نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

توسط Pars Joy در 26 نوامبر 2023

Sven Bømwøllen نام نسخه اول از سری بازیهای Sven است که در آن شما در نقش یک گوسفند قهوه ای شیطون هستید و باید به دور از چشم یک سگ باوفا و چوپان گله با گوسفندان دیگر تولید مثل کنید. جذابیت کلی این بازی در حدی بود که هفته پنج نسخه دنباله برای آن منتشر شد که هر کدام ویژگی های جدیدی را شامل می شدند؛ برای مثال یکی تعداد مراحل جدید و بزرگتر به همراه حیوانات جدیدی مانند خوک و مرغ را اضافه می کرد و دیگر ویژگی جدید مانند مراحل مختص بخش چندنفره و پاداش های اضافی را شامل می شد.

اکنون پس از گذشت چندین سال نسخه جدید این مجموعه تحت عنوان Sven – Completely Screwed منتشر شده که برای یکبار دیگر قرار است نوستالژی نسخه های قبلی خود را احیا کند. در ادامه با نقد و بررسی این بازی که توسط تیم تحریریه Pars Joy نگاشته شده، با ما همراه باشید.

در بازی Sven – Completely Screwed همانند عناوین قبلی خود، شما هدایت یک گوسفند سیاه نر به نام Sven را بر عهده دارید که وظیفه دارد با همه گوسفندهای سفید اطراف خود تولید مثل کند. این گوسفندان سفید ماده در بیشتر مواقع کاملاً منفعل هستند و منتظر توجه قهرمان اصلی هستند و به منظور بیان وضعیت آنها، توسعه دهندگان از دو نماد استفاده کرده اند که در بالای سر گوسفندان ظاهر می شود: یکی نماد ابر و آب و هوای و دیگری نماد رعد و برق است. وضعیت شادی گوسفندان ماده با نماد آب و هوا بالای سرشان نشان داده می شود.

هرچه این گوسفندان ماده زمان بیشتری را منتظر برآورده شدن نیازهایشان شوند، نماد خوشحالی شان به سمت رعد و برق تغییر می کند. در این هنگام، طولی نمی کشد که آنها عصبانی می شوند و به رنگ قرمز در می آیند و به سمت Sven حمله ور می شوند که البته طیف حمله آنها منطقه محدودی را شامل می شود و اگر فاصله نسبتا مناسبی با آنها داشته باشید، از آسیب در امان می مانید. در حالت عصبانیت گوسفندان ماده، آنها ممکن است سون را دچار نوعی برق گرفتگی کنند که به خودی خود فقط باعث از دست رفتن امتیاز می شود، اما همچنین Sven را برای مدت کوتاهی فلج می کند.

قبل از برانگیختن خشم گوسفندان سفید، سون می تواند برای آنها سوت بزند تا آنها را به سمت خود جذب کند. در این حالت پس از رسیدن به حالت حداکثر شادی (که با نماد قلب به نمایش در می آید)، گوسفندان ناپدید می شوند و در نتیجه امتیاز به بازیکن تعلق می گیرد. برای تکمیل یک سطح، سون باید تمام گوسفندان سفید را ناپدید کند. در مجموع 20 مرحله برای تکمیل وجود دارد که به تدریج، دشواری خود را افزایش می دهد و همه آنها از روند بسیار مشابهی پیروی می کنند.

دو نوع دشمن در بازی وجود دارند که Sven باید از آنها دوری کند: یک چوپان به نام Lars Einnicken به همراه سگ باوفایش که Wøtan نام دارد. اگر این دو شما را در حین جفت گیری ببینند، سریعا به سمت شما حمله ور می شوند. در این لحظات می توانید با پریدن به داخل یک حوض یا گودال که در هر مرحله وجود دارد، از این دو دوری کنید، در صورت انجام این کار Sven دوباره در جای دیگری روی صفحه ظاهر می شود. در هر مرحله سه آیتم زندگی در اختیار دارید و اگر همه آنها را از دست بدهید، بازنده خواهید شد.

بازی Sven – Completely Screwed را می توان به تنهایی نیز انجام داد، اما هیجان اصلی آن در حالت چندنفره نهفته است. حالت همکاری چندنفره از قابلیت تقسیم صفحه مشترک یا split-screen استفاده می کند که حداکثر با 4 شرکت کننده دنبال می شود. همچنین در این حالت می توانید به رقابت در برابر یکدیگر نیز بپردازید و در نهایت کسی موفق می شود که گوسفند بیشتری را حذف کند. علاوه بر این، برای اولین بار در بخشی از سری Sven، امکان بازی با حداکثر 4 بازیکن وجود دارد.

بدون شک سبک هنری با دست طراحی شده بازی همان چیزی است که بیشتر از همه خودنمایی می کند. دنیای بازی به گونه ای شاد و رنگارنگ طراحی شده که از گشت و گذار در آن واقعا لذت می برید و به هر گوشه و کنار آن که نگاه کنید، چیزی خیره کننده برای تماشا وجود دارد که واقعا نظر شما را جلب می کند. این سبک گرافیکی زیبا را تعدادی موسیقی متن واقعا شنیدنی همراهی می کند که جزو نقاط برجسته بازی محسوب می شوند.

بازی Sven – Completely Screwed در کل بد نیست، گیم پلی لذت بخش است. اما قیمت قطعاً آن با توجه به محتوایی که ارائه می دهد، خیلی بالاست. با این حال برای یک سرگرمی کوتاه مدت انتخاب مناسبی است که توسط علاقمندان تعیین می شود.

نکات مثبت

ارائه مراحل چالش برانگیز که دشواری خود را به آرامی افزایش می دهند
مدهای مختلف قابل بازی
در مقایسه با عناوین قبلی، سیستم حرکتی بازی بهبودیافته است
موسیقی متن شاد و جذاب
سبک هنری زیبا و دوست داشتنی

نکات منفی

خیلی کوتاه است
فاقد برخی ویژگی هایی است که بازی های اصلی Sven را متمایز می کرد
در حالت تک نفره، کمی خسته کننده است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
7.0
گیم پلی
7.5
موسیقی
9.0
جزئیات

Sven - Completely Screwed یک بازی مستقل معمولی با گیم پلی بسیار ساده، کمی خسته کننده در حالت انفرادی و کمی سرگرم کننده تر با دوستان است که با سبک هنری زیبا و موسیقی های فوق العاده شنیدنی خود برای چند ساعت می تواند شما را سرگرم کند، تا حدی که می تواند نوستالژی نسخه های قبلی خود را برای کنسول های جدید بازسازی کند.

8.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Hero’s Hour
21 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved