نقد و بررسی بازی Space Tail: Every Journey Leads Home

توسط Pars Joy در 17 نوامبر 2022

در آینده ای که در آن، تکنولوژی توسعه یافته و در زمینه های مختلف بسیار پیشرفت کرده، دانشمندان یک سگ ولگرد را برای انجام آزمایش در اختیار می گیرند و آن را برای یک سفر خارجی ماورای زمین برای آموزش می فرستند. داستان بازی Space Tail: Every Journey Leads Home که یک عنوان ماجراجویی 2.5 بعدی می باشد، در مورد همین موضوع است. سبک هنری به کار رفته در محیط های این بازی یادآور یک کتاب داستان کودکانه است که با صحنه های کوتاه و روایت عمیق داستانی بازی همراه است. البته اصطلاح کودکانه بودن بدان معنا نیست که سبک هنری بد یا ساده است و یا اینکه مناسب بزرگسالان نباشد، در واقع کاملا برعکس است. محیط ها به زیبایی رندر شده و با جزئیات کامل طراحی شده اند دارند و شاهد استفاده از سبک هنری خاصی هستیم که هر مخاطبی را به خود جذب می کند. برای مطالعه نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

شخصیت اصلی داستان بازی یک سگ به نام Bea است که در سیاره های مختلف به گشت و گذار و جستجو می پردازد و با استفاده از حواس چندگانه خود از قبلی بویایی، شنوایی و بینایی استفاده کند تا راز و رمز سیاره های گوناگونی که وارد آنها می شود را کشف کند. این سیاره های مختلف بازی هر کدام از نظر بصری متمایز از یکدیگر هستند و هیچ کدام شبیه یکدیگر نیستند. محیط‌های متنوعی برای کاوش وجود دارد، از ایستگاه‌های فضایی متروک گرفته تا جنگل‌های سرسبز و بیابان‌های وسیع و حتی منظره ‌ای از کریستال‌های درخشان بنفش رنگ. بازی دارای یک بخش آموزشی یا Tutorial است و شما آن را با گذراندن دوره‌ های آموزشی ای شروع می ‌کنید که در آن مهارت‌ های مختلف به شما آموزش داده می ‌شود، زیرا این یک بازی پلتفرمر است که در آن می توانید تصور کنید بدوید و بپرید و در مجموع از المان های پلتفرمینگ بازی استفاده کنید، اما علاوه بر این کارها می توانید از حواس پیشرفته Bea برای حل مسائل و معماهای مختلف استفاده کنید. برای مثال استفاده از حس بینایی برای دیدن اتصالات دستگاه ها، یا حس بویایی برای دنبال کردن مسیرها و جلوگیری از خطراتی مانند سوختن سیستم تهویه.

بعد از گذراندن بخش آموزشی، کاوش فضایی خود را آغاز می کنید و به سیاره اول می رسید، اینجاست که با توجه و وضوح بیشتری متوجه گرافیک فوق العاده بازی می شوید، در این قسمت اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است که شما را به یاد فرانچایز Ori می اندازد و این مسئله نویدبخش بسیار خوبی است و جای امیدواری دارد.

با پیشروی در بازی، با انواع حیوانات بومی موجود در سیاره ها آشنا می شوید و در اینجاست که می توانید از دیگر مکانیزم های بازی استفاده نمایید که به شما امکان می دهد با آنها ارتباط برقرار کنید. برقراری ارتباط اینگونه صورت می گیرد که شما اقدامی مانند غرغر کردن انجام می دهید و این باعث می شود آنها احساس خاصی نسبت به شما پیدا کنند،. در مجموع، حیوانات مختلف به اعمال شما واکنش های متفاوتی نشان می دهند و بسته به احساسی که برمی انگیزید، می توانید آنها را به عنوان مثال مجبور کنید به شما حمله کنند یا اینکه کمک کنند. این مکانیزم گیم پلی جزو نوآورانه ترین المان هایی است که تا به حال در یک بازی پلتفرمر دیده ایم.
ممکن است تصور کنید بازی Space Tail: Every Journey Leads Home فقط یک بازی ساده و معمولی در مورد ماجراجویی یک سگ دوست داشتنی است، اما باید گفت گیم پلی آن به طرز شگفت انگیزی هوشمندانه کار شده و المان های جدیدی در آن استفاده شده که تا به حال در کمتر عنوان پلتفرمری آنها را دیده بودیم. برای مثال شما باید از حواس چندگانه Bea که شامل بینایی، شنوایی و بویایی است، به روش ‌های بسیار خلاقانه استفاده کنید و آنها را در جهت پیشبرد مراحل بازی به کار ببرید. پازل ها به خوبی طراحی شده اند و حل کردن آنها معمولا رضایت بخش است، اما آنقدر سخت و چالش برانگیز نیستند که خسته کننده یا تکراری باشند. به طور کلی همگی این موارد گفته شده در ترکیب با یک قهرمان دوست داشتنی، یک بازی بسیار خوب را ارائه داده اند.

سازندگان روی بخش های صداگذاری و انیمیشن های بازی هم وقت زیادی گذاشته اند و به خوبی شما را مجذوب محیط بازی می کنند. این بازی با گرافیک و داستان جذاب و گیم پلی شگفت آور خود، یک عنوان خوش ساخت و معمایی برای گیمرها محسوب می شود. بازی موارد زیادی برای ارائه دارد: یک داستان منحصر به فرد با روایت جذاب، کنترل های بسیار خوب و گرافیک عالی و محیط های هنری چشم نواز. برای علاقه مندان به بازیهای پلتفرمر، این بازی شما را ناکام نخواهد گذاشت، زیرا با پازل ها و ویژگی های اکتشافی خود شما را تا ساعت ها سرگرم می سازد.

بازی Space Tail: Every Journey Leads Home یک ماجراجویی داستانی سرگرم کننده را ارائه می دهد که ادای احترام به فضانوردان حیوانی است که به ما در کشف ستاره ها کمک کردند. بازی با مکانیم های گیم پلی خود که به ندرت حالتی خسته کننده و فراموش شدنی به خود می گیرند، تا ساعت های زیادی می تواند شما را سرگرم سازد. از طراحی های هنری زیبای بازی لذت ببرید.

نکات مثبت

طراحی عالی انیمیشن ها و گرافیک بازی
صداگذاری بسیار خوب و دقیق
توجه به کوچک ترین جزئیات محیطی
محیط های رنگارنگ و چشم نواز

نکات منفی

سیستم تعامل با حیوانات شاید برای بعضی پلیرها خوشایند نباشد
فروانی تعداد صفحات بارگذاری
سردرگمی در انجام بعضی ماموریت ها

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
8.5
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.5
جزئیات

بازی Space Tail: Every Journey Leads Home یک ماجراجویی داستانی سرگرم کننده را ارائه می دهد که ادای احترام به فضانوردان حیوانی است که به ما در کشف ستاره ها کمک کردند. بازی با مکانیم های گیم پلی خود که به ندرت حالتی خسته کننده و فراموش شدنی به خود می گیرند، تا ساعت های زیادی می تواند شما را سرگرم سازد. از طراحی های هنری زیبای بازی لذت ببرید.

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Flooded
24 فوریه 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

8.4

نقد و بررسی بازی nGolf

7.5

نقد و بررسی بازی Wildagotchi: Virtual Pet

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved