نقد و بررسی Sunblaze

توسط Pars Joy در 13 ژانویه 2022

بعضی مواقع شده است که بازی را انجام بدهیم و بعد از گذراندن 1 ساعت ببینیم که در همان مرحله ابتدایی هستیم و فکر کنیم که بازی را به شکل غلط و بد ساخته اند. اما در اصل این بازی ها برای کسانی هستند که گیمر های حرفه ای با صبر بالایی هستند. اگر می خواهید خودتان را در یک بازی شکنجه کنید بگذارید بازی Sunblaze را به شما معرفی کنیم. با نقد و بررسی این بازی جالب در سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

معمولا اینگونه بازی های ماجراجویی برای همه گیمر ها ساخته نمی شوند و بیشتر اصول چالش در بعضی بازیکنان است که باعث می شود این بازی ها در اصل وجود داشته باشند. بازی هایی مانند کوردو و یا جامپین بریک از ابتدایی ترین بازی های 2015 بود که در آن باید آنقدر بدر بازی شکست می خوردید تا بلاخره متوجه انجام بازی شوید.

در بازی Sunblaze ساخت بازی از همان اصول پیروی می کند. گیم پلی بازی در نگاه اول در محیطی دو بعدی و ماجراجویانه طراحی شده است. کارکتر ها بسیار جذاب و کارتونی ساخته شده اند و محیط بازی به گونه ای مدرن و نئون مانند طراحی شده است.

داستان بازی Sunblaze را نباید یک داستان بزرگ و یا حتی با کیفیت معرفی کرد. دیالوگ های بازی بین دو شخصیت که یکی از آنها رئیس جوزی شخصیت اصلی بازی است که او را با چالش هایی به ماموریت می فرستد تا بتواند پدرش را پیدا کند و در راه از او سوء استفاده های گوناگونی می کند. بعد از اینکه با کارکتر ها آشنا شدید داستان هایی که در بازی نشان داده می شود صرفا برای این است که شما از مرحله به مرحله دیگر بدون هیچ مقدمه ای منتقل نشود. اما اگر صادقانه بخواهیم بگوییم در اینگونه بازی ها اصلا گیمر ها توجه به داستان بازی ندارند و برای آنها مهم است که تا چه اندازه ای  می توانند سختی مراحل را پشت سر بگذارند.

از آنجایی که اگر با اینگونه بازی ها آشنا باشید می دانید که بازی پر از تله ها و پیچیدگی هایی است که انجام آنها معمولا بسیار مشکل است. اصلا امکان ندارد بتوانید در بازی Sunblaze یک مرحله را بدون این که شکست بخورید پشت سر بگذارید. در خیلی از مواقع تله هایی که در بازی وجود دارند بسیار مخفی شده هستند و بعد از اینکه شما گرفتار می شوید برای انجام دوباره مرحله باید یادتان بماند که در برخورد با آن تله مخفی در انجام بازی در سری دوم باید چه کاری انجام دهید.

مهمترین اصول انجام بازی در ابتدای آن این است که عضلات دستتان با دسته به صورت هوشمند حافظه انجام گیم پلی بازی را به خوبی در خود ذخیره کنند. با اینکه مراحل اولیه ساده هستند و بیشتر برای اینکه شما با کنترلر بازی آشنا شوید طراحی شده اند بعد از آنها باید به فکر این باشید که چگونه می توانید از پس گذراندن تله های بازی بربیایید و همچنین مهمتر از همه بهترین روش و مسیر را برای رد شدن از این مرحله به نقطه چک پوینت را در ذهن خود طراحی کنید.

در بیشتر مواقع در بازی باید حرکت را ادامه دهید. بازی مانند تورچر های قدیمی به گونه ای نیست که بتوانید شخصیت بازی را در جایی نگه دارید. اصولا وقتی پرش اول را در بازی Sunblaze انجام می دهید و خودتان را وارد مهلکه می کنید می توانید ببینید که بیشتر مکان هایی که بر روی آن قرار دارید در اصل خانه هایی هستند که با حرکت خودشان شما را سمت مرگ می برند. در نتیجه بعد از پرش ها همیشه باید منتظر این باشید که در فرصت مناسب به پله بعدی بروید تا دوباره این داستان تکرار شده تا در نهایت به چک پوینتی برسید که در اصل یک چیپ پردازنده را که قسمت از یک چیپ بزرگ تر در بازی است در آن جمع آوری می کنید.

نکات مثبت

مسیر های سخت و چالش برانگیز
محیط خوب و روان و ساده
نقشه های متنوع
افکت های تصویری و گیم پلی جذاب

نکات منفی

نداشتن داستان مرکزی مناسب

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
6.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.0
جزئیات

 اما بازی Sunblaze به شما می فهماند اگر در انجام آن مصمم باشید حتما می توانید به مرحله بعدی بروید ولی اگر در ابتدای بازی بعد از چند بار واقعا بازی برایتان طاقت فرسا است باید پیشنهاد کنیم که بازی را عوض کنید و به دنبال ژانر دیگری بروید چون انجام بازی های پانشی برای همه گیمر ها نیست.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved