نقد و بررسی بازی Song Of The Prairie

توسط Pars Joy در 24 آوریل 2023

Song Of The Prairie یک بازی سه‌بعدی کشاورزی آرامش بخش و سرگرم کننده است که داستان قهرمانی را روایت می کند که تصمیم می گیرد در مکانی به نام Prairie town زندگی کند و پس از شکست دادن پادشاه شیطان، زندگی جدیدی را آغاز کند. در اینجا، شما می توانید از زندگی یک فرد روستایی متعهد لذت ببرید، محصولات مختلف زراعی و کشاورزی را بکارید، حیوانات زیبا پرورش دهید، ماجراجویی های مختلف را کشف کنید و دیگر موارد مربوط به یک عنوان شبیه سازی زندگی کشاورزی را تجربه کنید. این بازی از جمله عناوین بسیار خوش ساخت در ژانر خود محسوب می شود که در تاریخ 6 آوریل 2023 به صورت مرحله Early Access در استیم منتشر شده و طی این مدت توانسته امتیازات و نقدهای بسیار مثبت و فوق العاده ای را دریافت کند. درواقع Song Of The Prairie به عنوان یک بازی که در مرحله دسترسی زودهنگام قرار دارد، عملکرد خیره کننده ای از خود نشان داده است و در جلب رضایت مخاطبین کاملا موفق ظاهر شده است.
تنظیمات پس زمینه داستان این بازی بسیار جالب است. شما نقش قهرمانی را بازی می کنید که شیطان را شکست داده و جهان را نجات داده است. او این کار را به همراه دیگر اعضای تیم خود انجام داد و اکنون داوطلبانه به روستا بازگشته است.

مهارت این فرد در مبارزه فوق العاده بالا است و تقریباً بهترین در جهان است. با این حال، به نظر می رسد که بازی دارای بخش مبارزه ای نیست، حتی اگر مهارت او بالا باشد، به نظر می رسد که فقط به عنوان یک اصل فرعی در بازی ظاهر می شود. مرد شجاعی که به حومه شهر عقب نشینی کرد، دیگر کاری با جنگ و کشتار نداشت، بلکه اداره یک مزرعه در یک شهر مخفی Prairie town را انتخاب کرده است.
بازی Song Of The Prairie در بخش گیم پلی خود تنظیمات و عناصر زیادی را از بازی موفق Harvest Moon به عاریت گرفته است. به طوری که در این عنوان نیز هر چهار فصل سال به چهار ماه تقسیم می شود که در اصل پیکربندی استاندارد این نوع بازی های کشاورزی است. کاشت، دامپروری، استخراج معادن، قطع درختان، ماهیگیری و سایر عملیات ها همگی در مزرعه موجود است و شما به انجام همه آنها خواهید پرداخت. همچنین در اوقات فراغت خود می توانید برای تعامل با NPC ها، تجارت در فروشگاه، تغییر ابزار، ایجاد آیتم ها، بهبود شهر، تکمیل وظایف و غیره به شهر بروید. اگر از طرفداران بازیهای این سبک باشید، حتما می دانید که این موارد گفته شده اساساً الهام گرفته شده از بازی موفق Harvest Moon هستند. البته در کل محتوای این بازی غنی تر از سایر بازی های کشاورزی هم سبک خود است.

چیزی که من در مورد این بازی خیلی از آن رضایت دارم، ریتم کلی آن است. معمولا بازی های کشاورزی از کلمه دشوار جدایی ناپذیر بوده است، مردم وقتی نام یکی از این عناوین را می شنوند اغلب می ترسند که محتوای بازی بیش از حد دشوار باشد، هر روز کارهای بی پایانی برای انجام دادن وجود دارد و این پیدا کردن شکاف برای پایان دادن به بازی دشوار است. اما Song Of The Prairie من را به طرز غیرقابل توضیحی از این نظر راحت می کند. این بازی نه فشاری از نظر محدودیت زمانی به شما وارد می کند و نه باعث می شود کار بی پایان یا بیهوده داشته باشید. برعکس، شما هر روز محتوای جدیدی خواهید داشت که کم کم وارد میدان دید شما می شوند. بازیکنان می توانند انتخاب کنند که آنها را در زمان مناسب تکمیل کنند، حتی اگر زمان واگذاری به پایان برسد، هیچ تاثیر منفی بر بازیکن نخواهد گذاشت.
جنبه ساخت و ساز یکی از نکات برجسته گیم پلی است. تنوع تزئینات و ساختمان های قابل ارتقا به شما این امکان را می دهد که عمارت مزرعه ای را که تصور می کردید، به همان سلیقه خود ایجاد کنید.


از لحاظ بصری و گرافیکی، این بازی از نوعی سبک نقاشی شده سه‌بعدی استفاده می کند که تا حد زیادی چشمگیر است. صفحه نمایش بازی فرم سه‌بعدی کامل را به خود می گیرد، اما مدل سازی شخصیت های آن چندان ظریف نیست. با این سبک گرافیک و همچنین رابط کاربری پرجزئیات و مدل سازی شخصیت ها، Song Of The Prairie همیشه توهم بازی My Time at Portia را به من می دهد. اما در مقایسه با آن، ظاهر کلی این بازی جدید ناب تر است و می تواند احساساتی را برای من ایجاد کند که در کمتر عنوان شبیه سازی کشاورزی تجربه کرده ام.

نکات مثبت

گیم پلی آرامش بخش و بسیار سرگرم کننده
هنگام ورود و خروج به خانه صفحه بارگیری وجود ندارد
امکانات متنوع در بخش شخصی سازی
وجود 24 شخصیت که هر کدام پس زمینه داستانی خود را دارند
گرافیک به سبک نقاشی سه بعدی چشم نواز

نکات منفی

در حال حاضر بهینه سازی بازی ناقص است
وجود باگ های مختلف در بخش گیم پلی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
8.5
گیم پلی
9.5
موسیقی
9.0
جزئیات

بازی Song Of The Prairie نیز مانند همه بازی‌های دسترسی اولیه، مشکلاتی دارد. با این حال، عملکرد و پشتیبانی تیم سازنده شگفت‌انگیز بوده است و با بروزرسانی هایی که مکرراً برای رفع اشکال‌ها منتشر می‌کند، پشتیبانی بسیار خوبی از این عنوان به عمل آورده است. تعداد زیادی محتوا برای این مرحله بازی وجود دارد، بسیار بیشتر از آنچه انتظار داشتم. من ساعت ها درگیر این بازی هستم و هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارم. این بازی قطعا ارزشش را دارد و دارای برخی از خنده دارترین تعاملات شخصیتی است که من در یک بازی مانند این دیده ام. امیدوارم بازی به تدریج بهبود یابد و سرگرم کننده و جذاب تر شود.

8.9
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Shuyan Saga
22 سپتامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی بازی Shuyan Saga

7.1

نقد و بررسی بازی Front Mission 1st: Remake

7.6

نقد و بررسی بازی Madshot

8.1

نقد و بررسی بازی GigaBash

7.4

نقد و بررسی بازی Full Quiet

6.5

نقد و بررسی بازی Aery – Flow of Time

5.0

نقد و بررسی بازی Enclave HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved