نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming

توسط Pars Joy در 20 فوریه 2023

دنیای جدیدی از سرگرمی و شادی را در بازی Sport & Fun: Swimming کشف کنید که لحظات بسیار خوشی را برای شما به همراه دوستان و اعضای خانواده در نظر گرفته است. این بازی از جمله جدیدترین عناوین مستقل سرگرم کننده کنسول نینتندو سوئیچ است که به دور از هر گونه حاشیه و یا تبلیغاتی در 3 فوریه 2023 منتشر شده است. منتها دقیقا علتش را نمی دانم که چرا تاکنون وب سایت های منتقد نسبت به آن هیچ گونه واکنشی انجام نداده اند و البته این قضیه در مورد پلیرها نیز برقرار است. به نوعی می توانم بگویم این بازی در زیر سایه دیگر عناوین به طور کامل گم شده و به همین علت مورد توجه قرار نگرفته است. در هر صورت ما نقد و بررسی خود را بر اساس شواهد و اطلاعاتی محدودی که داریم، انجام می دهیم.
بازی Sport & Fun: Swimming فاقد هرگونه بخش داستانی است که البته وجود آن چندان توجیهی هم نداشت و تمرکز اصلی آن روی بخش گیم پلی است و همانطور که از عنوانش پیداست، قصد دارد شما را با یکی از مهم ترین ورزش های آمادگی جسمانی یعنی شنا آشناتر سازد.

یکی از جذاب ترین ورزش های آبی که فکر نمی کنم کسی را پیدا کنید که از انجام آن رضایت نداشته باشد. این بازی جدید نیز چندین حالت معروف ورزش شنا از جمله کرال سینه و کرال پشت در محیط های مختلف خود به شیوه کاملا جذابی به شما می آموزی و با استفاده از کنترل های مخصوص Joy-Con نینتندو سوئیچ خود، جذاب ترین چالش زندگی خود را تجربه خواهید کرد.
نکته مهمی که در مورد گیم پلی بازی وجود دارد، این است که نمی توانید تا هر میزان مسافت دلخواهی که در نظر داشته باشید، با هر میزان سرعت بالایی شنا کنید که البته از این نظر سازندگان سعی کرده اند تا حد امکان به دنیای واقعی وفادار باشند. برای مثال اگر برای مدت بیش از 30 ثاتیه با سرعت بالا شنا کنید و به اخطارهای بازی نیز توجهی نکنید، به عنوان مجازات به مدت 15 ثانیه از انجام بازی کنار گذاشته می شوید و پس از اتمام این مدت دوباره مثال قبل می توانید با احتیاط ادامه دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که با سرعت خود شنا کنید و برای استراحت های بسیار مورد نیاز وقت بگذارید، زیرا قرار است از سالم ترین حلقه گیم پلی در کل زندگی خود لذت ببرید.


برای انجام بازی می توانید از آواتارهای مختلفی استفاده کنید از هر دو نوع گونه انسانی و حیوانات هستند. آوتارهای انسانی به صورت کاراکترهای بچه هستند و حیوانات نیز شامل گربه، سگ و دیگر موارد می شوند که خوشبختانه همگی آنها ظاهری فوق العاده دوست داشتنی دارند و مطمئنا برای اکثر مخاطبان، جذابیت های خاص خود را خواهند داشت. شخصیت ها و سبک های شنا را در هر زمان که خواستید، می توانید تغییر دهید. همچنین امکان بازی با دوستان نیز وجود دارد یا اینکه می توانید خود را با ایجاد چالش های روزانه به چالش بکشید. اهداف روزانه را برای بهبود سلامت خود کامل کنید و تمام تلاش خود را برای باز کردن قفل هر دستاورد انجام دهید. یکی دیگر از حالات جذاب بازی این است که میزان مسافت شنای خود را در مکان های مختلف ثبت کرده و هر موقع که خواستید، با دیگر موارد مقایسه کنید.

از نظر گرافیک و جلوه های بصری، بازی Sport & Fun: Swimming از سبک هنری خاص و قابل توجهی استفاده می کند که به راحتی می تواند نظر هر پلیری را به خود جلب کند. از مدل سازی شخصیت های اصلی و موجودات دریایی زیرآب گرفته تا طراحی محیط‌هایی که در آنها به شنا کردن می پردازید، همگی و همگی با بالاترین دقیق و جزئیات طراحی شده اند و از انواع پالت های رنگی جذاب و متنوع استفاده شده است. موسیقی و صداگذاری نیز از استانداردهای عناوین روز استفاده می کند و حس بسیار خوبی از ورزش شنا را در اختیار مخاطب قرار می دهد.

نکات مثبت

شخصیت های بانمک دوست داشتنی
ارائه سبک های مختلف ورزش شنا
انواع مکان های متنوع برای شنا
ارائه اهداف روزانه برای تکمیل
سبک هنری کاملا جذاب و چشمگیر

نکات منفی

گیم پلی پس از مدتی بازی کردن ممکن است خسته کننده شود
امکان تجربه کاملا انفرادی وجود ندارد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
7.0
گیم پلی
7.5
موسیقی
7.5
جزئیات

بازی Sport & Fun: Swimming با ارائه گیم پلی جذاب و کنترل های کاملا شهودی و ساده خود تلاش می کند افق های کامل جدید و تازه ای را در دنیای عناوین سرگرمی مخصوص خانواده ها و دوستان باز نماید و البته در انجام این کار نیز تا حد زیادی موفق می شود، ولی متأسفانه، از آنجایی که عمق کافی در جبنه های مختلف خود ندارد، شما را برای مدت طولانی در صفحه نمایش نگه نمی دارد. همانطور که در این مقاله نیز ذکر شد به نظر می رسد این عنوانی است که شما فقط به علت گذارندن بخشی از یک روند تناسب اندام و یا آمادگی جسمانی آن را نصب کرده باشید که البته هسته اصلی گی پلی نیز روی چنین موردی تمرکز دارد یا مینی گیمرهای خانگی از آن برای رقابت استفاده می کنند و مقداری انرژی می سوزانند. ولی به نظرم از دیگ جنبه های خود می تواند تا مدت زمانی شما را سرگرم سازد.

7.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Hero’s Hour
21 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved