نقد و بررسی Steampunk Tower 2

توسط parsjoy در 28 ژانویه 2021

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت Parsjoy. با بررسی بازی Steampunk Tower 2 که برای پلتفرم های Playstation 4 , Nintendo Switch , Xbox One و همچنین رایانه های شخصی و سیستم عامل اندروید منتشر شده است در خدمت شما هستیم.

بازی های دفاع از برج یکی از خاص ترین سبک های بازی های استراتژیکی محسوب شده و اگر از ایده ها و تنوع های خوبی برخوردار باشند پتانسیل تبدیل شدن به بازی های بی نظیر و سرگرم کننده ای را خواهند داشت. این بازی ها به لطف وجود ابزار های مختلف جنگی از ابزار های قدیمی و ابتدایی مثل منجنیق ها و تیر کمان تا ابزار های تخیلی مانند ربات ها و اسلحه های خودکار از قسمت های و ابزار های متنوعی بهره خواهند برد و تنوع در انتخاب بازی های این سبک نیز بسیار زیاد و قابل قبول خواهد بود. حتی موارد خاصی مانند بازی Plant vs Zombies که شما باید توسط گیاهان مختلف از حمله زامبی ها جلوگیری کنید.

بازی مورد بررسی ما نیز یکی دیگر از بازی های دفاع از برج بوده و شما را در برابر یک گروه جنایتکار و شرور قرار خواهد داد. شما فرمانده یک گروه مقاوت هستید که توسط شخصی به نام لرد بینگهام سرپرستی و اداره میشود. او برای تقویت قوای خود و داشتن برتری نسبت به گروه The Cult که همان گروه شرور و متجاوز بازی می باشد از شما برای فرماندهی نیرو های خود درخواست میکند. شما باید از شهر های مختلف گذر کنید و آن ها را از دست گروه The Cult نجات دهید و در مناطق مختلف با آن ها روبرو شده و مبارزه کنید. همچنین اتحاد هایی را برای خود با شهر های دیگر و آن هایی که نجات داده یا تسخیر میکنید شکل دهید تا بتوانید به تهدیدات گروه The Cult غلبه کرده و آن ها را برای همیشه نابود کنید. اما این راه آنچنان که فکر کنید آسان نبوده و گروه The Cult با تمام قوای خود برای دستیابی به قدرت و از سر راه برداشتن دشمنان خود استفاده خواهد کرد و در این میان یک جنگ بزرگ بین شما و متحدانتان در برابر گروه The Cult شکل خواهد گرفت.

داستان بازی کمی ساده و روند خطی دارد. گرچه در بیشتر اوقات داستان بازی بسیار کمرنگ شده و جای خود را تماما به گیم پلی و کشور گشایی های شما خواهد داد. اما همچنان به عنوان یک قسمت مهم در بازی وجود دارد که بهتر بود کمی بیشتر به جزییات آن پرداخته و وقت بیشتری را صرف داستان نویسی و دیالوگ نویسی برای آن کنند. بازی پتانسیل های قابل توجهی برای جای دادن یک داستان خوب و ترکیب آن با گیم پلی فوق العاده اش داشته اما از آن هیچ بهره ای نبرده و صرفا داستان بازی یک حالت شروع کننده و یک هدف مشخص برای جنگ های شما را دارد و نه چیزی بیشتر از این.

شما باید در سه حالت مختلف به بازی کردن پرداخته و مهم ترین آن ها نیز حالت داستانی آن است که شما را به مرکز جنگ ها و فرماندهی برج ها برای دفاع در برابر گروه The Cult خواهد برد. دو حالت دیگر نیز در بازی وجود دارد که بیشتر به عنوان مراحل جانبی از آن ها یاد شده و شما میتوانید با انجام آن ها منابع مختلفی را برای آزاد سازی مهارت ها قابلیت های ویژه ی خود و همچنین تقویت قدرت سلاح های دفاعی تان استفاده کنید. شما در هر بازی یک برج چندین طبقه را در اختیار خواهید داشت که باید سلاح های متفاوتی را بر اساس نقشه ها و نیرو های حمله کننده دشمنان استفاده کرده و در هر طبقه بگذارید. تنوع دشمنان نیز تا حد قابل قبولی بالا بوده و شما را برای تعیین و به کار بردن استراتژی های مختلف به زحمت خواهند انداخت. شما باید بتوانید نقشه بازی را از وجود گروه The Cult پاک کنید که این کار با توجه به طولانی بودن نقشه و وجود مراحل جانبی تاثیر گذار و خوب زمان زیادی را از شما خواهد گرفت و شما را برای مدت ها سرگرم خود خواهد کرد.

نکات مثبت

تنوع خوب در اسلحه ها
اجبار برای استفاده از تاکتیک های متفاوت
مراحل جانبی جذاب و تاثیر گذار

نکات منفی

استفاده نکردن از پتانسیل های خوب داستانی
هوش مصنوعی متناوب در دشمنان

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
7.5
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.0
جزئیات

عنوان Steampunk Tower 2 یک بازی فوق العاده جذاب و سرگرم کننده برای علاقه مندان به سبک های دفاع از قلعه بوده و شما را با گیم پلی متنوع و دقیق خود برای مدت ها سرگرم خد نگه خواهد داشت. در بازی مشکلات کوچکی نیز وجود دارند اما به هیچ وجه مانع لذت بردن از بازی نخواهند شد و شما را از خرید بازی پشیمان نخواهند کرد.

8.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved