدواریم که در این مقاله نیز مانند همیشه با ما همراه باشید تا بتوانیم با یکی دیگر از مجموعه نقد و بررسی های وب سایت parsjoy در خدمت شما باشیم. قبال ذکر است که این بازی توسط استودیوی بازی سازی Lesser Evil Games توسعه داده شده است و با همکاری استودیوی Ultimate Games به بازار منتشر شده است.

به صورت کلی بازی The Executioner یک بازی متن محور است که داستان و شیوه ی روایی آن مهم ترین المان و مولفه ی این بازی است. در این بازی شما در نقش یک جلاد ظاهر می شوید که باید مسیر خودش را به سمت و سوی روشنایی یا تاریکی دوباره بیابد. در این بازی تصمیم گیری ها بسیار نقش اساسی در پیشبرد داستان و روند بازی دارند و باید با دقت به همه ی تصمیمات و نتایج تصمیمات تان فکر کنید. داستان بازی نیز در زمان قرون وسطی و دوران امپراطوری های پرنیرنگ آن زمان جریان دارد.

در بازی شما در نقش مردی جوان ظاهر می شوید که پدرش که جلاد امپراطوری است به علت یک سری توطئه های کثیف به مرگ محکوم می شود و شما هم در نقش پسر وی از همان ابتدا با سوالات اخلاقی و روایی بازی رو به رو می شوید: آیا باید خودتان که فرزند خلف پدر و آموزش دیده ی او هستید جان وی را بگیرید یا بگذارید شاگردان کثیف و توطئه گرش این وظیفه را انجام دهند. به هر صورت بعد از این تصمیم گیری ابتدایی است که همه چیز شروع می شود.

بعد از این داستان بازی به همین صورت ادامه می یابد و بسیاری موارد بر تصمیمات شما در بازی استوار است. این خودتان هستید که باید انتخاب کنید که ایا مثل پدر وظیفه ی حقیر جلادی را برگزینید یا راهی بهتر برای زندگی تان پیش بگیرید. از آنجایی که سرنوشت پدرتان را به عنوان جلادی بزرگ در همان ابتدای بازی مشاهده کرده اید انتخاب همان سرنوشت گویی راهی اشتباه می نماید.

البته بعد از گرفتن جان پدرتان شما به عنوان جانشین وی در دربار حاضر می شوید و وظایف وی را انجام می دهید. از شکنجه کردن زندانیان با ابزار و تکنیک های خاص که ان ها را به حرف بیاورید تا اعدام و به گور فرستادن دشمنانی که بر علیه امپراطوری شوریده اند. تمامی این وظایف البته با شیوه ی خاص خود بازی و تصمیمات و نتایج ان پیش می رود.

در بازی شما یا سر کار خودتان هستید یا در مواقع عادی می توانید در شهر بگردید و البته همه ی این ها با جستجو در نقشه و رفتن به ان نقطه بدون هیچ حرکتی ممکن است چراکه بازی همانطور که اشاره شدیک بازی متن محور و تصمیم محور است و جلوه های گرافیکی البته هر چند کم نیستند اما تماما در قالب میان پرده هایی سینمایی به نمایش در می ایند.

بازی در شهر می توانید جست و جو کنید و بدن های زندانیان مرده و شکنجه شده را برای اهداف مختلف بفروشید یا از ان ها به نحو های دیگر در جهت پیشبرد علم استفاده نمایید و به کالبد شکافان بسپارید. در هر صورت انتخاب های بازی بسیار وسیع کار شده اند و همین امر باعث می شودتا بعد اخلاقی ماجرا بسیار پررنگ تر از پیش شود.

از مهم ترین المان های بازی بخش اخلاقی آن است. این کار شما ست و شاید تغییر دادن آن سخت باشد اما حداقل می توانید در این بین رنج کمتری به متهمان بدهید یا با تصمیم گیری خودتان ان ها را از جرم شان تبرئه کنید. به هر صورت بازی انتخاب های اخلاقی بسیاری پیش پای مخاطبین خودش می گذذاردکه این امر باعث می شود تا وی کمی به تفر فرو رود.

نکات مثبت

تصمیم محور بودن بازی
ابعاد اخلاقی تاثیرگذار

نکات منفی

کسل کننده بودن در بیشتر مواقع
فاقد جلوه های اکشن و حرکتی
متن محور بودن بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
7.0
گیم پلی
6.0
موسیقی
6.0
جزئیات

به صورت کلی این بازی یک بازی تاثیرگذار از نظر انتخاب اخلاقی می باشد و می تواند شما را با نتاریج هولناک هر تصمیم رو به رو کند ما بازی فاقد جلوه های اکشن می باشد و هم چنین کسل کننده است و تماما متن محور است که همه ی این موارد از جذابیت آن می کاهند.

6.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved