نقد و بررسی بازی Super Intern Story

توسط Pars Joy در 23 نوامبر 2023

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بازی های ویدیویی چگونه ساخته می شوند و چه مراحلی را طی می کنند تا به دست شما برسند؟ آیا جزو رویاهای همیشگی شما نیز بوده که روزی بتوانید در صنعت بازی فعالیت کنید؟ شاید از خودتان بپرسید که این مقدمه چه ربطی به مقاله نقد و بررسی بازی مورد نظر ما دارد، ولی با وجود برانگیختن احساس تعجب شما، باید بگویم که ایده اصلی بازی Super Intern Story دقیقا از همین مقدمه گرفته شده و به خوبی آن را در ساختار کلی خود به کار برده است.

این یک بازی پلتفرمر دوبعدی بسیار جذاب است که در ابتدا برای PC منتشر شد و پس از گذشت یکسال، در ژوئیه 2023 دسترس دارندگان کنسول نینتندو سوئیچ قرار گرفته است. این یک عنوان اکشن و پلتفرمر فوق العاده سرگرم کننده است که در آن با زندگی سخت یک هیولا آشنا می شوید.

سناریوی داستانی جذاب Super Intern Story همان چیزی است که بلافاصله شما را جذب می کند. شما نقش یک کارمند جدید و تازه وارد را بازی می کنید که به تازگی اولین روز کاری خود را در یک شرکت بازی سازی آغاز کرده است. موقعیت جدید شما در این شرکت، در نقش هیولایی است که افتخار سلاخی شدن توسط قهرمانان بازی را به دست می آورد.

حتی اگر توانایی پایان دادن به این ماموریت آنها را ندارید، باید قوانین را دنبال کنید و به آنها کمک کنید تا در نهایت به یک قهرمان واقعی بازی تبدیل شوند. شما باید در محیط “چالش‌برانگیز”این شرکت فعالیت کنید، جایی که هر چیز آن ممکن است ناگهان اشتباه پیش برود و البته مطمئنا قطعاً اشتباه خواهد شد.

از آنجایی که این بازی یک پلتفرمر است، بنابراین شما مجبور نخواهید بود با کنترل های پیچیده سر و کار داشته باشید. شما می توانید حمله کنید، بپرید و با سایر NPC ها، تعامل داشته باشید که معمولاً مستلزم باز کردن چیزی یا استفاده از آنها است.

ساختمان اصلی که Super Intern Story در آن جریان دارد، با پیشروی در مراحل، به طبقات و افراد بیشتری مجهز می شود. همچنین شما می‌توانید لباس‌های مختلف با توانایی‌های مختلف بپوشید و با همکارانی ملاقات کنید که از می‌خواهند برای آنها تعدادی ماموریت جانبی را انجام دهید. یکی از سرگرم کننده ترین این فعالیت های جانبی، یک بازی به سبک 8 بیتی است که می توانید در کافه تریا بازی کنید.

هر روز داخل بازی متفاوت است و با مشکلات جدیدی روبرو می شوید که شرایط دشواری را فراهم می کنند. عناصر طنز به کار رفته در دیالوگ ها واقعا جذاب هستند و این شوخ طبعی باعث لبخند زدن شما می شود و تلاش برای پیروی نکردن از دستورالعمل های هر مرحله، شگفتی های زیادی به همراه دارد. همچنین علاوه بر فعالیت های اصلی، 4 مینی بازی هیجان انگیز را در اختیار دارید که هر کدام به یک لباس قهرمان داستان مرتبط هستند. چالش اصلی در نحوه رسیدن به این مینی بازیها است که واقعا شرایط دشواری را باید پشت سر بگذارید.

بازی دارای اشکالات فنی است، برای مثال یکی از ماموریت ها از شما می خواهد که یک آیتم را بردارید و آن را برای شخص تعیین شده ای بیاورید. منتها قبل از بازگشت شما، بازی ذخیره می شود و آیتم مورد نظر از موجودی شما ناپدید می شود. همچنین برخی مراحل می توانند یکنواخت شوند، به خصوص با اضافه شدن وظایف جدید.

از نظر بصری، گرافیک این بازی یادآور بازی World of Goo می بباشد که واقعا فوق العاده است. یک سبک انیمیشن پررنگ همراه با رنگ‌های پر جنب و جوش که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. شما بخشی از یک دنیای زنده هستید، دنیایی که با داستان به خوبی گره خورده است. موسیقی متن بازی نیز امتیاز بسیار خوبی می گیرد و محیطی طنزگونه را به آن اضافه می کند. هنگامی که یک قهرمان وارد یک مرحله می شود و وقتی همه چیز مشخص است، این نشانه های موسیقی است که به بازیکن هشدار می دهد.

در مجموع می توان گفت Super Intern Story یک پلتفرمر سرگرم کننده با مکانیک های مختلف گیم پلی، دیالوگ های خنده دار و رازهای زیاد است که مشابه آن را تاکنون بازی نکرده ام. ایده های جدید زیادی در ساختار کلی بازی به کار رفته که واقعا قابل تحسین هستند، اما افسوس که گرفتار برخی مشکلات همیشگی و رایج عناوین پلتفرمر است که هیجان کلی آن را خدشه دار می کند.

نکات مثبت

دیالوگ های خنده دار و حاوی مضامین طنز
مینی گیم های جذاب که یک افزونه عالی محسوب می شوند
طرح داستانی سرگرم کننده
ارائه یک گیم پلی دائما در حال تغییر که یکنواختی را تا حد زیادی کاهش می دهد

نکات منفی

در کمتر از 4 ساعت تکمیل می شود و بنابراین یک بازی کوتاه است
دشوارتر از آن چیزی است که تصور می کنید
برخی مراحل حالت یکنواخت پیدا می کنند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
7.5
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.5
جزئیات

Super Intern Story یک بازی سرگرم کننده و تا حدودی عجیب و غریب است و گرافیک زیبایی دارد. با پیشرفت بازیکنان، تغییراتی را در مراحل ایجاد می کند که باعث می شود گیم پلی را جذاب و تازه نگه دارد. کاوش در ساختمان اداری یک بخش عالی و احتمالاً بهترین بخش بازی است. با این حال دارای یکسری اشکلات فنی و دیگر ایرادات است که روی تجبه لذت بخش آن تاثیر می گذارد. اگر بتوانیم این مشکلات را نادیده بگیریم، با یک بازی پلتفرمر جذاب روبرو خواهیم بود که به خوبی می تواند شما را برای چند ساعت سرگرم کند.

7.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Flooded
24 فوریه 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

8.4

نقد و بررسی بازی nGolf

7.5

نقد و بررسی بازی Wildagotchi: Virtual Pet

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved