نقد و برسی Taxi Chaos

توسط Pars Joy در 8 سپتامبر 2021

یک سری بازی ها هستند که سعی دارند تا از موفقیت بازی های مشابه قدیمی استفاده کنند و با ساخت یک کلون از آن ها به موفقیت های آن بازی ها دست یابند و البته کم پیش می آید که چنین بازی هایی موفق شوند و معمولا باید از خودشان در ساخت بازی خلاقیت نشان دهند و دقیقا عنوان اصلی را کپی پیست نکنند.

Taxi Chaos یک بازی رانندگی می باشد که احتمالا قبل از هر چیز شما را به یاد بازی Crazy taxi می اندازد. این بازی توسط استودیوی Team6 Game Studios ساخته شده است و استودیوی Orange One نیز وظیفه ی انتشار این بازی را برعهده گرفته است. این اثر بر روی پلتفورم های نینتندو سوییچ ، ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ عرضه شده است و برای رایانه های شخصی در دسترس نمی باشد.

با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت Parsjoy باشید تا به هم به برسی این بازی بپردازیم و ببینیم که آیا هنوز هم چنین بازی هایی می توانند جذاب ظاهر شوند و از طرفی آیا استودیوی Team6 توانسته است یک بازی سرگرم کننده بسازد یا این که در این راه شکست خورده است و با عنوان با کیفیتی طرف نیستیم.

بگذارید صادق باشم. گول ظاهر بازی را نخورید چرا که اصلا قرار نیست بهتون در این بازی خوش بگذره و در واقع دارید با شروع بازی وارد یک کلکسیون از مشکلات متعدد می شوید. بازی که داستان خاصی ندارد و همان ابتدای بازی یکی از کاراکتر ها را باید انتخاب کنید و وارد شهر بازی شود. شهر بازی که New Yellow City  نام دارد طراحی خوبی دارد و پویا به نظر می رسد.

گیم پلی بازی به این صورت است که شما یکی از گیم مود های بازی را انتخاب می کنید و در آن به مسافرکشی می پردازید و باید پول جمع کنید و در لیدر بود نام خودتون رو ثبت کنید. گیم ماد های بازی به سه بخش کلی تقسیم می شوند که هر یک ویژگی های مخصوص خود را دارند و البته انتظار زیادی از آن ها نداشته باشید چرا که در هر صورت با این که بازی گیم پلی جذابی دارد ولی این گیم پلی خیلی زود تکراری خواهد شد و از آنجایی که آیتم هایی زیادی برای خریدن در بازی وجود ندارد.

فیزیک بازی مشکل دارد و سرشار از ایراد های فنی می باشد. یکی از مشکلاتی که در بازی بیش از حد به چشم می خورد فرو رفتن ماشین در اجسام مختلف و هزاران باگ و کرش جور واجور است که تجربه ی بازی را بسیار سخت می کند و تاثیر بسیار بدی بر روی بازی گذاشته اند و این موضوع کاملا مشهود است.

از نظر گرافیک فنی بازی به طور کلی زیبا است و محیط های جالبی در آن دیده می شوند که جزئیات نسبتا خوبی هم دارند. ولی مشکل اصلی آنجاست که با وجود این که از نظر هنری بازی تا حدودی جذاب است و رنگ بندی خوبی هم دارد ، از نظر فنی مشکلات زیادی دارد و بافت های بازی اصلا در حد و اندازه ی یک بازی نسل هشتمی نیستند و بازی بیش از حد کهنه به نظر می رسد و انگار در حال تجربه ی یک بازی نسل شش یا هفتمی هستید.

بازی از نظر صوتی یک فاجعه ی تمام عیار هست. تحمل کردن موسیقی های بازی با تحمل کردن شکنجه های دوران قرون وسطا در اروپا هیچ فرقی نمی کند و بهتر است که صرفا اگر دوست دارید از کسی اعتراف بکشید به او هدفون دهید و موسیقی های بازی را برایش پلی کنید تا خیلی سریع از او اطلاعات بگیرید. متاسافانه با این وجود که بازی به ترک های فوق العاده ای برای ارائه ی یک گیم پلی خوب احتیاج دارد ، اما سازندگان در ارائه ی یک موسیقی خوب شکست خورده اند.

اگر دوست دارید که خاطرات بازی Crazy Taxi رو مرور کنید ، بهتر است سری به فروشگاه تلفن همراهتون بزنید و نسخه ی پورت شده ی اندرویدی این بازی رو رایگان دانلود کنید و لذت ببرید، چرا که Taxi Chaos یک عنوان به شدت ضعیف است که جز اطلاف وقت نتیجه ای نخواهد داشت و خنده دار تر از باگ های بازی قیمت ۳۵ دلاری بازی هست که به هیچ وجهی قابل قبول نمی باشد.

اگر از طرفداران چنین بازی هایی هستید و از رانندگی یک تاکسی با سرعت دیوانه وار لذت می برید شاید بتوانید بازی را چند ساعتی تحمل کنید و البته باز هم به نظر من اگر دوست دارید بازی را تهیه کنید برای یک تخفیف درست و حسابی صبر کنید و در غیر این صورت اگر عضو این دسته از افراد نیستید با بازی نکردن این عنوان لطف بزرگی به خود کرده اید. از این که با نقد و برسی Taxi Chaos همراه وبسایت parsjoy بوده اید سپاسگزاریم!

 

نکات مثبت

ظاهر خوب بازی

نکات منفی

قیمت بسیار بالا
نبود تنوع در وسایل قابل خریداری
باگ و باگ و باگ
گرافیک فنی ضعیف

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
گیم پلی
4.0
موسیقی
2.0
جزئیات

اگر از طرفداران چنین بازی هایی هستید و از رانندگی یک تاکسی با سرعت دیوانه وار لذت می برید شاید بتوانید بازی را چند ساعتی تحمل کنید ولی در غیر این صورت بازی یک تجربه ی پر ایراد در اختیار شما خواهد گذاشت.

4.7
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved