نقد و بررسی بازی Skinny and Franko: Fists of Violence

توسط Pars Joy در 4 ژوئن 2023

من در دهه 90 میلادی، به طور تصادفی بازی Franko: The Crazy Revenge را در کامپیوتر قدیمی آمیگا 500 خریداری کرده بودم و آن را بازی کردم. این جزو اولین بازیهای سبک مبارزه ای یا Beat ’em up بود که در آن دوره تجربه کرده بودم. در آن زمان به دلیل محدودیت تک دکمه ای کنترل های آمیگا، گیم پلی بازی چندان خوب نبود، اما طراحی ها و شوخی های بازی بسیار خوب بود و طنز به کار رفته در آن واقعا شما را به خنده مجبور می کرد. اکنون پس از گذشت حدود 28 سال از زمان انتشار این عنوان خاطره انگیز، نسخه جدید آن تحت عنوان Skinny & Franko: Fists of Violence برای پلتفرم ها و کنسول های نسل جدید منتشر شده و برای یکبار دیگر قصد دارد موفقیت های نسخه قبلی خود را تکرار کند.

در حال حاضر همه چیز این بازی عالی است و قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه است. به نظر می رسد Fists of Violence با شوق و اشتیاق فراوان تیم توسعه دهنده خود ساخته شده است. از سبک هنری زیبایی استفاده می کند و یک نقاشی شیک و یک مولفه موسیقی سرزنده و از دوران بازیهای مبارزه ای کلاسیک در آن وجود دارد که باعث می شود هرگز در حین انجام بازی احساس خستگی نکنید. در ادامه با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

وقایع داستانی این نسخه حدود 28 سال پس از اتفاقات Franko: The Crazy Revenge رخ می دهد. قهرمان داستان ما یعنی فرانکو به لهستان بازمی‌گردد تا دوست قدیمی‌اش را از دردسر نجات دهد. این بار نیز او به راحتی از دشمنانش دست نمی کشد و با تمام قوا با آنها مبارزه می کند. او در مسیر رسیدن به هدف خود تنها نیست و با کمک دوستش، Skinny بار دیگر در خیابان‌های شهر Szczecin لهستان ویرانی به پا خواهد کرد. برای طرح داستانی بازی بیش از این مقدار نمی توان توضیح داد، چرا که شالوده و هسته اصلی این بازی روی بخش گیم پلی آن است.

Skinny & Franko: Fists of Violence شامل هشت مرحله است و در میان این مراحل، بخش‌های پاداش دهنده زیادی وجود دارد. همانند دیگر بازیهای سبک Beat ’em up، با انواع ضربات و حرکات تن به تن می توان با دشمنان مبارزه کرد. شما می توانید مشت، لگد، ضربه پرشی، مشت دو طرفه، ضربه چرخشی که حریفان را از هر دو طرف زمین می اندازد، انجام دهید و با زمان بندی مناسب می توانید به دشمنان روی زمین افتاده شده حمله کنید.

شما همچنین می توانید وسایل و سلاح های مختلف مانند تیغه های پرتابی کوچک، چاقو و غیره را بردارید و از آنها استفاده کنید. در واقع بیش از 50 سلاح مختلف و حملات ویژه وجود دارد، اما سلاح ها/اقلام به سرعت شکسته می شوند و غیر قابل استفاده می شوند. دشمنان شما فقط شامل افراد معمولی نیستند، بلکه شما در مسیر خود با یکسری باس فایت ها نیز روبرو می شوید که در حالت همکاری دونفره با یک بازیکن دیگر نیز می توانید به نبرد با آنها بپردازید.
برخلاف دیگر بازیهای سبک اکشن و مبارزه ای، استفاده خودکار از دکمه های اکشن در بازی Skinny & Franko: Fists of Violence کار نمی کند و برای بازی در سطوح دشواری بالاتر گاهی اوقات باید کمی فکر کنید تا بتوانید زنده بمانید. بازی همچنین به شما امکان استفاده از آیتم ها و سلاح ها و همچنین انحراف از مسیر اصلی برای بازدید از مکان های اختیاری یا دریافت جان های اضافی که تعداد نسبتاً کمی در بازی وجود دارد را می دهد.


از جمله ویژگی های جالب بازی، جملات طنز به کار رفته در آن است که البته گاهی اوقات با الفاظ بدی همراه است. ولی در مجموع شما را به خندیدن وا می دارند. کنترل ها تا حد امکان ساده هستند، دکمه اجرا، مشت، لگد، بلوک و گرفتن. تعامل با محیط وجود دارد.
محیط گرافیکی منحصر به فرد، که ترکیبی از یک دنیای واقعی و طنز است، فضای خاصی را ایجاد می کند که فقط در اینجا خواهید یافت. گرافیک و انیمیشن های بازی به صورت دستی طراحی شده است و کاملا واضح است که یک ادای احترام شایسته به برخی از خاطره انگیزترین بازیهای سبک Beat ’em up و عناوینی مانند Metal Slug محسوب می شود. برخی از انیمیشن‌ها فوق‌العاده هستند و برخی دیگر کمی کمتر، اما در مجموع خوب هستند.

نکات مثبت

گیم پلی اعتیادآور و فوق العاده سرگرم کننده
گرافیک هنری و زیبای بازی که با دست طراحی شده است
تنوع بالای سلاح ها و تجهیزات
مینی بازی های لذت بخش و جذاب
پشتیبانی از حالت Co-op دونفره

نکات منفی

آیتم های سلامتی بسیار محدود هستند
صداهای ضعیف و بی جهت در مقدمه و کات سین ها

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
7.5
گیم پلی
8.5
موسیقی
8.0
جزئیات

پس از مدت زمانی که روی بازی Skinny & Franko: Fists of Violence صرف کردم، می توانم این بازی را به هرکسی که به بازی های مبارزه ای و تا حدی بازی های رترو علاقه دارد، پیشنهاد کنم. بازی فضای منحصر به فرد خود را با موسیقی متن شگفت انگیز دارد. متن های بازی به خوبی با محیطی که بازی در آن جریان دارد مطابقت دارد. در کل یک محصول بسیار زیبا و موفق در ژانر خود محسوب می شود که واقعا ارزش بررسی و تجربه کردن را دارد.

8.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved